chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Tynki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » tynki » Agregat prądotwórczy – brak zasilania to nie problem

Agregat prądotwórczy – brak zasilania to nie problem

09.04.2009
Gdy nie mamy dostępu do sieci energetycznej a prąd jest nam niezbędny, jedynym rozwiązaniem jest użycie generatora prądu. Doskonałą propozycją jest przenośny Agregat prądotwórczy PE-2500AVR, który znalazł się w nowym katalogu Proma Polska.

Chemia budowlana - Agregat prądotwórczy – brak zasilania to nie problem
Agregaty prądotwórcze są urządzeniami elektromechanicznymi do wytwarzania prądu. Zasadniczo składają się one z prądnicy synchronicznej o stałym napięciu, która jest napędzana silnikiem spalinowym. Stosowane są do wytwarzania energii elektrycznej dla różnych potrzeb (siła napędowa, światło, ogrzewanie itd.). A także pomocniczo, gdy normalna sieć rozdzielcza jest przerwana lub gdy występują przeciążenia sieci.
Przeczytaj również: Imadło specjalne WU060
REKLAMA:


Aby prawidłowo dobrać agregat prądotwórczy należy w pierwszej kolejności określić rodzaje odbiorników elektrycznych i ich zastosowanie, które mają być zasilane z agregatu. Następnie ustalić zapotrzebowanie na moc w watach każdego z narzędzi, posługując się tabliczką znamionową. Wybieramy agregat, którego moc przewyższa łączne zapotrzebowanie mocy odbiorników.

Agregat prądotwórczy PROMA może zasilać urządzenia o łącznej mocy 2,3 kW. 4-suwowy silnik chłodzony powietrzem osiąga maksymalną moc na poziomie 4,1 kW przy 3.600 obr./min. Urządzenie posiada 15-litrowy zbiornik paliwa, co wystarcza na 11 h ciągłej pracy przy maksymalnym obciążeniu. Wyposażono go w dwa gniazda wyjściowe 230 V, wyłącznik zasilania, a także we wskaźnik napięcia generowanego prądu. Stabilizacja napięcia (AVR – Automatic Voltage Regulation) jest to elektroniczny układ, który utrzymuje stały poziom napięcia niezależnie od obciążenia (w granicach mocy znamionowej generatora) i temperatury. Szczególnie jest on zalecany przy zasilaniu odbiorników mało odpornych na wahania napięcia zasilającego. Urządzenie Promy zapewnia nieprzerwany i regulowany dopływ energii do czułego sprzętu elektronicznego. Agregat wyposażono w układ zabezpieczający obwód wyjściowy przed silnym przeciążeniem lub zwarciem.
Proma Polska udziela na Agregat prądotwórczy trzyletniej gwarancji.

Dane Techniczne:
Typ - Indukcyjny
Stabilizacja napięcia - AVR
Napięcie wyjściowe - 230 V
Częstotliwość - 50 Hz
Maks. moc wyjściowa - 2.3 kW
Silnik - 4-suwowy, chłodzony powietrzem
Zbiornik oleju - 0.6 l
Maks. moc silnika/obroty - 4.1 kW (5.5 HP)/3 600 obr./min.
Zbiornik paliwa - 15 l
Czas pracy/maks. obciążenie - 11 godz./1 zbiornik
Wymiary - 620x450x500 mm
Masa - 40

Producent: Proma Polska
Dystrybutor: Proma PolskaCena katalogowa: 1490 zł brutto


www.chemiabudowlana.info


Autor: Proma - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.4)

Jesteś w dziale:

Tynki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt