chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » tynki zewnętrzne » Fotokataliza- naturalną ochroną elewacji

Fotokataliza- naturalną ochroną elewacji

01.04.2014
Modny kolor i oryginalna struktura to cechy tynków elewacyjnych, na które najczęściej zwraca uwagę inwestor. Coraz częściej właściciele nieruchomości poszukują produktów, które będą chronić ściany zewnętrzne przed rozwojem alg i grzybów oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Producenci materiałów budowlanych wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom i stale podnoszą jakość swoich wyrobów.

Wszystko po to, aby gotowe produkty do dekoracji elewacji, gwarantowały doskonały i długotrwały efekt końcowy. Firma Baumit, specjalizująca się w produkcji kompletnych systemów ociepleń, do dyspozycji inwestorów oddaje tynk i farbę elewacyjną Baumit Nanopor wzbogacone o fotokatalizę. Ten innowacyjny mechanizm samooczyszczania, aktywnie chroni elewację przed zanieczyszczeniami, grzybami oraz pleśniami. Dzięki temu fasada jeszcze dłużej zachowuje estetyczny wygląd i czystość.

Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit
Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit

Fotokataliza jest procesem opartym na szeregu reakcji fizykochemicznych, potrzebuje katalizatora oraz światła. Fotokatalizator zawarty w tynku Baumit NanoporTop i farbie Baumit NanoporColor absorbuje światło, a następnie aktywny już dwutlenek tytanu (TiO2) rozkłada zgromadzone na powierzchni cząsteczki brudu, grzybów i pleśni, które są usuwane przez ruch powietrza. Dodatkowo, deszcz i wiatr eliminują drobiny kurzu i tym samym oczyszczają fasadę. Tynk i farba Baumit Nanopor poprzez dodatek fotokatalizatora wykorzystującego siłę światła zyskują niezwykle skuteczną i naturalną ochronę przed grzybami oraz pleśnią. Ta innowacyjna technologia powoduje, że elewacja wykończona tymi produktami przez wiele lat zachowa pierwotny wygląd. „Porowata struktura wyprawy wierzchniej to idealne środowisko do rozwoju glonów i pleśni, jak również osadzania się brudu i sadzy.Dzięki specjalnie ukształtowanej strukturze na poziomie nanocząsteczek, powierzchnia wykończona tymi materiałami, jest odporna na zatrzymywanie się brudu. Cząsteczki wody i zanieczyszczeń nie mają możliwości wnikania w powierzchnię elewacji. Nowa receptura z fotokatalizatorem dodatkowo chroni fasadę przed zanieczyszczeniami oraz mikroorganizmami. Promienie słoneczne, podmuchy wiatru oraz opady deszczu pomagają w utrzymaniu długotrwałego i nieskazitelnego wyglądu elewacji. Zastosowanie tynku lub farby Baumit Nanopor ogranicza zatem wydatki na okresowe przeglądy, czyszczenie oraz modernizację fasady” – wyjaśnia Maciej Iwaniec z firmy Baumit.

Źródło: Baumit

(MZ)
Przeczytaj również: Ochrona zabytkowych elewacji
REKLAMA:



Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0.2)

Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Tynki w syst. dociepleń

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt