chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
Sucha zabudowa
artykuł wprowadzający
Remont i wykończenie wnętrza, to zabiegi, które każdy inwestor chce zazwyczaj przeprowadzić sprawnie i szybko, ponosząc przy tym możliwie najmniejsze koszty. Idealnym rozwiązaniem okazuje się wówczas zastąpienie ciężkich, kosztownych i kłopotliwych w montażu materiałów budowlanych systemem suchej zabudowy.

Gipsar Uni - wzmocniony polimerami

Biała gładź szpachlowa -typ C6/20/2

  właściwości  

- wzmocnienie polimerami
- optymalnie dobrana twardość
- idealne rozprowadzanie po podłożu
- doskonałe podłoże pod malowanie
- skuteczne krycie farbą
- śnieżnobiały kolor
- produkt oparty na naturalnym białym gipsie

  zastosowanie  

Zalecany do wykonywania gładzi gipsowych na ścianach i sufitach. Wypełnia niewielkie ubytki na ścianach i sufitach – może być używany do naprawiania powierzchni przed wykonaniem gładzi.

- Rodzaje podłoży – beton, gazobeton, gips, tynki cementowe, cementowo-wapienne i gipsowe.
- Rodzaje warstw wykończeniowych – powłoki malarskie oraz tapety.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Torby papierowe: 5 kg. Worki papierowe: 10 kg, 20 kg Paleta: 1100 kg w torbach 5 kg, 1100 kg w workach 10 kg, 1080 w workach 20 kg.
Podłoże powinno być:
- stabilne – dostatecznie sztywne i odpowiednio długo sezonowane. Przyjmuje się, że czas sezonowania podłoży wynosi odpowiednio:
dla nowych tynków cementowych z gotowych zapraw tynkarskich ATLAS, min. 1 tydzień na każdy cm grubości dla ścian betonowych, co najmniej 28 dni,
- suche,
- równe – maksymalna grubość warstwy GIPSARA UNI to 2 mm,
oczyszczone - z warstw mogących osłabić przyczepność masy, zwłaszcza z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farby olejnej i emulsyjnej. Jeśli podłoże pokryte jest korozją biologiczną, do jej usunięcia należy użyć preparatu ATLAS MYKOS.
zagruntowane
- emulsją ATLAS UNI-GRUNT - w przypadku nadmiernej chłonności podłoża
- masą ATLAS GRUNTO-PLAST - gdy podłoże ma niską chłonność lub pokryte jest warstwami ograniczającymi przyczepność.
- Ponadto, wszystkie elementy stalowe, mogące stykać się z masą szpachlową powinny być zabezpieczone antykorozyjnie.
Przygotowanie masy:
Materiał z worka należy wsypać do pojemnika z wodą (proporcje podane są w Danych Technicznych) i mieszać ręcznie lub mechanicznie (wiertarką z mieszadłem do gipsu), aż do uzyskania jednolitej masy bez grudek. Rozrobioną masę należy odstawić na 5 minut i ponownie wymieszać. Po przygotowaniu należy ją wykorzystać w ciągu ok. 1,5 godziny.

Nakładanie masy:
Masę należy nakładać równomiernie za pomocą gładkiej pacy ze stali nierdzewnej i w miarę postępu prac sukcesywnie wygładzać. Masę na ściany zaleca się nakładać pasami w kierunku od podłogi do sufitu, wykonując ruch pacą od dołu ku górze. W przypadku sufitów, masę nakłada się pasami w kierunku od okna w głąb pomieszczenia, ciągnąc pacę „do siebie”.

Szlifowanie gładzi:
Po wyschnięciu masy drobne nierówności należy usunąć papierem ściernym lub siatką do szlifowania. Powstałe niedokładności należy ponownie cienko zaszpachlować i przeszlifować.

Prace wykończeniowe:
Tapetowanie lub malowanie można rozpocząć po wyschnięciu gładzi. Przed malowaniem, wykonaną gładź należy zagruntować preparatem zalecanym przez producenta farby. Przed układaniem okładzin zaleca się powierzchnię gładzi zagruntować emulsją ATLAS UNI-GRUNT.
Masę należy przygotowywać w czystych pojemnikach (resztki związanego gipsu skracają czas wiązania świeżej masy gipsowej).
- Konsystencja masy użytej do wypełniania ubytków powinna być gęstsza niż w przypadku wykonywania gładzi.
- Gładzi gipsowych nie można wykonywać na podłożach narażonych na bezpośrednie działanie wilgoci.
- Nie należy wykonywać gładzi gipsowych w łazienkach, pralniach i innych pomieszczeniach o wilgotności względnej powietrza przekraczającej przez dłuższy czas 75%.
- Podczas wysychania gładzi należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia i przeciągów oraz zapewnić właściwą wentylację i przewietrzenie pomieszczeń.
- Narzędzia należy czyścić czystą wodą, bezpośrednio po użyciu. Trudne do usunięcia resztki związanej masy zmywa się środkiem ATLAS SZOP.
- Preparat drażniący, zawiera cement. Może powodować uczulenie w kontakcie ze skórą. Nosić odpowiednią odzież ochronną, rękawice ochronne i okulary lub ochronę twarzy. Zanieczyszczone oczy przemyć natychmiast duża ilością wody i zasięgnąć porady lekarza. Chronić przed dziećmi. Nie wdychać pyłu. W razie połknięcia niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza – pokazać opakowanie lub etykietę. Postępować zgodnie z Kartą Charakterystyki.
- Wyrób należy chronić przed wilgocią, przewozić i przechowywać w warunkach suchych, na paletach, w szczelnie zamkniętych workach. Okres przydatności wyrobu do użycia wynosi 6 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu. Zawartość rozpuszczalnego chromu (VI) w gotowej masie wyrobu ≤ 0,0002 %.
Gęstość nasypowa (suchej mieszanki): ok. 1,06 kg/dm3
Gęstość objętościowa masy (po wymieszaniu): ok. 1,43 kg/dm3
Gęstość w stanie suchym (po związaniu): ok. 1,42 kg/dm3
Proporcje mieszanki woda / sucha mieszanka:
0,39 – 0,40 l / 1 kg
1,95 – 2,0 l / 5 kg
3,9 – 4,0 l / 10 kg
7,8 – 8,0 l / 20 kg
Max. grubość jednej warstwy: 2 mm
Przyczepność: min. 0,50 MPa
Temperatura przygotowania masy oraz podłoża i otoczenia trakcie prac: od +5 °C do +25 °C
Czas dojrzewania: 5 minut
Czas gotowości do pracy: ok. 1,5 godziny
Czas otwarty pracy: ok. 15 minut
Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Sucha zabudowa

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt