chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
Docieplamy
artykuł wprowadzający
Przytulny, ciepły, nie drogi w utrzymaniu dom, to dziś marzenie niemal każdej rodziny. Rozpoczynając budowę lub generalny remont warto więc zatroszczyć się o solidną, dobrze wykonaną termoizolację, która sprawi, że latem będziemy mogli cieszyć się przyjemnym chłodem, a zimą wydamy znacznie mniej na ogrzewanie. Wysoka jakość izolacji w oczywisty sposób wpłynie także na wartość naszej nieruchomośc...

weber KS142

Zaprawa klejowo-szpachlowa do wełny mineralnej

  właściwości  

- wysoka przyczepność
- plastyczna przy nakładaniu i szpachlowaniu
- odporna na zmiany termiczne
- odporna na uderzenia
- paroprzepuszczalna
- mrozoodporna

  zastosowanie  

Zaprawa klejowa weber KS142 przeznaczona jest do przyklejania płyt termoizolacyjnych z wełny mineralnej oraz wykonywania warstwy szpachlowej z wtopioną siatką zbrojącą w systemie weber SD050, przy ocieplaniu ścian i stropów w bezspoinowym systemie ocieplania (metoda lekka mokra).
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Worki 25 kg, paleta 1050 kg
Podłoże powinno być stabilne, nośne i suche, niezatłuszczone, niezmarznięte, pozbawione kurzu, wolne od wykwitów solnych i luźnych części. Fragmenty tynków o przyczepności budzącej wątpliwości należy usunąć, naprawić zaprawą klejową weber KS142 i pozostawić do związania. Podłoża o znacznej wilgotności należy osuszyć. Mocowanie płyt izolacyjnych za pomocą zaprawy klejowej weber KS142 nie wymaga uprzedniego gruntowania na typowych podłożach mineralnych. Nadmierną nasiąkliwość porowatych podłoży można zmniejszyć stosując płyn gruntujący weber PG221 około 12 godzin przed przyklejaniem. W przypadku wątpliwości do wytrzymałości podłoża przeprowadzić próbę przyczepności.
Zaprawę weber KS142 miesza się z czystą wodą w proporcji około 6 litrów / 25 kg (worek), aż do uzyskania jednorodnej, gęstej, plastycznej konsystencji. Po odczekaniu ok. 5 minut należy jeszcze raz krótko wymieszać. Do mieszania użyć mieszadło obrotowe do zapraw. Nie dodawać więcej wody niż zaleca instrukcja, ponieważ zmniejszy to wytrzymałość oraz zwiększy skurcz zaprawy. Niedopuszczalne jest,,ulepszanie” wyrobu poprzez dodawanie piasku lub cementu.
W czasie wykonywania prac nie należy pracować na podłożach silnie nasłonecznionych, a przyklejoną wełnę oraz warstwę szpachlową chronić przed opadami deszczu. Zaleca się stosowanie osłon na rusztowaniach. Prace ociepleniowe należy wykonać w suchych warunkach przy względnej wilgotności powietrza poniżej 80% oraz temperaturze powietrza i podłoża od + 5°C do + 25°C. Wszelkie dane odnoszą się do temperatury + 20°C oraz wilgotności względnej powietrza 60%. W innych warunkach należy uwzględnić inne własności materiału w tym szybsze lub wolniejsze wiązanie zaprawy.
Gęstość objętościowa: 1,8 g/cm3
Zalecana ilość wody zarobowej: około 6 litrów wody na 25 kg (1 worek) zaprawy
Czas zużycia przygotowanej zaprawy: do 3 godzin
Zużycie średnie:
- Klejenie lamelowej wełny mineralnej: około 6 kg / m2
- Klejenie płyt z wełny mineralnej: około 5 kg / m2
- Wykonanie warstwy szpachlowej: około 5,6 kg / m2
Maksymalna grubość warstwy klejonej: ≤ 10 mm
Optymalna grubość warstwy zbrojonej: około 3 mm
Przyczepność do podłoża mineralnego: ≥ 0,5 MPa
Temperatura stosowania: od + 5°C do + 25°C

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Docieplamy

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt