chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Taśmy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » taśmy, folie, siatki » Niewidoczne ryzyko

Niewidoczne ryzyko

30.10.2007
Do dnia dzisiejszego w projektach budowlanych nie przykłada się należytej uwagi do prac związanych z izolacją przyziemi, co w konsekwencji prowadzi do fatalnych skutków, przede wszystkim dla inwestorów.

W Niemczech w piwnicach nowo wybudowanych domów rozprzestrzeniają się szkody spowodowane wilgocią, a będące wynikiem wadliwej izolacji budynku. W sytuacji kiedy pojawią się pierwsze wykwity i plamy z pleśni, bez znaczenia jest wykazanie zgodności wykonania izolacji z normą DIN 18195. Architekci, inwestorzy czy firmy wykonawcze podlegają wówczas konfrontacji z roszczeniami gwarancyjnymi i mogą ponosić niemałe koszty związane z remontem. Przy czym właściwie już podczas projektowania możliwe jest uniknięcie tego ryzyka, jeśli uwzględni się założenie, że projektowana izolacja powinna przewyższać wymagania normy. Takie rozwiązanie wcale nie musi być ani drogie, ani pracochłonne, czego przykładem jest proponowany przez MC-Bauchemie system Nafuflex High Performance - nowa wysokowydajna termoplastyczna izolacja bitumiczna. Ta syntetycznie zmodyfikowana masa bitumiczna dzięki uzyskanym parametrom, definiuje nowy standard bezpieczeństwa w obrębie izolacji przyziemi.
Przeczytaj również: Ochrona ścian przed wilgocią
REKLAMA:


Przewyższamy wymagane wartości wg normy DIN


Jak pokazuje praktyka, bardzo często izolacje budowli w strefie przyziemi pomimo spełnienia wymagań normy DIN 18195 wykazują pewne niedostatki. I tak może zdarzyć się sytuacja, że będą tworzyć się na powierzchni rysy, ponieważ mostkowanie rys o szerokości 2 mm, wymagane przez normę, nie zawsze jest wystarczające. Nafuflex High Performance proponuje tutaj jak dotąd nieosiągalny wynik gwarantujący bezpieczeństwo. Wysokowydajna masa termoplastyczna umożliwia mostkowanie rys o szerokości do 3 mm, dzięki czemu wymagane wartości normy DIN są wyższe o 50%.

Chemia budowlana - Niewidoczne ryzyko

Plastyczność od -10 do 130 C°


Nafuflex High Performance bije również nowe rekordy jeśli chodzi o własności plastyczne. Dzięki znacznie poprawionym właściwościom zginania na zimno można bezpiecznie zasypywać wykopy nawet w temp. -10 C°. Utrata elastyczności, która czasami pojawiała się w przypadku tradycyjnych izolacji bitumicznych, należy już do przeszłości. Jednocześnie zwiększona odporność na temperaturę nowego produktu MC przewyższa wymagania normy DIN 18195 o 85 %. Dzięki temu wysokowydajna izolacja termoplastyczna wytrzymuje temperaturę powierzchni do 130 C°, co w konsekwencji zabezpiecza przed utratą grubości warstwy izolacji w górnych obszarach ściany.

Zabezpieczenie jest lepsze niż remont


Nafuflex High Performance różni się od tradycyjnych powłok bitumicznych ceną i sposobem zastosowania. Opisana wysokowydajna izolacja termoplastyczna łączy w sobie tyle zalet, że nawet zastosowanie wielu pojedynczych produktów, nie pozwoli w pełni osiągnąć podobnego rezultatu. Materiał wielokrotnie przewyższa wymagania normy DIN 18195 i dzięki temu proponuje maksymalne bezpieczeństwo podczas projektowania i wykonania izolacji budowli. Z tego powodu produkt jest idealną alternatywą zarówno dla projektantów, jak i wykonawców, która pozwoli uniknąć problemów wynikających z roszczeń gwarancyjnych.
Przeczytaj również: Chronimy fundament
MC-Bauchemie
Bottrop, 30.10.2007


Autor: MC-Bauchemie - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3)

Jesteś w dziale:

Taśmy, folie, siatki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt