chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Taśmy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » taśmy, folie, siatki » Hydroizolacje podpłytkowe w systemie ALPOL

Hydroizolacje podpłytkowe w systemie ALPOL

18.05.2009
Układanie płytek ceramicznych, gresowych lub kamiennych w zależności do rodzaju podłoża, miejsca zastosowania i warunków eksploatacji, wiąże się nie tylko z wybraniem odpowiedniego kleju i zaprawy do spoinowania ale również z wykonaniem właściwej hydroizolacji podpłytkowej. Dzięki szerokiej ofercie Alpol Gips bez problemu znajdziemy produkty umożliwiające właściwy wybór, niezależnie czy okładzina będzie przyklejana w łazience, kuchni na balkonie lub tarasie, czy też na basenie. Znacznym ułatwieniem w doborze są przygotowane zestawy produktów tworzące systemy hydroizolacji Alpol: ALPOL HYDRO PLUS, ALPOL HYDRO PLUS T i ALPOL AQUA PLUS. Do każdego systemu jest dostępna instrukcja wykonawcza.

System ALPOL HYDRO PLUS przeznaczony jest dla łazienek, kuchni i innych pomieszczeń narażonych na wilgoć w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym oraz w budynkach użyteczności publicznej. Produktem do wykonania hydroizolacji podpłytkowej jest folia hydroizolacyjna ALPOL AH 751.
Chemia budowlana - Hydroizolacje podpłytkowe w systemie ALPOL
Jest to produkt w wiaderku, gotowy do użycia. Po wyschnięciu tworzy bardzo elastyczną, szczelną, wodochronną powłokę dobrze przylegającą do podłoża. Rodzaje podłoża to: tynki cementowe, cementowo–wapienne, płyty gipsowo–kartonowe, ściany z betonu, cegieł silikatowych, bloczków gipsowych oraz z betonu komórkowego murowane na cienką spoinę, posadzki betonowe, cementowe, anhydrytowe odpowiednio wysezonowane.
Przeczytaj również: Jak dobrać klej do płytek
REKLAMA:


Do wykonywania hydroizolacji na tarasach, balkonach i loggiach przeznaczony jest system ALPOL HYDRO PLUS T. W tym systemie do wykonania izolacji podpłytkowej przeznaczona jest zaprawa uszczelniająca elastyczna dwuskładnikowa ALPOL AH 752.
Chemia budowlana - Hydroizolacje podpłytkowe w systemie ALPOL
Jest ona szczególnie zalecana w miejscach narażonych na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, a także środowisk agresywnych (siarczany, chlorki, kwasy, oleje). Można ją nanosić na powierzchnie o skomplikowanych kształtach. Zastosowanie specjalnych włókien eliminuje stosowanie siatek zbrojących i poprawia wytrzymałość na rozciąganie. Doskonale sprawdza się na podłożach betonowych, ścianach murowanych piwnic i fundamentów (w pełni wyspoinowane), tynkach cementowych, cementowo-wapiennych, jastrychach cementowych.

System ALPOL AQUA PLUS umożliwia kompleksowe wykonywanie warstw użytkowych i izolacji w basenach. Warstwę izolacji podpłytkowej wykonujemy z zaprawy wodoszczelnej do basenów ALPOL AH 753.
Chemia budowlana - Hydroizolacje podpłytkowe w systemie ALPOL
Jest to również produkt dwuskładnikowy, który może mieć zastosowanie nie tylko do izolacji basenów pływackich ale również zbiorników wody przemysłowej, balkonów, tarasów, dachów oraz ścian piwnic i fundamentów. Zaprawę można układać na podłożach betonowych, ścianach murowanych piwnic i fundamentów (w pełni wyspoinowane), tynkach cementowych, cementowo-wapiennych, jastrychach cementowych.

Uzupełnieniem produktów do wykonywania hydroizolacji podpłytkowych, są produkty do przygotowania podłoża (grunty, zaprawy, tynki, posadzki,) oraz zaprawy klejące z serii ALPOL AK 511-AK 518, umożliwiające mocowanie płytek ceramicznych, gresowych lub kamiennych, nie tylko na typowych podłożach budowlanych ale również na podłożach trudnych, tj. podłoża ogrzewane, odkształcalne, o dużym natężeniu ruchu, z anhydrytu, asfaltu, starych okładzin ceramicznych. Oprócz klejów mamy również możliwość skorzystania z bogatej oferty zapraw cementowych i epoksydowej do wypełniania spoin między płytkami.
Szczególnie warto zwrócić uwagę na nowość w ofercie ALPOL spoinę elastyczną ALPOL ELITE AS E50-69. Jest ona przeznaczona do wypełniania fug o szerokości od 2 do 20 mm i oferowana w 20 kolorach.

Źródło: Alpol


Autor: PIOTROWICE II - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

Jesteś w dziale:

Taśmy, folie, siatki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt