chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Taśmy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » taśmy, folie, siatki » TURBO-WSO PROTECT

TURBO-WSO PROTECT

17.10.2016
TURBO-WSO PROTECT - ETICS, system ociepleń ścian na bazie wełny mineralnej.

Chemia budowlana - TURBO-WSO PROTECT - ETICS, system ociepleń ścian na wełnie mineralnej. Przekrój. Fot. Kreisel
TURBO-WSO PROTECT - ETICS, system ociepleń ścian na wełnie mineralnej. Przekrój. Fot. Kreisel

Charakterystyka i zastosowanie systemu:


TURBO-WSO PROTECT to nowoczesny system ocieplania ścian zewnętrznych z zastosowaniem wełny mineralnej (zwykłej i lamelowej) jako materiału termoizolacyjnego. Jego wykończeniem jest masa tynkarska SILIKON PROTECT 031. Dzięki zastosowaniu nanotechnologii ma niezwykle zwartą strukturę, co w maksymalnym stopniu ogranicza wnikanie wody. Charakteryzuje się bardzo wysoką elastycznością oraz odpornością na starzenie pod wpływem promieniowania UV. Dzięki wysokiej hydrofobowości tynk SILIKON PROTECT 031 posiada bardzo dobre właściwości użytkowe, jak samooczyszczanie się, co sprawia, że elewacja nie tylko zachowuje czystość przez długi czas, ale także nie porasta glonami, algami i pleśnią. Bardzo zwarta struktura tynku nie jest barierą dla pary wodnej. System ociepleń TURBO-SO PROTECT szczególnie polecany jest do budynków narażonych na działanie agresji biologicznej, czyli stojących w pobliżu zbiorników wodnych i miejsc zadrzewionych. Sprawdzi się również przy renowacji obiektów zabytkowych oraz w miejscach nasłonecznionych. Idealny do ścian otwartych dyfuzyjnie.

Nadaje się do wykonywania ociepleń nowo wznoszonych budynków mieszkalnych, przemysłowych oraz użyteczności publicznej, a także do termomodernizacji budynków już istniejących.
Przeczytaj również: PAROC Linio
Dostępny jest w bogatej palecie barw Color Design, Trendy oraz California w uziarnieniu: 0,5 mm, 1,0 mm, 1,5mm, 2,0 mm, 3,0 mm w strukturze drapanej (kornikowej) oraz baranka.

Komponenty wchodzące w skład systemu:


- Zaprawa klejąca do wełny mineralnej zwykłej i lamelowej: LEPSTYR-W 230,
- Termoizolacja: wełna mineralna o grubości do 250 mm,
- Zaprawa klejąco – zbrojąca, z włóknem: STYRLEP-W 240, STYRLEP-B 225,
- Siatka zbrojąca 145g,
- Podkład (grunt) pod tynki cienkowarstwowe silikonowe: TYNKOLIT-SO 332, TYNKOLIT-U 340 (do zaprawy STYRLEP-B 225 podkład tynkarski nie jest wymagany),
- Tynk nano-silikonowy: SILIKON PROTECT 031,
- Elementy uzupełniające: profil startowy, mocowanie mechaniczne, termoizolacja, siatki zbrojące, profile wykończeniowe.

Chemia budowlana - Katalog popularnych systemów ociepleń ETICS 2016
Katalog popularnych systemów ociepleń ETICS 2016

System opisany jest również w katalogu ETICS 2016. Zamów katalog ETICS 2016
Przeczytaj również: Atlas Roker G
REKLAMA:


Autor: Kreisel - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.4)

Jesteś w dziale:

Taśmy, folie, siatki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt