chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Renowacje i ochrona Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Renowacje i ochrona

Czytaj więcej chemia budowlana - Meble ogrodowe jak nowe – jakie rozwiązania wybrać?

Jak i czym naprawić ubytki i pęknięcia na elementach betonowych?

Pęknięcie na suficie
Remontuję pokój, w którym na stropie DZ-3, na jednej z sufitowych belek, jest podłużne pęknięcie na długości 3,60 m. Wcześniejsze szpachlowania nic nie pomogły. Jak skutecznie zlikwidować tę rysę?


Ubytki i pęknięcia na elementach betonowych należy wypełniać materiałem posiadającym parametry techniczne betonu. Polecam zastosowanie zaprawy Atlas TEN-10. Jest to szybkotwardniejąca zaprawa budowlana, przeznaczona do napraw podłoży z betonu lub żelbetu. Zalecana jest zwłaszcza wówczas, gdy istnieje konieczność szybkiego wykonania prac związanych z renowacją lub odtworzeniem uszkodzonych elementów betonowych lub żelbetowych. Zaprawa posiada wysoką wytrzymałość na ściskanie 40 MPa .
Jako produkt szybkowiążący wymaga wykonania tzw. warstwy kontaktowej, która przejmie naprężenia skurczowe w materiale na styku z powierzchnią uzupełnianą, zapobiegając w ten sposób odspajaniu się uzupełnionego materiału. Dokładny sposób przygotowania podłoża oraz technologię wykonania prac można znaleźć na każdym opakowaniu tego produktu .
Joanna Złoczewska, GRUPA ATLAS
Jesteś w dziale:

Renowacje i ochrona

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt