chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Renowacje i ochrona Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » renowacje » Termoizolacja IQ-Therm w zabytkowym budynku

Termoizolacja IQ-Therm w zabytkowym budynku

20.04.2011
Budynek mleczarni wybudowano na początku XX wieku. Adaptacja poprzemysłowego obiektu musi zachować jego walory historyczne i jednocześnie dostosować jego oryginalne wnętrza do eksponowania obiektów muzealnych oraz do innych przewidywanych funkcji.

Chemia budowlana - Termoizolacja IQ-Therm w zabytkowym budynku
Oprócz muzeum, w tym samym budynku, powstaną sale konferencyjne, warsztatowe i wystawiennicze. Przewiduje się nowoczesne wyposażenie multimedialne i audiowizualne oraz elementy nowoczesnego sprzętu muzealnego. Przy muzeum powstanie także parking na 55 miejsc. Całość będzie zachowywać dawny klimat bez zmiany stylu zabudowy. Planuje się aby Park Historyczny stał się bazą umożliwiającą realizację różnych, ciekawych przedsięwzięć. Celem projektu jest istotne zwiększenie atrakcyjności turystycznej regionu. Ceglany budynek dawnej mleczarni poddawany jest gruntownemu i wszechstronnemu remontowi, który obejmuje między innymi wykonanie izolacji przeciw-wodnych na ścianach fundamentowych, konserwatorską renowację elewacji, wymianę wszystkich instalacji oraz wymianę pokrycia dachowego. Jednym z wymogów było także istotne poprawienie bilansu energetycznego dla całego budynku. Konieczne było zaprojektowanie i wykonanie skutecznych termoizolacji zarówno od strony dachu jak i na ścianach zewnętrznych. Na ceglanych ścianach nie można zastosować tradycyjnych systemów termoizolacji zewnętrznej dlatego zdecydowano się na nowoczesny system aktywnej kapilarnie termoizolacji wewnętrznej iQ-Therm na powierzchni prawie 500 m2. Stosowanie aktywnych kapilarnie termoizolacji wewnętrznych jest obecnie uznawane za najlepszy sposób energetycznej renowacji ścian od wewnątrz. System termoizolacji Remmers iQ-Therm stanowi dojrzałe, kompleksowe rozwiązanie w dziedzinie aktywnych kapilarnie i dobrze izolujących termicznie systemów ociepleniowych. Podłożem mogą być wszystkie mineralne materiały budowlane za wyjątkiem gipsu. Podłoże musi być suche, oczyszczone z pyłu i warstw zmniejszających przyczepność. Na całą powierzchnię ścian oraz na płyty nakłada się specjalny klej iQ-Fix. Bezpośrednio po nałożeniu kleju układa się płyty termoizolacyjne iQ-Therm. Po odczekaniu odpowiedniego czasu na płyty iQ-Therm nakłada się 10 - 15 mm porowatej lekkiej zaprawy mineralnej iQ-Top z tkaniną zbrojącą iQ-Tex. Tynk można wygładzić mineralną, aktywną kapilarnie szpachlówką powierzchniową — materiałem iQ-Fill. Do wykonania końcowej powłoki stosuje się otwartą kapilarnie farbę wewnętrzną iQ-Paint.
Przeczytaj również: Schody z płytek
REKLAMA:


Dla muru o grubości 38 cm (1,5 cegły) współczynnik przenikania ciepła U wynosi ok. 1,6 W/(m2K). Taka wartość współczynnika U oznacza bardzo duże straty ciepła. Po zastosowaniu systemu termoizolacji iQ-Therm z płytami o grubości 50 mm wartość współczynnika przenikania ciepła U spada do 0,418 W/(m2K). Termo-izolacja iQ-Therm zapewnia znaczne obniżenie kosztów ogrzewania, redukcję emisji dwutlenku węgla, ochronę przed rozwojem grzybów pleśniowych i dodatkowo korzystnie reguluje klimat w pomieszczeniach.

mgr inż. Jarosław Gasewicz

Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4)

Jesteś w dziale:

Renowacje i ochrona

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt