chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Renowacje i ochrona Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » renowacje » Dobra obrona to podstawa – niezawodni blokujący Mistrzowskiej drużyny Sopro

Dobra obrona to podstawa – niezawodni blokujący Mistrzowskiej drużyny Sopro

01.08.2017
Tak, jak linia obrony w drużynie siatkarskiej musi być niezawodna, szczelna i sprawdzona, tak samo kluczową rolę podczas prac glazurniczych odgrywa wysokiej jakości hydroizolacja. To ona chroni posadzkę przed przesączaniem się wody poprzez spoiny aż do warstw pod płytkami, sprawiając, by każdy kolejny set prac glazurniczych zakończył się zwycięskim, zadowalającym wynikiem.

Chemia budowlana - Fot. Sopro
Fot. Sopro
Hydroizolacja to jeden z najważniejszych etapów prac okładzinowych – zwłaszcza w pomieszczeniach narażonych na oddziaływanie wody czy wilgoci. Od jej poprawnego wykonania zależy bowiem to, czy podłoże wymarzonej aranżacji będzie suche i wolne od niedoskonałości. Dlatego, już na starcie, nie pozwólmy sobie na przegraną walkowerem i zainwestujmy w wysokiej jakości chemię budowlaną oraz doświadczenie profesjonalnego wykonawcy – taki zespół doprowadzi nas do wygranej podczas sezonowych, remontowych rozgrywek.

Niezastąpiony blokujący


Balkony, tarasy, domowe salony SPA czy baseny kąpielowe to miejsca szczególnie narażone na wysokie obciążenie wodą, dlatego przy wyborze hydroizolacji podpłytkowej nie ma miejsca na kompromisy. Niezależnie od stopnia trudności zadania, z pomocą przychodzi tu o prawdziwy lider linii obrony – jednoskładnikowe, elastyczne uszczelnienie cementowe Sopro DSF® 523. Mimo, że grubość uszczelnienia jest niewielka – swoją rolę spełnia bowiem już przy 2 mm warstwie - gwarantuje, że konstrukcja pod nim pozostaje trwale sucha. Dodatkowo, to prawdziwie wielozadaniowy zawodnik odnajdujący się na każdym remontowym „boisku” – doskonale sprawdzi się w przypadku mineralnych podłoży z betonu, betonu lekkiego, betonu komórkowego, tynków cementowych i cementowo-wapiennych, płyt gipsowo-kartonowych i gipsowo-włóknowych, muru o pełnych spoinach i równej powierzchni, a także w połączeniu z jastrychami cementowymi, anhydrytowymi czy wymagającymi renowacji okładzinami ceramicznymi. Jak każdy doświadczony i zaufany obrońca działa pewnie i niezawodnie, po wyschnięciu tworząc wysoce elastyczną, wodoszczelną powłokę, stojącą na straży nawet najbardziej newralgicznych punktów każdej tarasowej czy balkonowej aranżacji.
REKLAMA:


Refleks prawdziwego obrońcy


Linia bloku musi reagować szybko i elastycznie – zwłaszcza podczas dynamicznej i wymagającej rozgrywki z niełatwym przeciwnikiem. Tak właśnie działa Sopro FDF 525 - gotowa do użycia, wysokoelastyczna, mostkująca rysy, jednoskładnikowa, nie zawierająca rozpuszczalników folia w płynie, przeznaczona do przeciwwilgociowego zabezpieczenia powierzchni z płytek ceramicznych i z kamienia naturalnego. To prawdziwy mistrz w dziedzinie szybkości - po wyschnięciu pierwszej warstwy, po 1,5 – 2,5 godzinach można z powiedzeniem nanieść druga warstwę uszczelnienia. W ramach zespołowego zgrania, po całkowitym wyschnięciu, jest już gotowy do prac okładzinowych wykonywanych z pomocą Sopro 372 extra, FF 450, Sopro No.1, Sopro FKM® XL, a w przypadku okładzin z jasnego kamienia naturalnego – FF 455, Sopro No.1 996 lub Sopro FKM® Silver. Co więcej, to wytrzymały i bardzo wydajny zawodnik - w porównaniu z innymi wymaga naprawdę znikomego zużycia materiału (ok. 0,6 kg/m² na warstwę), a jego natychmiastowa gotowość do pracy sprawia, że jest absolutnie niezastąpionym elementem, nawet podczas najtrudniejszych zadań glazurniczych.

- W drużynie siła, dlatego, by proces zabezpieczenia łazienki przed wilgocią przebiegał jeszcze sprawniej, a efekty były jeszcze bardziej zadowalające, powołaliśmy do naszej produktowej reprezentacji zestaw Hydroset 282. Folię w płynie Sopro FDF 525 oraz grunt głęboko penetrujący Sopro GP 263 uzupełniają wysokiej jakości uszczelki, narożniki wewnętrzne, mocna i trwała taśma uszczelniająca, a także zestaw akcesoriów, które umożliwiają natychmiastowe przystąpienie do prac wykonawczych – podkreśla Artur Watras, ekspert firmy Sopro.

Odpowiednia taktyka, sprawdzeni zawodnicy, pełne zgranie – to absolutna podstawa zarówno na boisku, jak i podczas prac budowlanych czy remontowych. Wybierajmy więc pewne i profesjonalne rozwiązania – do tego zależy bowiem wynik i powodzenie wymagającej rozgrywki, jaką jest aranżacja wymarzonej łazienki, tarasu czy domowego salonu kąpielowego. Gotowi do działania?

Autor: Sopro - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.3)

Jesteś w dziale:

Renowacje i ochrona

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt