chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Podłogi i posadzki

Czytaj więcej chemia budowlana - Bardzo szybka wylewka samopoziomująca - weberfloor 4025

Czy można ułożyć płyteki bezpośrednio na podłożu z papy?

Nie klej płytek na papie
W pomieszczeniu piwnicznym, zimą ogrzewanym, mam zamiar położyć gres na podłodze. W tej chwili posadzka betonowa pokryta jest warstwą papy izolacyjnej, przyklejonej do podłoża prawdopodobnie lepikiem. Stan tej izolacji jest bardzo dobry. Jaki klej mam zastosować, by przykleić płytki 30 cm x 30 cm?


Nie polecam układania płytek bezpośrednio na podłożu z papy, nawet jeśli papa jest w dobrym stanie. Papa, ułożona na wylewce betonowej, stanowi podłoże pod warstwę jastrychu, który powinien być wylany jako samonośny podkład na warstwie oddzielającej. W tym wypadku warstwą oddzielającą będzie papa, a jastrych powinien mieć grubość min. 3,5 cm. Dopiero na twardym i stabilnym podłożu mineralnym można układać płytki gresowe.
Do wykonania jastrychu polecam zastosowanie anhydrytowej wylewki samopoziomującej SAM 150 lub SAM 200 w grubości min.3,5cm. Można także zastosować renowacyjny podkład podłogowy na bazie cementu Terplan R, zazbrojony dodatkowo siatką z włókna szklanego (taką, jaką się stosuje przy wykonywaniu warstwy zbrojącej w systemach ociepleń}.W przypadku konieczności zredukowania chłonności podłoża, należy zastosować Atlas Uni Grunt.
Na tak przygotowany podkład podłogowy można przykleić płytki Zaprawą klejową do gresu, klejem Atlas Plus lub Atlas CAL N. W przypadku, gdy istnieje konieczność szybkiego użytkowania pomieszczenia, można skorzystać z zaprawy Atlas MIG, która umożliwia użytkowanie powierzchni i fugowanie płytek już po 4 godz. Do fugowania może Pan zastosować – w zależności od sposobu użytkowania pomieszczenia – zaprawę do fugowania Atlas (wąską lub szeroką) albo Fugę Atlas Artis o podwyższonej elastyczności i przedłużonej trwałości koloru.
Joanna Złoczewska, GRUPA ATLAS
Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt