chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » W jaki sposób bezpiecznie oczyścić elewację?

W jaki sposób bezpiecznie oczyścić elewację?

21.03.2016
Elewacja to ważny element – na pierwszy rzut oka widoczny, który stanowi wizytówkę naszego domu. Utrzymanie jej w czystości powinno więc być dla nas priorytetem. Brud jaki gromadzi się na docieplonej elewacji można w łatwy sposób usunąć za pomocą myjki ciśnieniowej. Trzeba jednak najpierw zapoznać się z kilkoma zasadami – aby czyszczenie nie uszkodziło elewacji. Poniżej opisano etapy czyszczenia elewacji krok po kroku.

Chemia budowlana - Fot. Kärcher
Fot. Kärcher
Chemia budowlana - Fot. Kärcher
Fot. Kärcher

Czyszczenie elewacji najlepiej przeprowadzić urządzeniem wysokociśnieniowym, które pracuje z ciśnieniem co najmniej 130 bar. Świetnie sprawdzą się w tym zadaniu myjki ciśnieniowe Kärcher klasy od K 4 do K 7. Im mocniejsze urządzenie, tym lepsze będą efekty czyszczenia, ale jednocześnie musimy zachować większą ostrożność, by nie uszkodzić naszej elewacji. Należy więc te dwie kwestie wypośrodkować. Oto jak prawidłowo krok po kroku wyczyścić elewację:
Chemia budowlana - Fot. Kärcher
Fot. Kärcher
Chemia budowlana - Fot. Kärcher
Fot. Kärcher

1. Najpierw na zabrudzoną powierzchnię nakładamy środek czyszczący. Najlepiej sprawdzi się tu środek do kamienia i elewacji marki. Środek ten jest silny i przeznaczony specjalnie do usuwania zabrudzeń olejowych, sadzy, pyłu, glonów oraz zanieczyszczeń atmosferycznych z kamiennych i aluminiowych fasad. Poza czyszczeniem ma on też właściwości pielęgnacyjne, zabezpiecza i chroni elewację przed ponownym przyleganiem brudu. Środek nakładamy zawsze od dołu do góry pod niskim ciśnieniem.
2. Po nałożeniu środka należy odczekać 3-5 minut zwracając uwagę na to by środek nie wysechł. Dlatego też nie nakładamy go w upalne dni w pełnym słońcu.
3. Rozpoczynamy czyszczenie za pomocą lancy. Uważamy przy tym, by nie uszkodzić powierzchni. Przed czyszczeniem warto przeprowadzić próbę w jakimś mało widocznym miejscu, by sprawdzić z jakiej odległości osiągniemy najlepsze efekty czyszczenia nie uszkadzając powierzchni. Przy bardziej uporczywych zabrudzeniach można zastosować lancę ze strumieniem rotacyjnym, który dużo lepiej usuwa zabrudzenia, ale jest przy tym bardziej agresywny więc czyszcząc nim zachowajmy szczególną ostrożność.
Chemia budowlana - Fot. Kärcher
Fot. Kärcher
Chemia budowlana - Fot. Kärcher
Fot. Kärcher

4. Czyszczenie usprawni wykorzystanie specjalnej przystawki do czyszczenia płaskich powierzchni T-Racer. Akcesorium to jest bardzo przydatne i pomocne, jednak czyszcząc nim nie szorujmy zbyt energicznie ponieważ możemy w ten sposób również uszkodzić powierzchnię.
5. Jeżeli na elewacji znajdują się glony lub pleśń należy zastosować specjalne środki do ich usuwania. Przy korzystaniu z nich stosujmy się ściśle do zaleceń producenta.
6. Do wyżej położonych miejsc dosięgniemy z łatwością przy użyciu specjalnej lancy teleskopowej, która ma zasięg do 4 metrów. Dzięki niej bezpiecznie usuniemy brud również z trudno dostępnych, wyżej położonych miejsc. Lanca jest wyposażona w wygodny pasek pozwalający trzymać ja na ramieniu.
Chemia budowlana - Fot. Kärcher
Fot. Kärcher
Chemia budowlana - Fot. Kärcher
Fot. Kärcher

Stosując się do powyższych wskazówek mamy pewność, że nasza elewacja zalśni czystością a cały proces czyszczenia przebiegnie bezpiecznie.


(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt