chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » Łazienka zabezpieczona od podłogi

Łazienka zabezpieczona od podłogi

23.09.2015
Wszechobecna wilgoć, zmiany temperatur, nadmiar pary wodnej, to czynniki charakterystyczne dla łazienki, które niekontrolowane mogą nieść ze sobą szereg konsekwencji, np. stworzyć środowisko sprzyjające rozwojowi bakterii, pleśni i grzybów. Rozwiązaniem mogą być środki oferowane przez producentów chemii budowlanej.

Chemia budowlana - Fot. Sopro
Fot. Sopro
Jednak chemia to nie wszystko, sprawna, funkcjonalna i bezpieczna łazienka, to również pomysłowe zagospodarowanie przestrzeni.

Jeżeli wśród domowników znajdują się dzieci, warto wybierać rozwiązania, które można dostosowywać do zmieniającego się wzrostu młodego człowieka, bez konieczności przeprowadzania totalnej rewolucji aranżacyjnej:
- narożniki za wysokich jeszcze mebli zabezpieczmy specjalnymi nakładkami, które uchronią przed ewentualnymi siniakami;
- antypoślizgowe podesty lub schodki ułatwią najmłodszym samodzielne korzystanie z umywalki i wanny;
- baterie z regulowanym termostatem zapobiegną poparzeniom gorącą wodą.

REKLAMA:


Jeśli chodzi o podłogę w łazience, najsensowniejszym rozwiązaniem są płytki ceramiczne - estetyczne, higieniczne i łatwe w pielęgnacji. Warto zabezpieczyć je matami antypoślizgowymi, które chronią przed utratą równowagi i upadkiem. Z kolei zabezpieczenia przed wilgocią i odspajaniem samych płytek dostarczą produkty chemiczne. Uszczelnienie i dobrze dobrana zaprawa klejowa to gwarancja trwałej i bezpiecznej podłogi. Pierwszy element ochroni wszystkie znajdujące się pod izolacją warstwy (szczególnie wykonane z materiałów nieodpornych na wilgoć i wodę), zapobiegając pękaniu lub odspajaniu okładziny od podłoża, a także trwałemu zawilgoceniu i zagrzybieniu łazienki. Drugi zadba zaś o stabilną przyczepność płytek. Nie bez znaczenia pozostaje także skład zastosowanych materiałów.

Wybierając kleje i uszczelnienie do łazienki, z której korzystać będzie małe dziecko, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na skład produktów. Postawmy na chemię o niskiej zawartości chromianów oraz o małej emisji związków lotnych. Tę ostatnią poznamy np. po licencji EMICODE wg GEV:EC!Plus R– tłumaczy Aneta Rostek, ekspert firmy Sopro.– To właśnie z myślą o tak newralgicznych miejscach powstała cała gama produktów Sopro od zaprawy uszczelniającej DSF® 523, aż po zaprawę klejową No.1 (400), które nie wywołują alergii i są w pełni bezpieczne dla zdrowia nawet najmłodszych użytkowników– dodaje ekspert.

Chemia budowlana - Fot. Sopro
Fot. Sopro
O charakterze łazienki decydować będzie nie tylko rodzaj zastosowanej okładziny, ale też sposób jej wykończenia. Fuga pomiędzy płytkami, bo o niej mowa, może stanowić barwne uzupełnienie wymarzonej aranżacji, dbając przy tym także o kondycję samej podłogi i stanowiąc swoistą barierę dla rozwoju mikroogranizmów.

(...) stworzyliśmy fugęDF10, która nie emituje szkodliwych związków, pozostaje neutralna dla zdrowia i w żaden sposób nie zagraża przebywającym na podłodze dzieciom – rekomenduje Aneta Rostek. – Dzięki wykorzystaniu nowatorskiej technologii, Hydrodur® oraz efektowi perlenia, fuga DF10 posiada zwiększoną odporność na przenikanie wody i zabrudzenia. Na jej powierzchni nie tworzą się nieestetyczne wapienne osady, pleśnie i grzyby, mogące mieć negatywny wpływ na zdrowie domowników, szczególnie alergików. Potwierdzenie korzystnych właściwości stanowi atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – dodaje ekspert Sopro.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Sopro.

Autor: Sopro - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.4)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt