chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » Ceresit CR 90 Crystaliser

Ceresit CR 90 Crystaliser

21.02.2009

Potrójna ochrona przed wodąChemia budowlana - Ceresit CR 90 Crystaliser
Beton to bez wątpienia najważniejszy materiał konstrukcyjny. Nie obejdzie się bez niego niemal żadna konstrukcja, jest niezastąpionym filarem wszystkich dziedzin budownictwa. Od zawsze dużym wyzwaniem było zapewnienie mu wodoszczelności. Teraz, każdy kto walczy z tym problemem, ma silne wsparcie. Na rynku pojawiła się powłoka uszczelniająca Ceresit CR 90 Crystaliser, która nie tylko chroni beton przed wnikaniem wody, ale, dzięki procesowi krystalizacji, potrafi samoistnie „leczyć” beton w momencie, gdy pojawiają się na nim nowe rysy i pęknięcia.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Ceresit CR 90 Crystaliser
Z chwilą pojawienia się betonu jako materiału konstrukcyjnego w budownictwie poważnym problemem technicznym stała się jego wodoszczelność. Porowata struktura betonu i tworzący się w nim system kapilar (drobnych, włosowatych naczyń, charakterystycznych dla struktury betonu) sprzyjał przenikaniu wody. Walka o szczelność betonu stała się wyzwaniem dla inżynierów i naukowców, bo od tej cechy zależy w dużej mierze trwałość wszystkich konstrukcji.

Odpowiedzią specjalistów z firmy Henkel jest nowoczesny produkt uszczelniający, który, w procesie zabezpieczania betonu pełni potrójna funkcję. Po pierwsze – tworzy powlokę uszczelniająca na powierzchni betonu, która stanowi barierę ochronną zapobiegająca wnikaniu wody. Po drugie – zawarte w CR 90 Crystaliser składniki mineralne (m.in.sole) wnikają w pory betonu i stopniowo narastając zamykają kapilary, co uniemożliwia transport wody wewnątrz struktury betonu ( proces krystalizacji). Po trzecie – jest swoistego rodzaju lekarzem konstrukcji betonowych, gotowym przyjść z pomocą nawet po aplikacji. Jak to możliwe? Działanie procesu krystalizacji utrzymuje jeszcze przez długi czas po zastosowaniu produktu. Każda nowa rysa o szerokości do 0,4 mm, zostaje wiec automatycznie zasklepiona, bo CR 90 Crystaliser pracuje, choć od jego użycia minął choćby i rok!
Chemia budowlana - Ceresit CR 90 Crystaliser

Ceresit CR 90 Crystaliser jest materiałem o bardzo dobrej przyczepności do podłoża. Przy grubości warstwy 3 mm stanowi barierę dla cieczy wywierających parcie odpowiadające 15‑to metrowemu słupowi wody! Ceresit CR 90 Crystaliser doskonale sprawdzi się jako izolacja nowych i remontowanych balkonów, schodów, małych zbiorniki na wodę, wodę pitną i gnojowicę a także przy uszczelnianiu oczyszczalni ścieków, basenów pływackich i kąpielowych o powierzchni do 20 m2. Powłoka może być też stosowana jako materiał izolujący ściany piwnic (od zewnątrz jak i od wewnątrz) i cokoły budynków.

Autor: Henkel - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.3)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt