chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » Błędy zwiększające ryzyko korozji konstrukcji stalowych

Błędy zwiększające ryzyko korozji konstrukcji stalowych

02.10.2013
Kilka błędów, które powodują korozję konstrukcji stalowych podajemy poniżej:

1.Wybór nieodpowiednich produktów antykorozyjnych


Najlepsze efekty w zakresie ochrony przed korozją uzyskuje się stosując materiały jednego producenta. Wynika to z tego, że najczęściej są one dostosowane do tych samych warunków środowiska oraz osiągają podobny wynik w zakresie zabezpieczenia antykorozyjnego. – Jest to szczególnie istotne z tego względu, że brak dostosowania do warunków panujących w środowisku, w którym funkcjonuje dany obiekt, może skutkować znacznym jego osłabieniem w tym zakresie – objaśnia Wiaczesław Siwak, ekspert MEGACHEMIE Research & Technologies SA. Istotne jest także dopasowanie materiałów do funkcji jaką pełni dany obiekt – infrastrukturalna czy przemysłowa – oraz poziom narażenia na pojawienie się korozji na poszczególnych jego elementach. Parametry powłoki ochronnej powinny, więc odnosić się do tych wszystkich aspektów, dzięki czemu będą gwarantować najwyższy poziom ochrony oraz trwałość swojego działania.
Chemia budowlana - Megachemie
Megachemie

2. Nieprzestrzeganie specyfikacji produktów


Kolejnym problemem często spotykanym podczas wykonywania wymalowań ochronnych jest niestosowanie się do wymagań realizacji określonych w Kartach Technicznych produktów. Wykonawcy powinni przykładać szczególną uwagę do tego typu zachowań, gdyż specyfika przygotowania materiału, praktyczne zastosowanie, a nawet instrukcja aplikacji jest różna dla każdego z produktów ochronnych. – Nieprzestrzeganie instrukcji wskazanych przez producenta zagraża skuteczności zastosowanych powłok antykorozyjnych, a nawet może przyczynić się do ich uszkodzenia. Czego następstwem może być doprowadzenie do pojawienia się znacznych ubytków powierzchni stalowej – wyjaśnia Siwak.
Chemia budowlana - Megachemie
Megachemie

3. Błędy związane z przechowywaniem i wykorzystaniem materiału


Komponenty produktów antykorozyjnych służących do wykonywania wymalowań zewnętrznych posiadają pewne charakterystyczne właściwości. Aby mogły one je zachować, muszą być magazynowane i wykorzystane w odpowiedni sposób. Trzeba tutaj szczególnie zwrócić uwagę na temperaturę w przestrzeni magazynowej, gdyż musi się ona ograniczać do wartości od +5°C do +25°C. Dodatkowo pomieszczenia powinny być odpowiednio suche, a same opakowania szczelnie zamknięte. Ponadto warto zwracać uwagę na datę przydatności do użycia, która standardowo obejmuje okres 18 miesięcy. Również malowanie powinno być przeprowadzane we właściwych warunkach, do których należy temperatura otoczenia, podłoża i samego materiału oraz wilgotność względna otoczenia. Ponadto należy zwrócić uwagę na to, że w pomieszczeniach zamkniętych powinna być zapewniona właściwa wentylacja podczas malowania oraz wysychania powłok. - Wynika to po pierwsze z tego, że niedbałość w tym zakresie może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa pracowników prowadzących prace malarskie oraz stanu środowiska naturalnego. Po drugie obniżenie parametrów produktów wpływa negatywnie na uzyskany efekt w zakresie zabezpieczenia antykorozyjnego – tłumaczy Siwak.
Chemia budowlana - Megachemie
Megachemie

4. Praca niedoświadczonych malarzy


Praca związana z malowaniem konstrukcji stalowych wymaga znacznej wiedzy, a zwłaszcza szerokiego doświadczenia wykonawczego. Stąd też zalecane jest zatrudnienie do tego typu robót ekspertów w swojej dziedzinie, którzy znają specyfikę pracy oraz trudności z nią związane. Szczególnie istotna jest tutaj skrupulatność i brak skłonności do popełniania znaczących błędów, które u niewykwalifikowanych wykonawców najczęściej są na niezadowalającym poziomie. – System kontroli to nie wszystko. Najważniejsza jest świadomość istotności wykonywanej pracy oraz doświadczenie, które zdobywa się latami – dopowiada Siwak. Ponadto ekspert w dziedzinie wykonywania wymalowani może dostarczyć przydatnych wniosków, na które w warunkach zatrudnienia niedoświadczonych malarzy nie można liczyć. Pozwala to bardzo często znaleźć dodatkowe rozwiązania, a co za tym idzie znacznie ograniczyć liczbę popełnionych błędów, co w konsekwencji niweluje koszty potencjalnych robót naprawczych.

Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na: www.megachemie.com
Autor: Megachemie - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt