chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » Czas na remont

Czas na remont

31.07.2013
Wiosna i lato to najlepszy czas na zaplanowanie mniejszych lub większych remontów czy renowacji. Wiele prac możemy wykonać we własnym zakresie, inne – bardziej skomplikowane i wymagające specyficznych umiejętności - lepiej zlecić fachowcom.

Chemia budowlana - Fot. BOLIX
Fot. BOLIX
Odświeżenie mieszkania wydaje się łatwą i stosunkowo prostą pracą. Przecież wystarczy pomalować ściany czy położyć tapetę. W rzeczywistości jest to zajęcie wymagające określonej wiedzy, przynajmniej niewielkich zdolności manualnych, cierpliwości i wytrzymałości. Wbrew pozorom, nie wystarczy kupić wałek i farbę – trzeba wiedzieć, jaką farbę wybrać, jak przygotować ściany, jak malować, by uzyskać estetyczny i efektowny ich wygląd. Jeśli źle zaaplikujemy farbę, jeśli nie zagruntujemy ścian choć taki był wymóg – wynik naszych prac może być katastrofalny: odpadające płaty tynku i tak wymuszą wizytę fachowca. Lepiej jest więc mierzyć siły na zamiary i dobrze przemyśleć, czy na samodzielne malowanie mamy dość siły, energii, czasu i … pieniędzy.

O ile malowanie czy tapetowanie jesteśmy w stanie – mniej lub bardziej dokładnie – wykonać samodzielnie, o tyle prace związane z instalacjami gazowymi, wodno-kanalizacyjnymi czy elektrycznymi lepiej powierzyć fachowcom. W niektórych przypadkach jest to wymóg – część producentów urządzeń gazowych zastrzega , że ich podłączenie do instalacji może zostać wykonane wyłącznie przez specjalistów posiadających odpowiednie zezwolenia. W innych – bezpieczniej jest zlecić zaprojektowanie i wykonanie określonych prac specjaliście.
Przeczytaj również: Renowacja zabytkowych budowli
REKLAMA:


Decydując się na zlecenie prac fachowcom, możemy liczyć na to, że pomogą nam kupić materiały budowlane taniej, ponieważ współpracując z hurtowniami mają u nich zniżki. To ważne zwłaszcza dla mieszkańców mniejszych miast i wsi, gdzie liczba sklepów jest ograniczona, a nie opłaca się dowóz produktów z odległych marketów budowlanych. Tu jednak ważna uwaga! – uzgodnijmy wcześniej z majstrem, na kogo będzie wystawiona faktura. Jeśli chcemy skorzystać ze zwrotu VAT, musi być wystawiona na nas.

Coraz częściej kupujemy materiały przez Internet. Podobnie jak w przypadku każdego innego zakupu na odległość, przysługuje nam prawo do zwrotu towaru w ciągu 10 dni bez podania przyczyny (sprzedawca musi zwrócić pełną kwotę – koszt produktów oraz transportu; naszym obowiązkiem jest opłacenie przesyłki zwrotnej). Należy dokładnie czytać opisy w sklepach internetowych i prosić o dodatkowe zdjęcia, by uniknąć rozczarowań.

Chemia budowlana - Fot. BOLIX
Fot. BOLIX
Zanim przystąpimy do planowania zakupów, warto skonsultować się z fachowcem, który będzie u nas wykonywał prace, jakie materiały poleca. Ale nie zaszkodzi też poczytać – wykonawcy bywają przyzwyczajeni do określonych marek, często są oporni na trendy i nowinki. Jeśli jedynym argumentem na niekorzyść proponowanego przez nas produktu jest niechęć majstra do jego stosowania, nie obawiajmy się wymagać takiego rozwiązania, jakie nam pasuje. Jeśli jednak majster logicznie i posiłkując się konkretami uzasadni, dlaczego nie mamy racji, lepiej go posłuchać.

A jak znaleźć fachowca, z którego pracy będziemy zadowoleni? Najlepiej z polecenia. Zawsze trzeba też na wstępie sprecyzować swoje wymagania i oczekiwania, określić koszty i czas pracy. Poszczególne prace powinny być realizowane w jednym, konsekwentnym ciągu wykonawczym, zapewniającym optymalne wykorzystanie materiałów oraz uzyskanie jednolitego efektu wizualnego.
Autor: Bolix - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(5)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt