chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » Jak podkreślić szlachetny charakter drewna

Jak podkreślić szlachetny charakter drewna

04.09.2012
Używając drewna jako materiału budowlanego, wykończeniowego czy dekoracyjnego, chcemy nie tylko skorzystać z jego naturalnych właściwości, ale również cieszyć się estetyką, którą zapewnia. W tym celu konieczna jest prawidłowa ochrona gwarantująca trwałość surowca i umiejętnie podkreślająca jego wygląd.

Chemia budowlana - Fot. Drewnochron
Fot. Drewnochron
Różnorodność dostępnych gatunków drewna powoduje, że jest ono szeroko stosowanym materiałem używanym na każdym etapie powstawania budynków i wykańczania wnętrz. Równocześnie jest ono wykorzystywane do konstruowania mebli, stolarki drzwi i okien oraz elementów małej architektury ogrodowej. Coraz większym powodzeniem, oprócz tradycyjnych rodzajów drewna, cieszą się także gatunki egzotyczne. Mając zatem do wyboru ich szeroką gamę, należy pamiętać, że charakterystyka każdego z nich jest inna.
REKLAMA:


Dużą rolę oprócz naturalnych właściwości drewna, odgrywają także jego barwy i usłojenie. To dzięki temu przedmioty i wnętrza nabierają niepowtarzalnego uroku. Chcąc podkreślić szlachetny charakter drewna, należy użyć produktu, który wydobędzie głębię koloru, a jednocześnie zapewni mu należytą ochronę. Jeśli ma być zastosowany do drewna używanego na zewnątrz, to dodatkowo powinien zabezpieczać przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi (np. Lakier Extra Połysk i Półmat marki Drewnochron).

Chemia budowlana - Fot. Drewnochron
Fot. Drewnochron

Blask jasnego drewna


Drewno o jasnych odcieniach stwarza ciekawe wrażenie estetyczne, które dodatkowo optycznie powiększa przedmioty i powierzchnie. Wykonane z niego meble rozjaśnią niedoświetlone i ponure wnętrze, a drewniane meble ogrodowe będą zdecydowanym akcentem pośród otaczającej je zieleni. Jasne gatunki drewna mają przeważnie wyraźnie widoczne usłojenie, co nadaje im niepowtarzalnego uroku. Właściwa dla nich ochrona musi zagwarantować, że drewno z czasem nie ściemnieje. Dodatkowym atutem, zapewnionym przez wysokojakościowy produkt, będzie także podkreślenie jego wyglądu.

Środek przeznaczony do ochrony jasnych gatunków drewna powinien być odporny nie tylko na działanie wody, ale również promieni słonecznych (np. Lakier Extra Połysk i Półmat marki Drewnochron). Zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, że drewno mimo zaimpregnowania i pokrycia go warstwą lakieru, nieustannie delikatnie rozszerza się i kurczy. Zastosowanie produktu, który tworzy elastyczną powłokę sprawi, że nie będzie się ona łuszczyła, ani pękała, a tym samym drewno będzie trwale zabezpieczone.
Chemia budowlana - Fot. Drewnochron
Fot. Drewnochron

Klimat ciemnego drewna


Ciemne gatunki drewna tworzą wyjątkowy, stonowany klimat i budują specyficzną atmosferę. Jego kolorystyka potrafi podkreślić styl wnętrz, a wykonane z niego elementy drewniane zastosowane na zewnątrz cechują się wysoką estetyką. Może być ono też wykorzystane do tworzenia wyraźnych kontrastów. W takim zestawieniu ważne jest, aby zachować odpowiedni balans ciemnych i jasnych barw przez użycie właściwych proporcji. Osiągnięte efekty wyznaczą kluczowe miejsca w naszym otoczeniu bądź na zewnątrz budowli.

Ciemna kolorystyka jest charakterystyczna dla egzotycznych gatunków drewna. Choć są one bardziej wytrzymałe na warunki atmosferyczne, to mimo wszystko zmiany temperatur powodują, że mogą się one odkształcać. Tak samo jak w przypadku innych rodzajów, potrzebują zatem solidnej ochrony, którą zapewni elastyczna powłoka lakieru. Odpowiednio dobrany produkt spowoduje, że głęboka barwa drewna będzie chroniona przed promieniowaniem UV i nie straci swojego silnego wyrazu.

Autor: Drewnochron - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.3)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt