chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » Izolacja pozioma murów wykonana metodą iniekcji niskociśnieniowej za pomocą Środka

Izolacja pozioma murów wykonana metodą iniekcji niskociśnieniowej za pomocą Środka do uszczelniania BLV firmy quick-mix

20.07.2012
Na rynku dostępnych jest wiele metod wykonywania izolacji poziomych w murach wilgotnych. Metody te ingerują w różnorodny sposób w strukturę muru, dają różną gwarancję skuteczności przeprowadzonych prac zabezpieczających.

Chemia budowlana - 1. Wiercenie otworów, jednakowy kąt pochylenia
1. Wiercenie otworów, jednakowy kąt pochylenia
Chemia budowlana - 2. Kontrola prawidłowości wykonania nawierceń (pochylenie, równoległość)
2. Kontrola prawidłowości wykonania nawierceń (pochylenie, równoległość)
Przeczytaj również: Izolacja ścian piwnic
REKLAMA:


Firma quick-mix oraz Tubag już od blisko 60 lat zajmuje się renowacja obiektów zabytkowych jak również produkcją różnorodnych materiałów z branży tzw. chemii budowlanej. Jednym z ciekawszych materiałów jest Środek do uszczelniania murów metodą krzemianowani BLV. Jest to bezrozpuszczalnikowy, jednokomponentowy preparat o właściwościach krzemianujących oraz hydrofobizujacych. Po nawierceniu otworów zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji technicznej można go wprowadzać strukturę muru ceglanych oraz kamiennych metodą iniekcji niskociśnieniowej. Zalecane zużycie wynosi ok. 14,0 l/m² przekroju poziomego muru. Po zakończeniu iniekcji oraz całkowitym wniknięciu preparatu w strukturę muru otwory należy wypełnić za pomocą Zaprawy do wypełniania otworów BLS.

Chemia budowlana - 3. Iniekcja niskociśnieniowa za pomocą pompy iniekcyjnej
3. Iniekcja niskociśnieniowa za pomocą pompy iniekcyjnej
Chemia budowlana - 4. Zamykanie otworów – Zaprawa Szlamowa
4. Zamykanie otworów – Zaprawa Szlamowa


Gwarancją osiągnięcia sukcesu podczas wykonywania przepony poziomej przy użyciu Środka do uszczelniania murów metodą krzemianowani BLV jest wykonanie właściwej oceny stanu technicznego muru, precyzyjne wykonanie nawiertów, prawidłowe przeprowadzenie iniekcji oraz wykonanie dodatkowych prac związanych np: z uporządkowaniem gospodarki wodami opadowymi wokół budynku, ukształtowanie właściwych spadków terenu itd.
Chemia budowlana - 5. Przepona pozioma – po wykonaniu
5. Przepona pozioma – po wykonaniu
Na stronie www.quick-mix.pl dostępne są rysunki pokazujące sposoby wykonywania przepony poziomej za pomocą Środka do uszczelniania murów metodą krzemianowani BLV w najczęściej spotykanych sytuacjach.

Opracował: Maciej Nocoń
Product Manager, quick-mix sp. z o.o.

Fot. quick-mix

Autor: Quick-mix - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt