chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » Jak pomalować okno plastikowe PCV

Jak pomalować okno plastikowe PCV

24.02.2012
Okna plastikowe PCV na pewno dobrze sprawują się jako okna same w sobie, co nie znaczy, że zawsze wyglądają dokładnie tak jakbyśmy chcieli - szczególnie po remoncie.

A co jak mamy np. zielone okna na zewnątrz i nagle np. zmienimy kolor elewacji na czerwoną i na dodatek wnętrze zrobimy w delikatnych kolorach różu ?

REKLAMA:


Właśnie dlatego jest Profesjonalna Amerykańska Farba Diamondhard !
Chemia budowlana - Jak pomalować okno plastikowe PCV


To właśnie dzięki niej możemy dowolnie przemalowywać przeróżne elementy praktycznie na każdy kolor jaki nam się wymarzy. Przed położeniem docelowego koloru, musimy zrobić kilka innych, żeby mieć pewność, że ten nasz "fundament" jest dobry.

"Stawiając najdroższą, najlepszą, najładniejszą rezydencję bez fundamentów, to się po prostu zawali"

Krok pierwszy!Na początku musimy zaopatrzyć się w detergent rozpuszczający tłuszcz, lecz nie pozostawiający po sobie żadnych balsamów, olejków itp. Jednym z takich płynów które polecamy to stary, standardowy "ludwik miętowy" www.ludwik.pl lub "LUDWIK Płyn do mycia naczyń do zastosowań profesjonalnych bezbarwny, bezzapachowy". Rozcieńczamy go z wodą w naczyniu w proporcjach podanych przez producenta. Następnie dokładnie myjemy ramy okienne, oczywiście czynność możemy powtórzyć, żeby mieć lepszy efekt. Należy też pamiętać, żeby zmieniać wodę co jakiś czas, żeby nie myć brudną wodą! W przypadku plam/zabrudzeń których nie możemy usunąć płynem, stosujemy odpowiedni rozpuszczalnik po którym na nowo przemywamy wodą z płynem. Opłukujemy umytą ramę czystą wodą.

Krok drugi!Dla wzmocnienia przyczepności farby, możemy dodatkowo delikatnie przeszlifować ramę okna drobnym papierem ściernym np. 420. Oczywiście po tym musimy raz jeszcze umyć ramę wodą z płynem i spłukać czysta wodą.

Krok trzeci!Zabezpieczenie powierzchni których malować nie chcemy:
Pomiędzy ramą okna, a jego szybą znajduje się uszczelka, którą możemy zabezpieczyć dobrą taśmą malarską (papierowa lub PCV). Tak samo postępujemy ze ścianą stykającą się z oknem.

Krok czwarty!Dobrze wymieszana farba podkładowa Majic Diamondhard Primer (szary podkład - elementy niekorodujące) + odpowiedni pędzel, który nie gubi włosia, delikatnie i równomiernie rozprowadza farbę (Wooster SilverTip). Do dzieła!
Zaczynamy malowanie najlepiej od miejsca najmniej widocznego (zazwyczaj rogi) w ten sposób wyczujemy pracę pędzla oraz farby. Staramy się wykonywać pewne proste ruchy w jednym kierunku. Nie nakładamy farby grubo! Farba podkładowa nie musi nam w 100% zakrywać malowanej powierzchni, mogą być małe prześwity!

Na początku mogą być widoczne ślady pędzla, spokojnie farba po paru minutach się rozpłynie!

Najlepsze warunki do malowania do duża wilgoć min 50% im więcej tym lepiej nawet do 93% temperatura jest tu już mniej istotna oby nie była poniżej 10 stopni Celcjusza! Musimy też zwrócić uwagę na wiatr - przeciąg, nie wyeliminujemy go do końca, ale możemy wybrać dzień gdzie będzie bardzo on bardzo mały.

Po skończonym malowaniu zdejmujemy wszystkie taśmy malarskie! Farba powinna wyschnąć w przeciągu 2 godzin (w zależności od temperatury i wilgoci). Następne malowanie zalecamy następnego dnia, będziemy wtedy mieli pewność, że na pewno dobrze wyschła i możemy aplikować farbę nawierzchniową w naszym docelowym kolorze.

Narzędzia myjemy w ciepłej wodzie, używając mydła oraz szczotki/grzebienia do tego przeznaczonego (Wooster Painter's Comb).

Do malowania większych powierzchni polecamy odpowiedni wałek z czarnej gąbki (Wooster Jumbo-Koter PROFoam), efekt będzie taki sam ale pracę wykonamy o wiele szybciej.

Krok piąty!To już ostatni krok, wykonujemy to dokładnie tak jak przy aplikacji farby podkładowej czyli: :

Oklejamy taśmą malarską-> Nakładamy farbę -> Odklejamy taśmę malarską

Czekamy, aż wyschnie. Przy niektórych kolorach może się okazać, że farba nie pokryła zbyt dobrze. W takim przypadku można domalować, albo punktowo albo jeszcze raz całą ramę co w wielu przypadkach przyniesie o wiele lepszy efekt.

Źródło:
Chemia budowlana - Jak pomalować okno plastikowe PCV

www.majic.pl

Autor: Tajer - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.3)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt