chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » Kleje ALPOL na trudne podłoża

Kleje ALPOL na trudne podłoża

24.05.2007
Wykładziny ceramiczne, gresowe, kamienne lub marmurowe stanowią doskonałe wykończenie powierzchni nie tylko wewnątrz budynków, ale także na zewnątrz. Jednak, aby ustrzec się problemów podczas czasu użytkowania i długo cieszyć się pięknej ceramicznej lub kamiennej okładziny, warto skorzystać z odpowiednich produktów, które oferuje firma ALPOL GIPS.

Wybór sposobu wykończenia ścian i podłóg to bardzo ważny element procesu inwestycyjnego, od którego zależy w dużym stopniu efekt końcowy.
Jednym ze sposobów wykończenia podłóg jest zastosowanie okładzin z płytek gresowych, ceramicznych lub kamiennych, które muszą być mocowane klejem dobranym do podłoża, miejsca i warunków eksploatacji.
Przeczytaj również: Czym są kleje żelowe?
REKLAMA:


Podstawa to właściwy klej


Wybierając płytki ceramiczne należy brać pod uwagę nie tylko ich walory estetyczne, ale również miejsce, w którym mają być zastosowane, gdyż określa ono parametry takie jak antypoślizgowość, nasiąkliwość, odporność na ścieranie, plamienie, środki chemiczne.
Aby długo się cieszyć uzyskanym efektem, a użytkowanie okładzin nie stwarzało problemów, szczególną uwagę należy zwrócić na dobór odpowiedniego kleju. Dzięki nowoczesnym produktom chemii budowlanej płytki ceramiczne, gresowe lub kamienne można układać na trudnych podłożach. Nie stwarzają, więc problemu ani podłoża ogrzewane, odkształcalne, o dużym natężeniu ruchu, z materiałów drewnopochodnych, anhydrytu, asfaltu, starych okładzin ceramicznych, ani też podłoża tzw. Krytyczne. Wymagają one jednak zgodnego z technologią odpowiedniego przygotowania i zastosowania właściwych klejów – elastycznych klejów ALPOL.

Chemia budowlana - Kleje ALPOL na trudne podłoża

Klej do gresu uelastyczniony ALPOL AK 511 (klasa C1T)


Służy do przyklejania płytek gresowych, a także wielkowymiarowych płytek glazurowanych, terakotowych i kamiennych (poza marmurowymi) do podłoży mineralnych (również na ogrzewanie podłogowe) wewnątrz i na zewnątrz budynków.
Rodzaj podłoża: tynki cementowe i cementowo-wapienne; mury z cegieł i pustaków ceramicznych, silikatowych i bloczków z betonu komórkowego; podłoża betonowe odpowiednio wysezonowane.

Klej szybkowiążący ALPOL AK 512 (klasa C2FT)


Przeznaczony do przyklejania różnego rodzaju płytek glazurowanych, terakotowych i kamiennych (poza marmurowymi), klinkierowych i innych o niskiej nasiąkliwości na podłożach krytycznych (odkształcalnych, podgrzewanych, na tarasach, balkonach itp.). Zalecany wszędzie tam, gdzie wymagany jest szybki postęp robót. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków.
Rodzaj podłoża: tynki cementowe i cementowo-wapienne; mury z cegieł i pustaków ceramicznych, silikatowych i bloczków z betonu komórkowego; podłoża betonowe; posadzki cementowe i anhydrytowe odpowiednio wysezonowane; stara glazura i terakota.

Klej elastyczny ALPOL AK 513 (klasa C2TE)


Polecany do przyklejania glazury, terakoty i płytek kamiennych na podłożach krytycznych (odkształcalnych, podgrzewanych, na tarasach, balkonach itp.) z wyłączeniem płytek marmurowych, gresowych, klinkierowych i innych o niskiej nasiąkliwości, wewnątrz i na zewnątrz budynków.
Rodzaj podłoża: tynki cementowe i cementowo-wapienne; mury z cegieł i pustaków ceramicznych, silikatowych i bloczków z betonu komórkowego; podłoża betonowe wysezonowane; posadzki betonowe, anhydrytowe i asfaltowe; stara glazura.

Klej do marmuru elastyczny biały ALPOL AK 514 (klasa C2TE)


Przeznaczony do przyklejania płyt marmurowych, granitowych, z piaskowca, pustaków szklanych i innych, a także wszelkiego rodzaju płytek ceramicznych, wewnątrz i na zewnątrz budynków, również na podłożach krytycznych.
Rodzaj podłoża: tynki cementowe i cementowo-wapienne; mury z cegieł i pustaków ceramicznych, silikatowych i bloczków z betonu komórkowego; podłoża betonowe odpowiednio wysezonowane; posadzki betonowe, anhydrytowe i asfaltowe; stara glazura i terakota.

Klej do gresu elastyczny ALPOL AK 515 (klasa C2T)


Zalecany do przyklejania różnego rodzaju płytek gresowych oraz kamiennych (poza marmurowymi),
klinkierowych i innych o niskiej nasiąkliwości na podłożach krytycznych (odkształcalnych, podgrzewanych, na tarasach, balkonach itp.), wewnątrz i na zewnątrz budynków.
Rodzaj podłoża: tynki cementowe i cementowo-wapienne; mury z cegieł i pustaków ceramicznych, silikatowych i bloczków z betonu komórkowego; podłoża betonowe odpowiednio wysezonowane; posadzki betonowe, anhydrytowe i asfaltowe; stara glazura i terakota.
Przeczytaj również: Co to jest ETICS

Klej upłynniony wysoko elastyczny ALPOL AK 516 (klasa C1FE)


Służy do przyklejania terakoty, płytek kamiennych i gresowych, na wszelkiego rodzaju podłożach poziomych, w szczególności krytycznych (odkształcalnych, podgrzewanych, na tarasach, balkonach itp.). Ze względu na jego półpłynną konsystencję i odpowiednią technologię robót eliminowane są pustki powietrzne pod płytkami, co uniemożliwia penetrację wody. Zalecany jako składnik systemów hydroizolacji ALPOL HYDRO PLUS, ALPOL HYDRO PLUS T oraz ALPOL AQUA PLUS, wewnątrz i na zewnątrz budynków.
Rodzaj podłoża: betonowe; posadzki cementowe, anhydrytowe; stara terakota; podkłady grzewcze.

Klej upłynniony elastyczny średniowarstwowy do okładzin ceramicznych ALPOL AK 517 (klasa C1FE)


Można stosować do przyklejania terakoty, płytek gresowych i kamiennych na wszelkiego rodzaju podłożach poziomych, a w szczególności krytycznych (odkształcalnych, podgrzewanych, na tarasach, balkonach itp.). Umożliwia jednoczesne klejenie i wyrównywanie podłoża warstwą od 4 do 20 mm. Szczególnie polecany do przyklejania płytek metodą średniowarstwową. Ze względu na jego półpłynną konsystencję i odpowiednią technologię robót eliminowane są pustki powietrzne pod płytkami, co uniemożliwia penetrację wody. Zalecany jako składnik systemów hydroizolacji ALPOL HYDRO PLUS, ALPOL HYDRO PLUS T oraz ALPOL AQUA PLUS, wewnątrz i na zewnątrz budynków.
Rodzaj podłoża: betonowe; posadzki cementowe, anhydrytowe; stara terakota; podkłady grzewcze.

Wszystkie kleje spełniają wymagania normy PN-EN 12004:2002/A1.
Przeczytaj również: Docieplanie styropianem
Źródło: Alpol


Autor: PIOTROWICE II - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.6)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt