chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » Estetyczna fasada Twojego domu

Estetyczna fasada Twojego domu

13.09.2010
„Architektura to spójność kultury, funkcji, techniki, środowiska, skali i estetyki.” Jest silnie związana z ludzkimi emocjami. Coraz to częściej w naszym otoczeniu rejestrujemy powrót do idei tożsamości, chcemy wyrażać nasze upodobania, nasz własny styl, także na zewnątrz. Patrząc na nowowznoszone czy też remontowane budynki, można zauważyć, że prostokątne, smutne i takie same „pudełka” nie interesują już inwestorów. Oprócz ekonomii, energooszczędności zaczęliśmy zwracać uwagę również na estetkę budynku, na jego wyjątkowość.

Chemia budowlana - Estetyczna fasada Twojego domu


REKLAMA:


Zapoznając się z historią architektury, możemy znaleźć różne próby ożywienia ścian zewnętrznych. Z bryłą i formą każdego budynku ściśle związany jest tzw. element uzupełniający, czyli dekoracja. Czy to poprzez grę światła i cieni, czy też poprzez kolor, różnorodność faktur stosowanych materiałów lub poprzez różnego rodzaju przestrzenne elementy dekoracyjne. Próby te były nieco ograniczone możliwościami technologicznymi oraz innym spojrzeniem na budynek.

Obecnie w architekturze można zauważyć odejście do projektowania i wznoszenia budynków (budowli) o prostych i szarych fasadach. Odzwierciedleniem naszych czasów są coraz bardziej kolorowe i fantazyjnie zaprojektowane i wykonane elewacje budynków. Fasada jako estetyczny przedstawiciel jakości mieszkaniowej i radości życia jest wyrazem indywidualności i nadaje każdej budowli swoją (indywidualną) twarz. Najlepszym sposobem na fantazyjne i indywidualne kształtowanie elewacji budynku jest zastosowanie ozdobnych profili fasadowych.

Chemia budowlana - Estetyczna fasada Twojego domu
Na rynku dostępne są fasadowe profile, które produkowane są ze specjalnie wyselekcjonowanego styropianu oraz powleczone elastyczną masą na bazie żywicy akrylowej i piasku kwarcowego. Ze względu na technologię, w jakiej produkowane są takie elementy można je przyklejać każdym klejem do styropianu na podłoże budowlane bez konieczności stosowania dodatkowego kołkowania. Niewielki ciężar elementów pozwala mocowanie ich na dużych wysokościach bez obawy odspojenia się od elewacji. Szeroka gama wzorów pozwala na zastosowanie w budownictwie nowoczesnym jak i na starych kamienicach.

Jednym z producentów takich profili, gzymsów jest Austrotherm - produkt występuje pod nazwą Austrotherm FPP - i ze względu na wysoką trwałość i odporność na działanie czynników atmosferycznych znajduje zastosowanie na starych kamienicach jako gotowy element sztukatorski. Technologia produkcji tych elementów pozwala na stosowanie na nich wszelkich dostępnych na rynku farb elewacyjnych oraz innych powłok malarskich, tynkarskich, stosowanych w budownictwie, nie wchodzących w reakcję ze styropianem.

Chemia budowlana - Estetyczna fasada Twojego domu
Sztukateria taka, na rdzeniu styropianowym powleczonym odporną na działanie czynników atmosferycznych masą żywiczną, pozwala na dowolne modelowanie fasady budynku. Obecnie w architekturze pojawia się coraz więcej nowoczesnych technologii, które wykorzystywane są również na starych kamienicach. Swoje zastosowanie znajdują tu również Austrotherm FPP, między innymi dlatego, że posiadają aprobatę techniczną wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej. Najważniejsze atuty Austrotherm FPP to trwałość oraz stosunkowo niewielki ciężar. Coraz częściej stają się one dobrym, alternatywnym rozwiązaniem dla sztukatorów wykonujących prace metodą tzw. tradycyjną i czasochłonną.

Źródło: Austrotherm

Autor: Austrotherm - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.6)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt