chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » Komfortowe spoinowanie i szpachlowanie z marką Rigips

Komfortowe spoinowanie i szpachlowanie z marką Rigips

30.06.2021
Rigips VARIO to masa szpachlowa najwyższej jakości. Mieszanka na bazie drobnoziarnistego gipsu Alfa została wzmocniona polimerami, co zwiększa jej wytrzymałość i wpływa na komfort pracy. Szpachla świetnie sprawdza się przy pracach na poziomie Q1. Dedykowana jest spoinowaniu płyt gipsowo-kartonowych, wypełnianiu naroży, jak również miejsc mocowania wkrętami. W połączeniu z fizelinową taśmą zbrojącą gwarantuje najwyższą jakość i trwałość łączeń.

Chemia budowlana - Fot. Rigips
Fot. Rigips
Za wyborem masy szpachlowej VARIO przemawiają jej atrakcyjne właściwości. Wysoka wytrzymałość zapewnia odporność na późniejsze spękania. Materiał jest też stosunkowo łatwy w przygotowaniu. Niezależnie, czy mieszamy go ręcznie, czy wykorzystujemy mieszadło wolnoobrotowe, dość szybko uzyskamy doskonałą, jednorodną konsystencję. Sama mieszanka o białym kolorze ma dobre właściwości wypełniające i charakteryzuje się niskim skurczem. W efekcie praca ze szpachlą VARIO jest wygodna i nie przynosi komplikacji.

Vario charakteryzuje się także wysoką wydajnością. Na metr kwadratowy powierzchni, na której pracujemy, zużycie wynosi około 0,25 kg. Czas pracy z przygotowaną mieszanką również jest satysfakcjonujący, ponieważ wynosi około 60 minut. Masa szpachlowa ma również szerokie zastosowanie. Materiał, który jest zgodny z wymaganiami normy EN 13963, idealnie sprawdza się przy spoinowaniu połączeń:
- płyt gipsowo-kartonowych z zastosowaniem flizelinowej taśmy zbrojącej
- płyt z krawędzią półokrągłą bez zastosowania taśmy
- modeli Glasroc F (Ridurit) i Glasroc F (Riflex)
- płyt Rigitone bez zastosowania taśmy zbrojącej
REKLAMA:


Ponadto produkt może być stosowany do szpachlowania naroży, miejsc mocowań wkrętów, wypełniania ubytków oraz rys i wygładzania nierówności podłoży mineralnych.

Autor: Rigips - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.1)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt