chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » Fix&Go marki Bostik – nie wyrzucaj, sklej i wykorzystaj ponownie

Fix&Go marki Bostik – nie wyrzucaj, sklej i wykorzystaj ponownie

27.05.2020
Niezależnie od tego, czy przemierzyły z nami tysiące kilometrów górskich wędrówek, czy każdego dnia korzystamy z nich podczas treningów biegowych, czy też po prostu mamy do nich sentyment – z ulubionymi butami trudno się rozstać. W przypadku rozklejenia podeszew, konieczności przyklejenia paska, kołnierza cholewki czy skórzaną dekorację z pomocą przyjdzie nam nowy, niezawodny klej do obuwia Fix&Go marki Bostik.

Chemia budowlana - Fot. Bostik
Fot. Bostik
Fix&Go to jednoskładnikowy klej na bazie poliuretanów dedykowany do naprawy obuwia. Ze względu na niezwykłą elastyczność oraz szeroki zakres klejonych materiałów Fix&Go marki Bostik sprawdzi się również w wielu innych sytuacjach – z powodzeniem wykorzystamy go w pracach kaletniczych, np. do naprawienia ulubionej skórzanej torby czy paska. Klej Fix&Go powinien się znaleźć w wyposażeniu każdego plecaka turystycznego – nadaje się również do łączenia tkanin, np. rozdartego namiotu czy odzieży trekkingowej. Po utwardzeniu produkt wykazuje odporność na szeroki zakres temperatur, sprawdzi się zarówno w letniej spiekocie, jak i w czasie przeszywających mrozów (zachowuje swoje właściwości od -30oC do +80oC). Również woda i zmienne warunki atmosferyczne, jak śnieg, deszcz, promieniowanie UV nie wpływają negatywnie na trwałość łączenia, dlatego klej ten może być stosowany do naprawy obuwia eksploatowanego w trudnych warunkach, tj. butów sportowych lub trekkingowych.

Ekspresowa naprawa – trwałość na lata


Fix&Go marki Bostik pozwala na łączenie wielu rodzajów materiałów: skóry, skaju, gumy, tkanin powlekanych, większość tworzyw sztucznych, filcu, a nawet drewna. Odpowiednia konsystencja i łatwość aplikacji sprawiają, że klejenie przy pomocy Fix&Go jest dziecinnie proste. Wystarczy zadbać, by łączone materiały były czyste i suche, wole od pyłu oraz tłuszczu. Produkt należy nanieść dokładnie na obie powierzchnie za pomocą pędzla lub końcówki dozującej i odczekać ok. 5 minut – klej powinien być prawie suchy w dotyku. W przypadku łączenia materiałów o wysokiej chłonności, np. filcu należy nanieść drugą warstwę i ponownie odczekać 5 minut. Po tym czasie trzeba mocno docisnąć oba elementy do siebie i jeśli jest taka możliwość – zacisnąć w imadle stolarskim. Noski i krawędzie podeszew warto ostukać dodatkowo gumowym młotkiem. Następnie należy pozostawić je na 12 godzin do uzyskania pełnej trwałości. Łączenie jest odporne na zgniatanie, ściskanie i pozostaje elastyczne, dlatego naprawione w ten sposób obuwie będzie nam służyło jeszcze przez długi czas. Klej nie zawiera szkodliwego toluenu i cykloheksanu, a dzięki temu, że jest bezbarwny nadaje się do naprawy obuwia każdego koloru.
REKLAMA:


Po co wyrzucać rozklejone lub uszkodzone buty, jeśli można im nadać drugie życie. Naprawianie obuwia jest nie tylko bardziej eko, ale również pozwala dłużej cieszyć się ich wygodą i niezawodnością. Z Fix&Go od marki Bostik odnowione buty nie stracą swoich właściwości i będą nam służyć podczas kolejnych wypraw.

Autor: Bostik - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.1)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt