chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » Z tą rodziną dobrze wychodzi się na… remoncie

Z tą rodziną dobrze wychodzi się na… remoncie

17.03.2020
Możliwość przyklejenia okładzin każdego typu, dostosowania konsystencji klejów do indywidualnych preferencji i warunków pracy, stosowania ich na podłoża narażone na bezpośrednie nasłonecznienie, doskonała przyczepność i trwałość zamocowania – to najważniejsze cechy produktów ATLAS GEOFLEX, ATLAS GEOFLEX BIAŁY oraz ATLAS ULTRA GEOFLEX, za które bardzo cenią je fachowcy.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

Klej klejowi nierówny. Co prawda na rynku nie brakuje produktów różnych producentów polecanych fachowcom, ale oni doskonale znają swoje potrzeby i potrafią stwierdzić, które z nich są w stanie sprostać ich wymaganiom. To właśnie dlatego takim powodzeniem wśród wykonawców cieszą się wszystkie trzy wysokoelastyczne kleje żelowe z rodziny GEOFLEX. Chodzi o ATLAS GEOFLEX, ATLAS GEOFLEX BIAŁY i ATLAS ULTRA GEOFLEX.

Mocne i trwałe wiązanie. Nawet w bardzo wysokich temperaturach


Co sprawia, że można uznać je za kleje świetnie pomagające wykonywać codzienne zadania nawet niezbyt doświadczonym fachowcom? Ich doskonałe parametry jakościowe oraz możliwość pracy w różnych warunkach, na różnych, w tym najtrudniejszych podłożach oraz z różnymi rodzajami okładzin. Konkretny przykład? Wykonawca może wyrównać podłoże nawet do 15 mm! Wszystkie kleje z linii GEOFLEX nie tracą swoich właściwości w bardzo wysokich temperaturach (nawet do +35⁰ C). Wiązanie jest mocne i trwałe. Odpowiada za to, obecny w recepturze produktów, żel krzemianowy. Dzięki niemu produkty Atlasa można stosować w miejscach szczególnie narażonych na długotrwałe i bezpośrednie nasłonecznienie. Chodzi m.in. o tarasy i balkony.
Przeczytaj również: Układamy nowe płytki na starych

Konsystencja dostosowana do potrzeb wykonawcy


Kolejną cechą charakterystyczną produktów ATLAS GEOFLEX, ATLAS GEOFLEX BIAŁY i ATLAS ULTRA GEOFLEX jest to, że fachowiec może dobrać do nich pożądaną (niższą lub wyższą) ilość wody zarobowej. Dzięki temu uzyska, w zależności swoich potrzeb, odpowiednią konsystencję kleju. Na przykład rzadsza idealnie nadaje się do płytek wielkoformatowych, które nakładane są na powierzchnie poziome. Jeśli konsystencja będzie płynna, fachowiec uzyska idealny rozpływ pod płytką. Ma to szczególne znaczenie przy pracach wykonywanych na zewnątrz. Dlaczego? Już w trakcie eksploatacji okładziny uniemożliwia on dostanie się pod płytkę wody. A ta posiada destrukcyjny wpływ na okładzinę, szczególnie zimą.

Oferta firmy Atlas jest tak skonstruowana, że w zależności od potrzeb, rodzaju prac do wykonania, fachowiec może skorzystać z aż trzech klejów wykonanych w technologii żelowej. Są to:

ATLAS GEOFLEX – wysokoelastyczny klej żelowy, typ C2TE


• możliwość przyklejenia okładzin każdego typu, zarówno tych nasiąkliwych, jak i nienasiąkliwych
• optymalne dostosowanie konsystencji kleju do indywidualnych preferencji dzięki możliwości dozowania wody w znacznie szerszym zakresie niż w przypadku tych tradycyjnych
• pełny rozpływ pod płytkami, co poprawia przyczepność i trwałość zamocowania
• bezpieczne przyklejanie okładzin na podłożach narażonych na silne nasłonecznienie, nawet w temp. +35⁰C. Idealny na tarasy i balkony.

ATLAS GEOFLEX BIAŁY – wysokoelastyczny klej żelowy, typ C2TE, na białym cemencie


• możliwość przyklejenia okładzin każdego typu – nasiąkliwych i nienasiąkliwych w tym również kamieni naturalnych i okładzin szklanych – bez przebarwienia okładziny
• optymalne dostosowanie konsystencji kleju do indywidualnych preferencji dzięki możliwości dozowania wody w znacznie szerszym zakresie niż w przypadku klejów tradycyjnych
• pełny rozpływ pod płytkami, co poprawia przyczepność i trwałość zamocowania
• bezpieczne przyklejanie okładzin na podłożach narażonych na sile nasłonecznienie nawet w temp. +35⁰C. Idealny na tarasy i balkony.

ATLAS ULTRA GEOFLEX – wysokoelastyczny, odkształcalny klej żelowy, typ C2TE S1


• możliwość przyklejenia okładzin każdego typu, zarówno tych nasiąkliwych jak i nienasiąkliwych, w tym również do mega formatów (nawet powyżej 5 m kw.)
• optymalne dostosowanie konsystencji kleju do indywidualnych preferencji dzięki możliwości dozowania wody w znacznie szerszym zakresie niż w przypadku tych tradycyjnych
• pełny rozpływ pod płytkami, co poprawia przyczepność i trwałość zamocowania
• bezpieczne przyklejanie okładzin na podłożach narażonych na bezpośrednie nasłonecznienie nawet w temp. +35⁰C. Idealny na tarasy, balkony i elewacje.

REKLAMA:

Kleje żelowe z rodziny ATLAS GEOFLEX są dostępne w sklepach w bardzo wytrzymałych, odpornych na złe warunki atmosferyczne workach foliowych (firma zdecydowała się je zastosować jako pierwsza na rynku) o wadze 5, 22,5 oraz 25 kg.

Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.5)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt