chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » FAST Extra Marmur wysokoelastyczny klej do płytek - klasa C2TES1

FAST Extra Marmur wysokoelastyczny klej do płytek - klasa C2TES1

11.10.2018
Firma Fast wprowadza do swojej oferty nowość wysokoelastyczny klej do płytek - klasa C2TES1 - FAST Extra Marmur.

Chemia budowlana - FAST EXTRA  MARMUR. Fot. Fast
FAST EXTRA MARMUR. Fot. Fast

Zastosowanie


Zaprawa klejowa FAST EXTRA MARMUR jest suchą mieszanką wysokiej jakości białego cementu, białych wypełniaczy zapobiegających przebarwieniom marmuru oraz środków modyfikujących zapewniających dobrą przyczepność do podłoża, wysoką elastyczność oraz odporność na spływanie. Jest dodatkowo wzmocniona włóknami polipropylenowym, co bezpośrednio poprawia jej parametry robocze i wytrzymałościowe.
Właściwości

FAST EXTRA MARMUR jest profesjonalną zaprawą klejąca o wysokich parametrach technicznych i bardzo dobrej przyczepności, do mocowania wielkoformatowych płyt z marmuru i innych kamieni naturalnych, oraz podłogowych i ściennych płytek ceramicznych na podłożach poziomych oraz pionowych narażonych na podwyższone obciążenia statyczne i termiczne. Ponadto może być stosowana do przyklejania płytek z ceramiki oraz gresu wewnątrz i na zewnątrz budynku (w obrębie balkonów, tarasów, basenów). Ze względu na swoje właściwości nadaje się doskonale do klejenia płytek na trudnych podłożach, takich jak: balkony, tarasy, schody, baseny, pomieszczenia mokre (sauny, pralnie) itp. Podłożami mogą być: beton, pustaki, cegła, tynk cementowy i cementowo-wapienny, jastrych cementowy i anhydrytowy, płyty kartonowo-gipsowe i gipsowo-włóknowe, posadzki z ogrzewaniem podłogowym, powierzchnie pokryte folią lub zaprawą hydroizolacyjną, stara okładzina ceramiczna i lastriko.

Opakowania


- 25 kg
Chemia budowlana - Fot. Fast
Fot. Fast

Przygotowanie podłoża


Podłoże powinno być równe, mocne i suche, wolne od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń zmniejszających przyczepność zaprawy tj. kurzu, wapna, tłuszczu, resztek starych odstających powłok malarskich. W celu zwiększenia przyczepności i likwidacji zapylenia powierzchnie zawsze należy zagruntować FAST GRUNT U lub FAST GRUNT G.

Zaprawę można stosować na podłoża:


- tynki cementowe i cementowo – wapienne( po upływie minimum 28 dni i wilgotności nie wyższej niż 4%),
- jastrychy cementowe (po upływie min. 28 dni i wilgotności nie wyższej niż 4%),
- beton (po upływie powyżej 3 miesięcy i wilgotności nie wyższej niż 4%),
- podłoża anhydrytowe (wilgotność poniżej 0,5%),
- gipsowe (wilgotność poniżej 1%),
- stara okladzina ceramiczna , lastriko - odpowiednio odtłuszczone i oczyszczone.

REKLAMA:

UWAGA!
Ogrzewane jastrychy cementowe i anhydrytowe przed rozpoczęciem montażu płytek powinny być poddane procedurze wstępnego wygrzewania.
Autor: Fast - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.5)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt