chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » Koelner – dobrze zamocowany

Koelner – dobrze zamocowany

08.02.2009
W nowoczesnym budownictwie coraz większy nacisk kładzie się zarówno na jakość, jak i na szybkość wykonywanych prac. Wiele zależy od używanych materiałów – akcesoria budowlane, produkowane przez firmę Koelner są doskonałym przykładem połączenia wysokiej jakości surowców oraz nowoczesnej technologii. Koelner S.A. jest liderem na rynku zamocowań dla budownictwa i przemysłu, oraz czołowym producentem elementów złącznych.

Chemia budowlana - Koelner – dobrze zamocowany
Innowacyjne rozwiązania

W budownictwie już na etapie fundamentów spotykamy się z najróżniejszymi połączeniami. W zależności od potrzeb łącznikiem może być połączenie gwintowane, nitowane, zgrzewane, spawane jak również w postaci kształtownika. Łącznik powinien zostać dobrany odpowiednio do charakteru pracy oraz spełniać odpowiednie wymogi korozyjności Pierwszą czynnością, zajmującą dużo czasu jest wiązanie zbrojenia. Do tej pory tą pracę wykonywano ręcznie. Obecnie jest dostępna wiązarka SP - MAX firmy Koelner, która jedno wiązanie wykonuje w mniej niż w sekundę.
REKLAMA:


Nowoczesnym rozwiązaniem pozwalającym na uniknięcie błędów montażowych jest stosowanie kotew chemicznych. Kiedyś nie było ratunku, trzeba było kuć beton i zbroić od początku. Firma Koelner proponuje innowacyjne rozwiązanie, czyli połączenie żywicy i utwardzacza, które przy odpowiedniej grubości otuliny, jest doskonałym rozwiązaniem przy wklejaniu prętów zbrojeniowych. Kotwy chemiczne można stosować nie tylko w pełnych podłożach takich jak beton czy cegła pełna, lecz również w pustych przestrzeniach porothermu i dziurawek. Wachlarz możliwości zastosowań żywic jest znacznie szerszy. Doskonale sprawdzają się przy mocowaniach wymagających szczelności połączenia: odporność na drgania wywołane pracą maszyn, a także na działanie wody.

Chemia budowlana - Koelner – dobrze zamocowany
Kotwa chemiczna jest również wykorzystywana w systemie wzmocnień warstwy fakturowej wielkiej płyty. W latach osiemdziesiątych, kiedy te konstrukcje były wznoszone, używano materiałów, które nie odpowiadały podstawowym normom. Założeniem systemu wzmocnień jest odtworzenie istniejących wieszaków stalowych, poprzez zastosowanie dodatkowych kotew ze stali nierdzewnej wklejanych właśnie przy pomocy żywic, dostępnych w ofercie firmy Koelner.

Podczas ciągłego ulepszania mieszanek żywicznych firma KOELNER nie zapomina również o ochronie środowiska. Coraz częściej plastikowe tuby zamieniane są na foliowe, potocznie zwane „kiełbaskami”. Są to te same żywice, które zawarte są tubach, lecz ich największą zaletą jest to, że po wykorzystaniu zaprawy nie powstaje sterta śmieci.

Idąc tropem zamocowań specjalnych w asortymencie firmy KOELNER, oprócz kotew chemicznych, znajdujemy również kotwy mechaniczne. Firma KOELNER stale udoskonala swoje produkty, by ich parametry nośności były coraz lepsze. W ogólnym podziale można wyróżnić kilka grup kotew mechanicznych, jednak najpopularniejsze są dwie: kotwy o stopniu rozprężania regulowanym momentem dokręcającym oraz kotwy rozprężne osadzane przez wbijanie.

Chemia budowlana - Koelner – dobrze zamocowany
Łączniki uniwersalne
Łącznikami uniwersalnymi są wszelkiego rodzaju kołki rozporowe, na których wiesza się prawie wszystko: od obrazów począwszy, poprzez urządzenia sanitarne aż po telewizory plazmowe. Zróżnicowana budowa kołków, kształt nacięcia i strefa rozporu różnej długości przesądzają o ich zastosowaniu. Łącznik w postaci kołka rozporowego tworzy komplet składający się z koszulki z tworzywa i odpowiedniego wkręta.

Firma KOELNER wprowadziła na rynek łącznik jeszcze bardziej uniwersalny niż dotychczasowe – kołek Uno. Jego specjalna budowa sprawia, że do jednej średnicy kołka można dobrać kilka średnic wkręta. Nowoczesne rozwiązanie struktury tego łącznika to przede wszystkim możliwość jego rozprężenia na całej długości, a nie tylko w strefie końcowej. Zwiększa to przyczepność połączenia do podłoża i jednocześnie poprawia jego nośność. Ponadto przy kołnierzu są dodatkowe wypustki, które zabezpieczają przed obrotem łącznika podczas montażu

Nowoczesne surowce
W ostatnich latach w budownictwie znacznie wzrosło zainteresowanie materiałami polimerowymi. Surowiec ten coraz częściej zastępuje tradycyjne materiały, a łączniki z niego wykonane cechują się lekkością oraz prostym montażem. Najlepszym tego przykładem są łączniki do mocowania izolacji dachowych i fasadowych firmy Koelner. Najczęściej stosowanym połączeniem w przypadku mocowania izolacji fasadowej jest metoda lekka mokra, zwana również bezspoinowym systemem ociepleń BSO. Podstawą tego połączenia jest zaaplikowanie zaprawy klejowej oraz zamocowanie łącznika polimerowego.
Istotną cechą zespalanych ze sobą elementów budowlanych jest trwałość łączników, dlatego firma KOELNER cały czas udoskonala swe produkty. Coraz nowocześniejsze technologie nie tylko poprawiają jakość elementów mocujących, lecz również ułatwiają ich montaż tak, aby prace przebiegały szybko i sprawnie.

Dystrybutor: KOELNER SA


www.chemiabudowlana.info


Autor: Koelner - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt