chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ogrody Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » Przygotuj drewno do nowego sezonu

Przygotuj drewno do nowego sezonu

23.03.2023
Coraz dłuższe i cieplejsze dni to znak, że najwyższy czas, aby dokonać przeglądu drewna ogrodowego. By mogło ono cieszyć swoim pięknem w sezonie, warto już teraz zabezpieczyć je przed letnią destrukcją. Działanie słońca i zmienność warunków atmosferycznych w ciepłych miesiącach może bowiem wyrządzić nie mniej szkód niż dotkliwa zima. A przy okazji prace renowacyjne będą dodatkową motywacją, by spędzić wiosną więcej czasu na świeżym powietrzu.

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila
Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila

Nawet wczesną wiosną promienie słoneczne potrafią być na tyle ciepłe, żeby pokusić się o relaks na świeżym powietrzu. To też okres, kiedy zaczynamy korzystać z mebli ogrodowych, a posiłki na tarasie - choć jeszcze nie częste - sprawiają wyjątkową radość. W tym czasie warto pomyśleć o renowacji drewna, by ubiec chwilę, kiedy zacznie ono niszczeć.

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila
Destrukcyjne procesy zachodzące w drewnie są bowiem nieodwracalne. Tymczasem impregnacja odpowiednim produktem, jak np. lakierobejca Tikkurila Valtti Plus Complete, pozwoli zabezpieczyć drewno na lata, daje ona bowiem nawet 12 lat ochrony przed słońcem, wodą, mrozem i działaniem grzybów pleśniowych. Naturalny odcień lakierobejcy 5051 będzie prezentował się wyjątkowo szykowanie na ciemnym tarasie.
Przeczytaj również: Wiosenne ogrodowe inspiracje
Dokonując przeglądu drewna w przydomowej przestrzeni warto pomyśleć także o drewnianych płotach, pergolach czy inspektach. Odświeżone wiosną odwdzięczą się trwałością i pięknym wyglądem. Lakierobejca Tikkurila Vallti Plus Complete nie tylko skutecznie ochroni drewno, ale także podkreśli jego naturalny urok, a bogata paleta barw pozwoli dobrać wymarzony odcień.

REKLAMA:

Drewno zawsze zachwyca w odcieniach nawiązujących do natury. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by pokusić się o szczyptę dodatkowej barwy. Domek ogrodowy nabierze finezji, jeśli zdecydujemy się na pomalowanie okien czy drzwi na nieoczywisty kolor. Wyrazisty błękit na tle naturalnego jasnego odcienia 5050 i zielonej trawy stworzy malowniczy widok, zwłaszcza w towarzystwie kwitnącej forsycji. Efekt taki można osiągnąć z kryjącą emalią Tikkurila Everal Akva Semi Matt 40 w kolorze K365, która zapewni piękną i odporną powłokę. Produkt ten daje duże pole dla dekoracyjnej wyobraźni, dostępny jest bowiem w palecie ponad 13 000 odcieni.

Autor: Tikkurila - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.5)

 
Jesteś w dziale:

Ogrody

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt