chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » Nowości na rynku »  Farba Bolix Silikat

Farba Bolix Silikat

18.11.2014
Farba silikatowa to sposób na stworzenie trwałej dekoracji ściennej we wnętrzach – również tych narażonych na oddziaływanie wilgoci.

Chemia budowlana -  Fot. Bolix
Fot. Bolix
Nie zawiera rozpuszczalników organicznych, jest ekologiczna, tworzy na malowanym podłożu matową powłokę. Farba Bolix Silikat służy do wykonywania dekoracyjnych oraz renowacyjnych powłok malarskich na ścianach i sufitach wewnątrz pomieszczeń. Dzięki wysokiej paro-przepuszczalności produkt pozwala na swobodne wysychanie zawilgoconej ściany, a jego właściwości hydrofobowe ograniczają wnikanie wody w podłoże. Jest więc szczególnie polecany w miejscach, gdzie na ściany może oddziaływać wilgoć.

Farba Bolix Silikat wykorzystywana jest w pomieszczeniach okresowo zawilgoconych oraz takich, które wymagają od powłoki, pokrywającej ściany, wysokiej paro-przepuszczalności wspomagającej osuszanie zawilgoconych powierzchni. Doskonale nadaje się zarówno do pierwszego malowania, jak i do wymalowań renowacyjnych. A jej matowa struktura zapobiega powstawaniu na ścianach refleksów mogących sugerować istnienie defektów i nierówności. Może być stosowana na takich podłożach, jak: beton, tynki cementowe, cementowo-wapienne, tapety papierowe i z włókien szklanych.
REKLAMA:


Informacje techniczne:
Produkt: BOLIX SILIKAT
Producent: BOLIX
Konsystencja: gęsta ciecz
Kolor: biały
Gęstość objętościowa: ok. 1,5 kg/dm3
Zużycie: na gładkim niechłonnym podłożu: 8,0÷10,0 m2/l, przy jednokrotnym malowaniu
Temperatura stosowania i podłoża: od +5°C do +25°C
Czas schnięcia 1 warstwy: ok. 2 h
Całkowite utwardzenie: ok. 24 h
Opakowanie: 10l
Cena brutto: 23,49 zł /l, za opakowanie 234,93 zł brutto

Źródło: Bolix

Autor: Bolix - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3)

Jesteś w dziale:

Nowości produktowe

Inne nowości firmy Bolix
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt