chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » Nowości na rynku »  UZIN HydroBlock – łatwy i szybki sposób na wilgoć resztkową

UZIN HydroBlock – łatwy i szybki sposób na wilgoć resztkową

12.09.2022
Marka UZIN wprowadziła nowy, profesjonalny system izolacji podłoża przed wilgocią resztkową. Przyjazne dla wykonawcy rozwiązanie złożone z zaledwie trzech łatwych w aplikacji produktów pozwala znacznie przyspieszyć prace wykonawcze i gwarantuje pewny efekt zabezpieczenia podłogi.

Chemia budowlana - Fot. Uzin
Fot. Uzin
Szybciej, pewniej, łatwiej i przyjaźniej dla środowiska – tak działa najnowszy system odcinający wilgotność podłoża UZIN HydroBlock. Całość rozwiązania składa się z trzech wzajemnie dopasowanych produktów: dwóch szybkoschnących gruntów dyspersyjnych UZIN Hydro Primer 1 i UZIN Hydro Primer 2 nakładanych warstwa po warstwie oraz cementowej masy szpachlowej UZIN Hydro LevelStar, która pozwala stworzyć idealnie gładką powierzchnię.

Starannie przemyślany układ warstw dedykowanych na podłoża cementowe skutecznie odcina wilgotność resztkową aż do 5% CM, a w przypadku podłóg ogrzewanych nawet do 2,5% CM. Nowe rozwiązanie UZIN pozwala w zaledwie trzech łatwych krokach roboczych stworzyć warstwę odcinającą wilgotność podłoża i szybciej przejść do układania podłogi, bez czasochłonnego oczekiwania na odparowanie całej wilgoci. Krótki czas nakładania kolejnych warstw przekłada się na znaczną oszczędność czasu i kosztów.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Uzin
Fot. Uzin

Odcinanie wilgoci w zaledwie trzech krokach


Zabezpieczanie podłoża należy zacząć od gruntowania za pomocą gotowych do użycia preparatów dyspersyjnych – żółtego UZIN Hydro Primer 1, a następnie niebieskiego UZIN Hydro Primer 2. Produkty te można szybko i sprawnie nałożyć za pomocą wałka pluszowego z nylonowym włosiem. Grunt żółty posiada bardzo krótki czas schnięcia 60 minut, po którego upływie można już nanosić grunt niebieski UZIN Hydro Primer 2. W tym przypadku czas schnięcia jest nieco dłuższy i wynosi 12 godzin. W ten sposób już po upływie 13 godzin można przystąpić do wylewania ostatniej warstwy, czyli masy szpachlowej UZIN Hydro LevelStar. To niemal o połowę krótszy czas oczekiwania niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań opartych na żywicy epoksydowej! Aby uzyskać oczekiwany efekt odcięcia wilgotności, należy rozprowadzić warstwę masy UZIN Hydro LevelStar o grubości co najmniej 3 mm, która już po 18 godzinach schnięcia uzyskuje gotowość do układania wykładzin. Taka systemowa izolacja skutecznie chroni okładzinę podłogową przed wilgotnością podłoża, a dodatkowo jest odporna na wilgoć o odczynie zasadowym i bardzo trwała.

Przyjazny dla wykonawcy i środowiska


System izolacji UZIN HydroBlock to doskonała alternatywna dla produktów opartych na żywicy epoksydowej nie tylko ze względu na większą łatwość i ekonomiczność stosowania, lecz także bardziej przyjazny charakter dla zdrowia ludzkiego i środowiska. Masa UZIN Hydro LevelStar cechuje się niewielkim zużyciem 4,8 kg/m2 przy warstwie 3 mm i posiada kod GISCODE ZP1, co oznacza, że zawiera ograniczoną ilość trujących chromianów zgodnie z TRGS 613. Natomiast systemowe grunty żółty i niebieski posiadają zużycie około 100 g/m2 i uzyskały oznaczenie GISCODE D1 dla produktów pozbawionych rozpuszczalników. Oznacza to, że we wszystkich komponentach systemu UZIN HydroBlock wzięto pod uwagę łącznie ludzkie zdrowie, ekonomię, łatwość stosowania oraz kwestie ochrony środowiska. Opakowania wszystkich produktów wchodzących w skład systemu zostały wykonane z nadających się do recyklingu materiałów takich, jak papier i karton.

Autor: Uzin - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.5)

Jesteś w dziale:

Nowości produktowe

Inne nowości firmy Uzin
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt