chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

System ociepleń TYTAN EOS STROP

12.07.2011
Oferta firmy Selena poszerza się o nowy system TYTAN EOS STROP, dedykowany do ociepleń stropów i sufitów metodą bezsiatkową. Przyjazne dla użytkownika produkty- oprócz najwyższej jakości, pozwalają przyspieszyć prace termomodernizacyjne oraz gwarantują uzyskanie doskonałego efektu, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku.

Chemia budowlana - TYTAN  Grunt do systemów OS Fot. Selena SA
TYTAN Grunt do systemów OS Fot. Selena SA
Strop oddzielający ogrzewane pomieszczenia od niekorzystnych warunków zewnętrznych lub stref budynku o niższej temperaturze wewnętrznej może być źródłem dużych strat energetycznych. Z tego powodu bardzo ważne jest jego prawidłowe ocieplenie. Przeprowadzanie prac remontowych, w szczególności wewnątrz obiektów mieszkalnych lub komercyjnych, jest źródłem uciążliwości zarówno dla inwestorów, jak i użytkowników.
REKLAMA:


Firma Selena opracowała kompletny system ociepleń stropów i sufitów TYTAN EOS STROP, który nie wymaga zastosowania siatki oraz łączników mechanicznych do mocowania wełny mineralnej. Nowe produkty pozwalają metodą „kilku kroków” stworzyć solidną warstwę ocieplenia stropów, której można dodatkowo nadać atrakcyjną wizualnie powierzchnię.

Uniwersalna i szybka metoda ocieplenia


System ociepleń TYTAN EOS STROP służy do tworzenia układu warstw termoizolacji za pomocą zestawu markowych produktów dedykowanych. Może być stosowany zarówno do ocieplania przegród wystawionych na bezpośrednie działanie czynników zewnętrznych (np. nad przejazdami, przejściami i miejscami postojowymi), jak i wewnątrz pomieszczeń nieogrzewanych zlokalizowanych pod ogrzewanymi strefami budynku (stropy nad garażami, halami przemysłowymi czy parkingami podziemnymi, które sąsiadują z użytkową przestrzenią biurową czy komercyjną). Dużą zaletą systemu, którą docenią zarówno wykonawcy jak i inwestorzy, jest eliminacja niektórych faz wykonania ocieplenia, co znacząco wpływa na łatwość i szybkość prac termomodernizacyjnych.
W skład systemu ociepleń TYTAN EOS STROP wchodzą: TYTAN Zaprawa klejowo-szpachlowa O, płyty z wełny lamelowej, TYTAN Grunt do systemów OS, TYTAN Tynk cienkowarstwowy OS mineralny „baranek” oraz ewentualnie elementy uzupełniające.

Chemia budowlana - TYTAN  Zaprawa klejowo-szpachlowa O Fot. Selena
TYTAN Zaprawa klejowo-szpachlowa O Fot. Selena
TYTAN Zaprawa klejowo-szpachlowa O cechuje się zwiększoną przyczepnością do podłoży mineralnych i z wełny, dzięki czemu trwale wiąże lamelowe płyty z wełny mineralnej z typowymi podłożami, takimi jak beton, tynk cementowy, cementowo - wapienny czy piaskowiec. Produkt o podwyższonej mrozoodporności i wysokiej elastyczności jest odpowiedni do stosowania na zewnątrz budynków.
Przeczytaj również: Prawidłowe wykończenie elewacji
Płyty z wełny lamelowej o odpowiednio zaprojektowanej grubości i regularnym układzie włókien, zapewniają ochronę cieplną, akustyczną oraz niepalność.

TYTAN Grunt do systemów OS wzmacnia podłoże i reguluje jego chłonność przed nałożeniem tynku dekoracyjnego. Grunt do systemów OS reguluje chłonność podłoża nie zmniejszając jego paroprzepuszczalności. Zwiększa przyczepność do podłoża, ułatwia nakładanie i zwiększa wydajność masy tynkarskiej. Zapobiega przenoszeniu zanieczyszczeń z warstw podkładowych do tynku i powstawaniu plam.

TYTAN Tynk cienkowarstwowy OS mineralny „baranek” stanowi warstwę ochronną układu ocieplenia, a także pozwala uzyskać dekoracyjne wykończenie stropu. Wykonany jest na bazie wypełniaczy mineralnych i kruszywa o grubości 1,5 mm.
Przeczytaj również: Systemy zapraw Tytan TEO
Chemia budowlana - TYTAN  Tynk cienkowarstwowy  mineralny  OS Fot. Selena SA
TYTAN Tynk cienkowarstwowy mineralny OS Fot. Selena SA

Montaż przyjazny wykonawcy


Wszystkie produkty firmy Selena z gamy TYTAN EOS STROP mogą być łatwo i szybko nakładane przy zastosowaniu metody natryskowej. Nie ma też potrzeby przyklejania siatki oraz kołkowania wełny lamelowej do wytrzymałych podłoży co sprawia, że wykonanie ocieplenia staje się znacznie łatwiejsze.

Pełny system ocieplenia TYTAN EOS STROP należy stosować w temperaturze od +5°C do +25°C, co zagwarantuje prawidłowe związanie wyprawy klejowej oraz tynkarskiej. Podłoże powinno być stabilne, nośne i pozbawione substancji obniżających jego przyczepność - zwłaszcza kurzu, brudu, wosku, tłuszczów, a także starych powłok malarskich. Wszelkie nierówności i ubytki należy uzupełnić TYTAN Zaprawą wyrównującą TEO124 i przeszlifować. Materiały szczególnie chłonne oraz podłoża silnie alkaiczne zaleca się najpierw zagruntować. Ponieważ system umożliwia montowanie płyt bez użycia łączników, należy koniecznie sprawdzić przyczepność podłoża przed przyklejeniem warstwy izolacji. Mocowanie wełny bez łączników mechanicznych może się odbywać na podłożach równych i gładkich, takich jak betonowe i belkowo-pustakowe, o ile ich wytrzymałość jest nie mniejsza niż 0,08 MPa. Jeśli strop spełnia te warunki, na całą powierzchnię płyty lamelowej wystarczy równomiernie rozprowadzić TYTAN Zaprawę klejowo-szpachlową O. Po nałożeniu zaprawy za pomocą pacy zębatej ( nie mniej niż 8x8x8mm) należy bezzwłocznie przykleić wełnę do stropu, jednocześnie mocno dociskając, w celu uzyskania efektu „zassania” zaprawy. Płyty należy układać na tzw. „mijankę”. Kolejnym etapem jest gruntowanie powierzchni płyty lamelowej podkładem gruntującym TYTAN Grunt do systemów OS metodą natrysku mechanicznego. Masę tynkarską TYTAN Tynk cienkowarstwowy mineralny OS „baranek” można nanosić po około 12 h po wyschnięciu warstwy gruntującej. Jeśli podłoże nie jest wystarczająco mocne, lub układ włókien wełny mineralnej jest nieregularny, mocowanie warstwy izolacji odbywa się z wykorzystaniem zaprawy klejowo-szpachlowej i łączników mechanicznych TYTAN Fixing Systems. Rodzaj, ilość, długość oraz rozmieszczenie łączników mechanicznych każdorazowo ustala projektant, biorąc pod uwagę kwestie takie jak: rodzaj i stan podłoża, grubość warstwy wełny mineralnej oraz wytyczne projektu technicznego.

System TYTAN EOS STROP posiada Aprobatę Techniczną ITB AT-15-8549/2011 Producent: Selena SA

Autor: Selena - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

Najnowsze na forum
tikol
Awatar użytkownika
Postów: 234
Re: Szkolenia
data » 22.04.2021, 3:33
Bez względu na wiek trzeba w siebie stale inwestować! Nie ma co odkładać bo nigdy nie wiemy jaki papierek się jeszcze w życiu przyda. Ciekawą
zenka
Awatar użytkownika
Postów: 602
Re: Jakie gadżety reklamowe do firmy budowlanej
data » 22.04.2021, 0:01
Na pewno ważnym znakiem rozpoznawczym każdej firmy jest opakowanie, które kryje za sobą jej produkt. Polecam skorzystać z usług firmy
zuzannaanna
Awatar użytkownika
Postów: 324
Re: odzież do pracy
data » 21.04.2021, 22:21
Jeśli chodzi o buty ochronne to polecam zajrzeć tutaj https://voltabut.com.pl Wybór jest bardzo duży! Mój mąż bardzo lubi ten sklep
zuzannaanna
Awatar użytkownika
Postów: 324
Re: Wiosenne prace w ogrodzie
data » 21.04.2021, 22:01
Ma ktoś z was schody wychodzące z tarasu na ogród? Zastanawiam sie właśnie nad takim rozwiązaniem... Dzisiaj trafiłam na schody kraków z
Dzennika5
Awatar użytkownika
Postów: 114
Re: Wentylacja
data » 21.04.2021, 20:01
Wentylacja mechaniczna, co wy na to? Ja przekonałam się do tego, tzn. moja znajoma mnie do tego przekonała. Daje ona bardzo dużo korzyści i to
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt