chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Odzież dla osób pracujących w wysokich temperaturach

08.07.2024
Lato w pełni, a w wielu miastach temperatury osiągają ponad 30 stopni. Praca w takich warunkach jest szczególnie uciążliwa dla fachowców, którzy muszą wykonywać swoje obowiązki na zewnątrz lub w wysokich temperaturach. Efektem takiej pracy jest nie tylko zmęczenie, ale też groźne dla zdrowia i życia przegrzanie organizmu oraz zwiększone ryzyko wypadków. Aby uniknąć takich sytuacji warto zaopatrzyć się w odzież chłodzącą.

Chemia budowlana - Fot. Würth Polska
Fot. Würth Polska

Pracownicy fizyczni często wykonują obowiązki zawodowe w trudnych warunkach atmosferycznych. Szczególnie uciążliwa i niebezpieczna jest praca w upalnym słońcu, ponieważ przegrzany organizm nie jest zdolny do efektywnego wykonywania zadań. W wyniku hipertermii spada efektywność fizyczna, człowiek szybciej się męczy, pogarsza się jego samopoczucie i sprawność mentalna. Może to prowadzić do udaru cieplnego, ale też grozić wypadkiem przy pracy. Pomocne mogą być specjalne ubrania, które posiadają właściwości chłodzące.

Chemia budowlana - Fot. Würth Polska
Fot. Würth Polska

Bezpieczna praca w warunkach podwyższonej temperatury


Odzież o właściwościach chłodzących sprawdza się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zapewnienia nawet kilkugodzinnego chłodzenia organizmu, zarówno w zastosowaniu profesjonalnym, jak i w codziennych czynnościach. Technologia wykorzystywana w tego typu produktach pozwala na ograniczenie niebezpieczeństwa przegrzania organizmu podczas intensywnego wysiłku fizycznego, utrzymując temperaturę ciała na odpowiednim poziomie i zapewniając użytkownikowi uczucie chłodu.- Odzież chłodząca to produkty specjalne, powstające z tkanin ograniczających przegrzewanie się organizmu. Zapewniają one nawet kilkugodzinne chłodzenie wszystkim tym, którzy pracują lub przebywają przez długi czas w warunkach podwyższonej temperatury, gdy uczucie gorąca staje się uciążliwe, a nawet niebezpieczne dla zdrowia – wyjaśnia Ewa Paprocka, Product Manager Würth Polska.

Chemia budowlana - Fot. Würth Polska
Fot. Würth Polska

Wielogodzinny komfort dzięki technologii INUTEQ®️ H2O®️


W produktach Würth Polska została zastosowana unikalna technologia INUTEQ®️ H2O®️. Opiera się ona na super absorpcyjnej tkaninie chłodzącej, zapewniającej wysoki standard ochrony termicznej. Produkty INUTEQ®️ H2O®️ aktywuje się poprzez namaczanie ich w wodzie. Nadmiar wody należy delikatnie wycisnąć i odzież jest gotowa do użytku. W zależności od wilgotności i cyrkulacji powietrza, produkty chłodzą przez 2 do 8 godzin, do maksymalnie 15°C poniżej temperatury otoczenia i działają w temperaturze do 55°C.

Chemia budowlana - Fot. Würth Polska
Fot. Würth Polska

W gamie odzieży i akcesoriów chłodzących Würth Polska znajdują się m.in.: kamizelka chłodząca plecy i klatkę piersiową w czasie pracy w wysokich temperaturach oraz osłona na kark, która zapobiega oparzeniom słonecznym. Natomiast z myślą o pracownikach potrzebujących ochrony głowy, w ofercie dostępna jest lekka, chłodząca czapka z daszkiem umożliwiająca obniżenie temperatury na długi czas.
REKLAMA:

- Odzież i akcesoria chłodzące zapewnią ulgę i jednocześnie ochronę, dzięki której można uniknąć przegrzania i poważnych konsekwencji zdrowotnych. Dodatkowo takie produkty charakteryzuje niezwykła łatwość użycia - wystarczy je zmoczyć w wodzie i wycisnąć, dzięki temu możemy zapewnić sobie kilkugodzinny komfort pracy nawet w bardzo wysokich temperaturach – podsumowuje Ewa Paprocka, Product Manager Würth Polska.

(Oceń ten artykuł):
(4.2)

STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt