chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Jak wybrać najlepszą baterię kuchenną?

12.03.2024
Z baterii kuchennej oraz zlewozmywaka korzystamy wyjątkowo często. Szacuje się, że pomagają one w ponad 60% prac kuchennych. Jak zatem wybrać najlepszy model, aby mycie, zmywanie i opłukiwanie przebiegały szybko i sprawnie? Oto krótki przewodnik po przydatnych funkcjach.

Chemia budowlana - Fot. Franke
Fot. Franke
Chemia budowlana - Fot. Franke
Fot. Franke

Delikatny prysznic i oszczędny strumień laminarny


Wyciągana wylewka z funkcją prysznica to więcej wygody. Znajdziemy ją w bateriach kuchennych Franke, np.: Atlas Neo pull-out spray, Eos Neo pull-out spray, Kubus pull-out spray czy Tango Neo pull-out spray. Prysznic jest idealny do opłukiwania delikatnych owoców, warzyw i grzybów. Przyda się do mycia zlewozmywaka i większych naczyń, garnków, brytfanny czy blachy do pieczenia. Dzięki elastycznemu wężykowi dotrzemy ze strumieniem w każdy ich zakamarek. Gdy nie jest nam potrzebny prysznic, wodę przełączamy na strumień laminarny, który jest dobrze napowietrzony, ale zwarty. Łagodnie opływa myte rzeczy bez niepotrzebnych rozprysków i szybko napełnia naczynia.

Chemia budowlana - Fot. Franke
Fot. Franke
Chemia budowlana - Fot. Franke
Fot. Franke

Oszczędzanie wody i energii


Do oszczędzania na rachunkach za wodę i elektryczność przyczyni się właściwa bateria kuchenna. Dlatego warto wybrać którąś z serii Active Franke, wyposażonych w technologię ECO. Składa się na nią stopniowalna dźwignia oraz ogranicznik temperatury. Jak to działa? Jedno pociągnięcie dźwigni otwiera przepływ wody na 50%. To jest odpowiednia ilość, o właściwym ciśnieniu, do wykonania większości kuchennych zadań. Ogranicznik temperatury, czyli specjalna nakrętka w mieszaczu, pomaga zmniejszyć ilość zużywanej gorącej wody, której w kuchni potrzebujemy rzadziej.

Filtrowanie wody


Baterie filtrujące zyskują coraz większą popularność. Zapewniają stały dostęp do doskonałej jakości wody, którą można używać do picia i gotowania. Pozwalają zrezygnować z kupowania wody butelkowanej i oszczędzają środowisku plastikowych odpadów. Wśród tych modeli jest Franke Vital, która ma jeszcze jedną zaletę. Jest nią filtr w formie niewielkiej kapsułki, umieszczonej w dodatkowej wylewce. Oznacza to, że nie ma potrzeby montowania dodatkowych urządzeń w szafce zlewozmywakowej. Oszczędzamy w ten sposób sporo miejsca.

Chemia budowlana - Fot. Franke
Fot. Franke
Chemia budowlana - Fot. Franke
Fot. Franke

Sterowanie korkiem zlewozmywaka


Chyba nikt nie lubi wkładać rąk do pełnego zlewozmywaka, by wyciągnąć korek. Sposobem na to są korki automatyczne z przyciskiem w blacie. Rozwiązaniem jest również bateria ActiveTwist Franke, która ma zintegrowane pokrętło do otwierania i zamykania odpływu. Pomysłowy model jest urządzeniem typu 2w1 i dostępny jest w klasycznej stali szlachetnej lub modnej czarnej stali.

Chemia budowlana - Fot. Franke
Fot. Franke
Chemia budowlana - Fot. Franke
Fot. Franke

Czujnik ruchu


Czasami nasze dłonie są mocno wysmarowane ciastem, sokiem z owoców czy tłuszczem i nie jest łatwo nie ubrudzić tym baterii kuchennej. Dlatego osoby, które dużo gotują i pieką, zainteresuje bateria Franke Atlas Neo Sensor. Model ma czujnik podczerwieni, który służy do uruchamiania przepływu wody bezdotykowo. Po 30 sekundach strumień automatycznie się wyłącza lub jednym ruchem zatrzymamy go w dowolnym momencie.
REKLAMA:

Szukając idealnej baterii kuchennej, powinniśmy przede wszystkim kierować się tym, jak intensywnie z niej korzystamy i czy potrzebujemy dodatkowych udogodnień. Kolejną kwestią jest wybór wykończenia. Oprócz modeli w szczotkowanej stali szlachetnej, do wyboru mamy modną czarną stal oraz szlachetne odcienie złota, miedzi czy antracytu. Właściwe wybrana bateria będzie naszym sprzymierzeńcem w wielu pracach i ozdobą kuchni.

https://www.franke.com/pl/pl/home-solutions/produkty/baterie-kuchenne.html

(Oceń ten artykuł):
(4.4)

STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt