chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Najlepsza i najtańsza energia to ta, której się nie zużyje

09.05.2023
Te słowa sprawdzają się dzisiaj jak nigdy przedtem. Wąskie gardła dostaw surowców i związane z nimi wzrosty cen energii sprawiają, że ogrzewanie jest coraz droższe. Nie oznacza to jednak, że nie możemy nic na to poradzić. Wręcz przeciwnie! Mamy do dyspozycji narzędzie o dużym potencjale związanym z oszczędzaniem energii. Mowa o dociepleniu elewacji. Warto o tym pomyśleć, bo to się po prostu opłaca!

Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit

Jak często inwestujemy środki finansowe w projekty, które zwracają się dopiero po latach? W przypadku termomodernizacji jest inaczej, bo efekt jest widoczny od samego początku i to wielowymiarowy. Po montażu termoizolacji na fasadzie może odetchnąć z ulgą człowiek, środowisko oraz portfel.

Od samego początku ekologicznie


Aby ogrzać lub schłodzić niedocieplony dom, potrzebna jest energia. Ta, której nie zużyjemy, przyczynia się do ochrony naszych zasobów i zabezpieczenia przyszłości naszej i przyszłych pokoleń.
REKLAMA:


Pamiętajmy, że zmiany środowiskowe wokół nas postępują. Musimy im przeciwdziałać i realizować cele klimatyczne, jeśli chcemy oddychać lepszej jakości, zdrowszym powietrzem, chronić bioróżnorodność i lokalne ekosystemy. Bardzo ważna w tym kontekście jest redukcja emisji CO2.. W Polsce znaczną cześć dwutlenku węgla generują niezaizolowane budynki. Właściwie je ocieplając i zmniejszając ich zapotrzebowanie na energię cieplną, możemy oszczędniej z niej korzystać, spalać mniej paliw, a co za tym idzie generować mniej zanieczyszczeń do atmosfery.

Od samego początku coś dla zdrowia


Gdy różnica między temperaturą powietrza w pomieszczeniu a temperaturą ściany przekracza 3°C, generowane są nieprzyjemne strumienie powietrza. – Wtedy ciepłe powietrze unosi się, a zimne tworzy przeciąg. Zaczynamy odczuwać dyskomfort i podkręcamy ogrzewanie, aby skompensować te różnice. W przypadku dobrze docieplonych ścian zewnętrznych ich temperatura w pomieszczeniach także w sezonie zimowym jest zbliżona do temperatury powietrza we wnętrzach. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że gdy temperatura powierzchni ścian zewnętrznych jest wyższa, to i tak w pomieszczeniach odczuwamy przyjemną, niższą temperaturę. Dobry jakościowo system ocieplenia pozwala uzyskać najbardziej stabilny klimat w pomieszczeniach – zimą zapobiega wychłodzeniu wnętrz, latem ich przegrzaniu. Podsumowując, komfort użytkowania wnętrz jest wyższy, a mieszkańcy lepiej się w nich czują – wyjaśnia Maciej Iwaniec z firmy Baumit Polska, specjalizującej się w produkcji kompletnych systemów ociepleń.

Od samego początku korzyści dla domowego budżetu


Gdy za oknem ziąb, zaizolowane ściany skutecznie zapobiegają ucieczce ciepła z domu na zewnątrz. Oznacza to mniej grzania, a co za tym idzie – mniejsze wydatki związane z utrzymaniem komfortowej temperatury w pomieszczeniach. W lecie natomiast warstwa izolacji zatrzymuje gorące masy powietrza na zewnątrz, dzięki czemu zapobiega przegrzaniu wnętrz i pozwala zrezygnować z włączania klimatyzacji. Zużycie prądu spada, co daje się odczuć w rachunkach.
Przeczytaj również: Osiedle czterech wymiarów

Najpóźniej za 10 lat inwestycja się zamortyzuje


Inwestując w coś środki liczymy, że nam się to opłaci. Jak to wygląda w przypadku termoizolacji? – Do tej pory w kontekście amortyzacji kosztów ocieplenia domu mowa była o 20 latach. Teraz jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Czas zwrotu inwestycji skraca się do 8-10 lat, w szczególności w krajach takich jak m.in. Polska, w których można skorzystać z dopłat od państwa. Wraz ze wzrostem cen energii, czas ten będzie jeszcze krótszy – dodaje Maciej Iwaniec.

Co do tego, że warto ocieplić dom, nikt nie powinien mieć wątpliwości, szczególnie w kontekście korzyści jakie niesie ze sobą taka inwestycja. Niższe zapotrzebowanie na coraz droższą energię, mniejsza zależność od zawirowań na rynkach energetycznych, zrównoważony komfort cieplny, a do tego ochrona klimatu i środowiska naturalnego, w którym wszyscy funkcjonujemy i w którym będą musiały żyć także przyszłe pokolenia. Rachunek jest prosty!

Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.9)

Najnowsze na forum
bekomo
Awatar użytkownika
Postów: 1032
Re: Własny dom. budowa remont naprawa
data » 05.06.2023, 20:35
Czy według Was fototapeta do kuchni jest dobrym pomysłem? Jeżeli jesteście zainteresowani tematem aranżacji wnętrz, to polecam Wam sprawdzić
luisek11
Awatar użytkownika
Postów: 1620
Re: Gdzie na wycieczkę po Polsce?
data » 05.06.2023, 19:50
W Zakopanem możecie również odwiedzić profesjonalny sklep oferujący cały niezbędny asortyment pozwalający na aktywne spędzenie czasu.
donka
Awatar użytkownika
Postów: 211
Re: Podróże po kraju
data » 05.06.2023, 17:45
Orientujecie się może ? Słyszałam że tak o ile taka osoba zostanie zgłoszona jako kierowca dodatkowy w wypożyczalni. Zgłaszacie takiego
Honin33
Awatar użytkownika
Postów: 269
Re: Drzwi w garażu
data » 05.06.2023, 17:11
Zabierając się w takim razie za wybór drzwi do swojego domu to na pewno będziecie potrzebowali profesjonalnego wsparcia w zakresie wyboru, aby
janina43
Awatar użytkownika
Postów: 1131
Re: krzesła do jadalni
data » 05.06.2023, 17:11
Lubię krzesła tapicerowane. Takie krzesła wyglądają naprawdę bardzo dobrze i są eleganckie. Podoba mi się styl glamour, ponieważ idealnie
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt