chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Zdrowe wykończenie powierzchni płyt g-k i betonu

25.08.2022
Podczas budowy domu czy jego remontu jednym z podstawowych wyzwań, z jakimi przychodzi nam się zmierzyć, jest wykończenie powierzchni ścian wewnętrznych. Te bardzo często wykonane są z betonu lub płyt kartonowo-gipsowych. Podpowiadamy jak je wykończyć, by zapewnić sobie przestrzeń do życia, która będzie komfortowa zarówno pod względem estetycznym, jak i użytkowym.

Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit

Warto pamiętać, że na komfort użytkowania pomieszczeń składa się nie tylko ich estetyka, lecz także panujący w nich mikroklimat. Temperatura, wilgotność powietrza, stopień jego zanieczyszczenia – to wszystko czynniki, które istotnie wpływają na to, jak czujemy się przebywając w domowych wnętrzach.

Estetycznie i zdrowo


Powietrze w pomieszczeniach ma istotny wpływ na samopoczucie korzystających z nich osób. Jego jakość przekłada się między innymi na wydajność pracy czy poziom koncentracji dziecka w trakcie nauki, dlatego warto wykończyć je materiałami, które będą wspierać korzystny mikroklimat. W przypadku ścian z betonu czy zastosowania płyt gipsowo-kartonowych warto sięgnąć po masę szpachlową regulującą wilgotność w pomieszczeniach a powierzchnie pomalować farbą aktywnie wytwarzającą dobroczynne jony w powietrzu. W ten sposób możemy zapewnić sobie nie tylko wysoką estetykę wnętrz, lecz także zdrowszą przestrzeń do życia, pozwalającą nam lepiej funkcjonować. Jony ujemne wytwarzane przez farbę nieprzerwanie bowiem oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń.

REKLAMA:


Efekt, który uzyskujemy jest porównywalny z tym, jakiego w naturalnych warunkach doświadczamy w naturze, przebywając w pobliżu wodospadów, spacerując po lesie, w górach czy brzegiem morza. W praktyce oznacza to oddychanie czystszym, świeższym powietrzem, a co za tym idzie lepszą koncentrację, zdrowszy sen, szybszą regenerację organizmu, a także mniejsze ryzyko zakażeń i infekcji. Jedynym jak dotąd dostępnym na rynku systemem pokrycia ścian, który to umożliwia, jest Baumit Ionit, w którego skład wchodzą masy szpachlowe IonitFinish (w formie pasty gotowej do użycia) i IonitFino (w postaci suchej mieszanki do rozrobienia z wodą) oraz mineralna farba IonitColor, o działaniu potwierdzonym przez niezależnych naukowców. Masy szpachlowe utrzymują wilgoć na optymalnym dla naszego zdrowia poziomie, zapewniając jednocześnie optymalne warunki do produkcji jonów przez farbę.

Wyniki badań renomowanych Instytutów jednoznacznie potwierdzają, że takie wykończenia ścian pozwala zredukować w pomieszczeniach do 90% pyłków i do 50% drobnego kurzu, a jednocześnie nawet o 60% zmniejszyć stężenie aerozoli – drobnych cząstek rozproszonych w powietrzu, wydychanych podczas mówienia czy zwykłego oddychania, mogących być nośnikiem bakterii i wirusów oraz źródłem zakażeń. Co istotne, proces oczyszczanie trwa nieprzerwanie i jest niezmienny w czasie.

Prosta droga do komfortowego wnętrza


Co ważne, zastosowanie tych gładzi oraz farb nie różni się specjalnie od zwykłych produktów. Jedyne o czym powinniśmy pamiętać, aby w sposób maksywalny skorzystać z oczyszczających właściwości systemu, to dwukrotne nałożenie gładzi. Pozwoli nam to uzyskać optymalną – w kontekście regulacji poziomu wilgotności w pomieszczeniu – grubość warstwy na poziomie min. 1,5 mm.

Masę nakłada się na podłoże betonowe przy użyciu pacy, płaskiej kielni lub natryskuje za pomocą agregatu do nakładania gładzi, zachowując pomiędzy warstwami przerwę technologiczną – drugą warstwę nakładamy po stwardnieniu pierwszej. Po wyschnięciu szlifujemy powierzchnię ręcznie lub mechanicznie, przy użyciu tzw. żyrafy, aż do uzyskania gładkiego efektu. Po odczekaniu ok. 12 godzin podłoże malujemy farbą IonitColor. Potem pozostaje nam już tylko cieszyć się niezmiennym w czasie dobroczynnym działaniem jonów.

W przypadku płyt gipsowo-kartonowych, na łączeniach stosujemy odpowiednią taśmę zbrojącą, zaciągamy masą szpachlową i wyrównujemy. W kolejnym kroku należy użyć kielni lub szerokiej szpachelki, aby uzyskać równe przejście do powierzchni płyty. Elementy mocujące również należy pokryć masą (zlicować z powierzchnią płyty). W przypadku większych otworów zaleca się kilkustopniowe nakładanie masy szpachlowej, przy czym następną warstwę nanosi się na prawie suchą masę.

Bez względu na to, w jakiej technologii planujemy wykończyć ściany w naszym domu, pamiętajmy by sięgać po materiały, które oprócz wysokiej jakości powierzchni, będą wspierały nasz zdrowy styl życia. Powietrze, którym oddychamy odgrywa bardzo ważną rolę w kontekście naszego zdrowia i samopoczucia, a to w pomieszczeniach bywa nawet kilka razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Dlatego tak ważne jest by wybierać rozwiązania, które dzięki swoim właściwościom, pomogą nam stworzyć zdrową przestrzeń do życia. Jony to świetni „pomocnicy” – dzięki zastosowaniu odpowiedniej farby do malowania ścian możemy uzyskać skuteczne oczyszczanie powietrza 24 godziny na dobę! Co ważne, bez konieczności zakupu dodatkowych urządzeń, wymagających podłączenia do coraz droższego prądu. Wybór wydaje się być zatem prosty.

Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.9)

Najnowsze na forum
Hamster
Awatar użytkownika
Postów: 484
Re: Jakie macie zainteresowania i hobby
data » 23.02.2024, 13:30
Dla osób interesujących się survivalem polecam sklep https://www.jbtacticals.com/. Mają szeroki wybór różnego rodzaju akcesoriów, które
dafne
Awatar użytkownika
Postów: 613
Re: Rośliny w ogrodzie
data » 23.02.2024, 13:19
Masz bluszcz i chciałbyś się dowiedzieć, jak go skutecznie rozmnożyć? Sprawdź https://studiodomu.pl/rozmnazanie-blusz ... c-bluszcz/ gdzie
janina43
Awatar użytkownika
Postów: 1219
Re: Pożyczka potrzebna
data » 23.02.2024, 12:21
Przed wzięciem pożyczki trzeba zapoznać się z tematem, aby być też dobrze przygotowanym. Pod adresem:
olabasiak
Awatar użytkownika
Postów: 69
Re: Mechanik
data » 23.02.2024, 9:59
A jak to jest z samochodami leasingowanymi? Też oddajemy do mechanika i sami pokrywamy koszty? __________________________ https://klassikauto.pl/jak-
bekomo
Awatar użytkownika
Postów: 1461
Re: gastronomia lody
data » 23.02.2024, 9:48
Od wielu lat prowadzę własną firmę i zdaje sobie sprawę z tego jak ważna jest obecnie współpraca ze specjalistami w danej branży. Dlatego
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt