chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Nowy rok, nowy dom. Remont na horyzoncie

12.01.2022
Wiele osób wchodzi w nowy rok z postanowieniem wyremontowania mieszkania. Należy jednak pamiętać, że jest to zajęcie wymagające czasu, przygotowania i środków. Jak sprawić, żeby dom zyskał nowy, świeży wygląd? Niezbędne będą odpowiedni plan, narzędzia oraz chemia budowlana.

Chemia budowlana - Fot. Jurga
Fot. Jurga

Jak przygotować się do remontu


Na samym początku warto odpowiedzieć na pytanie o zakres – czy będzie to tylko odświeżenie ścian, czy całkowita zmiana wystroju wnętrza? Pozwoli to oszacować koszty oraz ilość potrzebnych materiałów. Następnym krokiem powinno być przygotowanie szczegółowego planu działań. Dobrze jest wymierzyć mieszkanie – pozwoli to obliczyć np. ilość farby niezbędnej do pokrycia ścian.

Chemia budowlana - Fot. Jurga
Fot. Jurga
Bez względu na skalę prac konieczny będzie zakup taśmy i folii malarskiej – ochronią przed trudno zmywalnymi plamami farby. Warto zabezpieczyć nimi nie tylko podłogi, listwy i framugi, ale również sprzęt AGD – w trakcie remontu powstaje dużo pyłu i kurzu, który może osadzać się w szczelinach i trudnodostępnych miejscach.

Kupując sprzęty, nie wybierajmy najtańszych. Zdecydowanie lepiej jest wydać trochę więcej i mieć pewność, że wałek nie zepsuje się po nałożeniu jednej warstwy. Jest to szczególnie istotne w wypadku farby – remontujemy mieszkanie raz na kilka lat, więc nie warto kupować najtańszych, które po kilku tygodniach zaczną odpadać. Zmusi to nas do kolejnych prac, a zatem następnych kosztów. Pamiętajmy również, że w trakcie pojawiają się nieplanowane wydatki, więc warto do oszacowanego budżetu doliczyć około 20%.

Jeszcze przed rozpoczęciem działań warto zastanowić się, czy będziemy mieszkać w remontowanym mieszkaniu. Jeśli tak, wydzielmy jeden pokój, który stanie się „centrum dowodzenia” i odseparujmy go od reszty np. zamykaną na zamek błyskawiczny kurtyną. Utrudni to przedostawanie się powstającego w trakcie prac brudu. Warto również zainwestować w indywidualną ochronę – rękawiczki, czapki i robocze ubrania sprawią, że nie będziemy musieli zmywać farby z włosów czy paznokci.

Chemia budowlana - Fot. Jurga
Fot. Jurga
Chemia budowlana - Fot. Jurga
Fot. Jurga

ABC remontu


Po zabezpieczeniu podłóg i krawędzi, możemy przystąpić do prac budowlanych. Bez względu na to, czy kładziemy na ściany nowy tynk, czy tylko zmieniamy ich kolor, należy je oczyścić – w tym celu najlepiej sprawdzi się rozpuszczone w wodzie mydło malarskie. Przygotowany roztwór nanosi się na ściany gąbką. Przed przystąpieniem do dalszych prac należy odczekać do całkowitego wyschnięcia.

Kolejny krok to dokładne zagruntowanie. Jest to niezwykle ważna czynność – nie tylko wzmacnia podłoże, ale wyrównuje chłonność. Przekłada się to na większą przyczepność farby, co zmniejsza niezbędną jej ilość. W wypadku środków gruntujących nie warto oszczędzać, gdyż dzięki nim ściany w mieszkaniu będą się pięknie prezentować przez wiele lat.

Jednym z dostępnych na rynku preparatów gruntujących jest PRIMER PLUS firmy Jurga. Jest to wodorozcieńczalny i wysokoskoncentrowany preparat. Głęboko penetruje każde podłoże oraz poprawia przyczepność farb, zapraw czy tynków. Wystarczy wymieszać go z wodą w proporcjach 1:1, po czym nanieść na czystą powierzchnię pędzlem, wałkiem lub natryskiem. Po około dwóch godzinach jest ona gotowa do dalszych prac!

Po zagruntowaniu można przystąpić do malowania. Warto wcześniej sprawdzić, jak kolor będzie się prezentował na ścianie za pomocą testera. Niezbędne będą wałek i kuweta – żeby uniknąć zabrudzeń, dobrze jest trzymać je na wydzielonym kawałku folii malarskiej oraz tekturce. Żeby kolor był intensywniejszy i dłużej się trzymał, należy nanieść dwie warstwy farby – czas nanoszenia kolejnej jest uzależniony od jej rodzaju, ale przyjmuje się, że czyni się to dopiero po wyschnięciu pierwszej.

REKLAMA:

Jak wyczyścić narzędzia


W trakcie remontu, nawet najmniejszego, powstaje ogromna ilość zabrudzeń. Niektóre z nich, jak np. plamy z zapraw gipsowych, fug czy tynków są ciężkie do usunięcia i szpecą wnętrze. Żeby się ich pozbyć, należy zastosować specjalistyczne środki czyszczące. Do usuwania najtrudniejszych poremontowych zabrudzeń sprawdzi się CLEANER REMONT. Wystarczy nanieść spieniony środek na zabrudzoną powierzchnię, odczekać 5-10 minut, po czym dokładnie wyszorować szczotką i spłukać wodą, żeby cieszyć się czystością.

Podobnie sprawa ma się w wypadku narzędzi remontowych, które mogą przydać się w przyszłości. Żeby je wyczyścić, warto zastosować CZYSTE NARZĘDZIA firmy Jurga – środek ten usuwa zabrudzenia z gipsu, farb akrylowych i tynku. Wystarczy nanieść go na brudną powierzchnię, odczekać chwilę i dokładnie wyszorować.

Pamiętajmy, że remont zawsze zajmuje więcej czasu i pochłania więcej pieniędzy niż zakładaliśmy, ale działając spokojnie i według przygotowanego planu, uda się go doprowadzić do końca. Nie musimy robić wszystkiego sami – część zadań można zlecić specjalistom, ale wtedy należy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Jedno jest pewne – nowy wygląd mieszkania jest wart całego poświęcenia!

(Oceń ten artykuł):
(0)

Najnowsze na forum
luisek11
Awatar użytkownika
Postów: 296
Re: Sklep dla dzieci
data » 19.01.2022, 16:14
Fajny sklep z ubraniami i akcesoriami dla dzieciaków znajdziecie na stronie , ostatnio nawet zamawiałam tam kominiarki dla dzieci przed wyjazdem na
Kryzys
Awatar użytkownika
Postów: 595
Re: Praca
data » 19.01.2022, 15:36
Niepełnosprawni zazwyczaj są traktowani, jak gorszy sort, choć wiem z doświadczenia, że potrafią pracować bardzo ciężko. Dobrze, że choć
kasai
Awatar użytkownika
Postów: 235
Żaluzje pionowe?
data » 19.01.2022, 14:56
Czy ktoś z Was zdecydował się może na zamontowania żaluzji pionowych w domu? Na http://rolostyl.pl/oferta/zaluzje-pionowe-poznan jest dostępna
UkrainaKijow
Awatar użytkownika
Postów: 356
Ukraina. Wspolpraca. Drewno 15 zl/m3. Produkcja europalet
data » 19.01.2022, 14:40
Ukraina. Wspolpraca. Drewno 15 zl/m3. Produkcja europalet, desek, biomasy, pelletu, brykietu, drewnianej galanterii, mebli, domow z bali, sklejki,
UkrainaKijow
Awatar użytkownika
Postów: 356
Re: Ogrzewanie w domu
data » 19.01.2022, 14:39
Ukraina. Wspolpraca. Drewno 15 zl/m3. Produkcja europalet, desek, biomasy, pelletu, brykietu, drewnianej galanterii, mebli, domow z bali, sklejki,
najcześciej czytane najcześciej czytane
Najczęściej czytane
Kolory roku 2021 – inspiracje posadzkowe od Flowcrete
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt