chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Gdy zima zaskoczy podczas termoizolacji – co zrobić z nieprzykrytym ociepleniem?

19.11.2021
Około 20% wyprodukowanego w obiekcie ciepła ucieka przez jego ściany. By nie dopuszczać do tego zjawiska, ważne jest odpowiednie zabezpieczenie elewacji. Dzięki termoizolacji ciepło nie będzie tak łatwo uciekać na zewnątrz, a osiągnięcie komfortowej temperatury w środku będzie dużo łatwiejsze. Przełoży się to również na niższe koszty ogrzewania.

Chemia budowlana - Fot. Weber
Fot. Weber

Stąd też wielu inwestorów nie chce czekać z realizacją prac na kolejny rok i próbuje je wykonać jeszcze w sezonie jesiennym. Przy zachowaniu odpowiednich procedur oraz sprzyjających warunkach atmosferycznych przeprowadzenie termoizolacji w tym czasie jest jeszcze możliwe. Co jednak, gdy w trakcie ocieplania ścian dojdzie do załamania pogody?

Zabezpieczenie materiału izolacyjnego


Niezależnie od wykorzystywanego materiału izolacyjnego, nie może on pozostawać nieosłonięty przez okres dłuższy niż 2 tygodnie. W przypadku styropianu jest to istotne z powodu jego wrażliwości na promieniowanie UV. Z kolei wełnie mineralnej może szkodzić wysoki poziom wilgoci w powietrzu. Stąd też ważne jest, by jak najszybciej – kiedy tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne – okryć materiał izolacyjny warstwą zbrojącą.
Chemia budowlana - Fot. Weber
Fot. Weber

Jak wykonać warstwę zbrojącą, gdy aura nie sprzyja?


Warstwa zbrojąca stanowi istotny element ocieplenia budynku. Za pośrednictwem siatki z włókna szklanego łączy materiał izolacyjny w całość i chroni go przed działaniem czynników atmosferycznych i uszkodzeniami mechanicznymi. Do jej wykonania używa się klejów rozrabianych z wodą, dlatego prace można przeprowadzać wyłącznie przy dodatnich temperaturach. Nie oznacza to jednak, że musimy czekać na poprawę pogody.

Jeśli mówimy o załamaniu pogody w trakcie prac termoizolacyjnych, to możemy założyć, że w ciągu dnia temperatura będzie wynosić +3°C, a w nocy spadnie poniżej 0°C. W takiej sytuacji zalecam zastosowanie produktu przyspieszającego wiązanie klejów do ociepleń weberad KZ – mówi Krzysztof Siemak, ekspert Weber. – Dzięki niemu wiązanie trwa kilka godzin, więc nocny przymrozek nie będzie już stanowił zagrożenia dla trwałości kleju i wytrzymałości zbrojenia – dodaje. Sposób użycia weberad KZ jest bardzo prosty, jedno opakowanie 300 g dodaje się w trakcie mieszania z wodą 1 worka dowolnego kleju Weber.

REKLAMA:

Zbrojenie to nie wszystko


Zabezpieczenie materiału izolacyjnego warstwą zbrojącą to jednak nie wszystko. Po kilku dniach od jej położenia, gdy zdąży dobrze związać i przeschnąć, powinno się przeprowadzić gruntowanie. To ważne zarówno dla trwałości ocieplenia, jak i późniejszego tynkowania. Gruntowanie wzmacnia warstwę zbrojoną i wyrównuje jej chłonność, a przede wszystkim stanowi wystarczające zabezpieczenie, by niedokończona elewacja mogła spokojnie przetrwać zimę.
Autor: Weber - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.5)

Najnowsze na forum
bekomo
Awatar użytkownika
Postów: 289
Re: Inteligentny dom
data » 01.12.2021, 15:42
W moim domu posiadam kilka systemów, które ułatwiają wiele rzeczy. https://24kato.pl
bekomo
Awatar użytkownika
Postów: 289
Re: Oświetlenie salonu
data » 01.12.2021, 15:41
Co sądzicie o inteligentnym oświetleniu i czy sami korzystacie z takiego rozwiązania. https://24kato.pl
bekomo
Awatar użytkownika
Postów: 289
Re: Jakie oświetlenie
data » 01.12.2021, 15:41
Co sądzicie o inteligentnym oświetleniu i czy sami korzystacie z takiego rozwiązania. https://24kato.pl
msobczak
Awatar użytkownika
Postów: 851
Re: Zegarek na prezent na 50-te urodzny
data » 01.12.2021, 15:12
Ja uważam, że jak kupować zegarek - to najlepiej ponadczasowy i uniwersalny, który będzie pasował do różnych stylizacji. Może spodobają Wam
msobczak
Awatar użytkownika
Postów: 851
Re: Pompa ciepła czy gaz
data » 01.12.2021, 15:05
Wybór odpowiedniego pieca do domu jest bardzo ważną kwestią. Czy wiecie, czym są i jak działają pompy ciepła powietrzne: ? Warto poczytać
najcześciej czytane najcześciej czytane
Najczęściej czytane
CEMEX edukuje o bezpieczeństwie w ruchu drogowym podczas „Rodzinnego Rajdu Rowerowego” w Rudnikach
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt