chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Najnowszy biurowiec Ghelamco w Warszawie z posadzkami żywicznymi Deckshield na parkingu

08.10.2021
Warsaw Unit, usytuowany przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie budynek biurowy, którego deweloperem jest Ghelamco, ma 202 m wysokości i zachwycającą, ponadczasową formę.

Wieżowiec zaprojektowany przez Polsko-Belgijską Pracownię Architektury Projekt (PBPA) oferuje 59 000 m2 powierzchni biurowej i tworzy optymalne środowisko dla biznesu przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Na parkingu tego obiektu wykonano specjalistyczne posadzki garażowe Deckshield marki Flowcrete, które powstają na bazie żywic poliuretanowych i piasku kwarcowego.

Chemia budowlana - Fot. Flowcrete
Fot. Flowcrete
Tym, co wyróżnia Warsaw Unit w pejzażu miasta, jest charakterystyczna elewacja, w którą wkomponowana została dynamiczna instalacja artystyczna, tzw. Dragon Skin. Składa się ona z tysięcy ruchomych elementów i ożywa z każdym podmuchem wiatru, demonstrując działanie sił natury. Warsaw Unit reprezentuje holistyczne podejście do komfortu użytkowników, wydajności operacyjnej i bezpieczeństwa, przy wykorzystaniu zaawansowanych technologicznie narzędzi. Jest to pierwszy obiekt w Polsce wyposażony w szereg rozwiązań antypandemicznych, takich jak: lampy UV zainstalowane w windach i systemach wentylacyjnych czy też możliwość bezdotykowego przemieszczania się po budynku dzięki zastosowaniu Signal OS, systemu operacyjnego dla biurowców.

Chemia budowlana - Fot. Flowcrete
Fot. Flowcrete
Chemia budowlana - Fot. Flowcrete
Fot. Flowcrete

Parking w Warsaw Unit, usytuowany na 8 kondygnacjach nadziemnych i 3 podziemnych, oferuje nowoczesną infrastrukturę, w tym blisko 400 miejsc postojowych, 13 stanowisk do ładowania pojazdów elektrycznych, i liczne udogodnienia dla rowerzystów, takie jak przebieralnie, prysznice, stojaki oraz punkt do samodzielnego serwisowania rowerów.

Na wszystkich poziomach garażu w Warsaw Unit, na powierzchni 17 000 m2, wykonano specjalistyczne posadzki garażowe Deckshield, dostosowane do specyficznych uwarunkowań konstrukcyjnych budynku. Na płycie dennej zastosowano system o większej niż standardowa grubości, natomiast na poziomach pośrednich – posadzki z dodatkową warstwą superelastycznej membrany poliuretanowej, przy czym na kondygnacjach nadziemnych lokalnie zastosowano powłokę wierzchnią odporną na promienie UV.

Chemia budowlana - Fot. Flowcrete
Fot. Flowcrete
Chemia budowlana - Fot. Flowcrete
Fot. Flowcrete

Systemy posadzkowe Deckshield powstają na bazie bezrozpuszczalnikowych żywic poliuretanowych i piasku kwarcowego. Mają wysoką zdolność przekrywania rys w podłożu, co ma szczególne znaczenie w przypadku wież wysokościowych ze względu na ruchy oraz drgania konstrukcji. Dodatek piasku nadaje powłokom zwiększoną wytrzymałość mechaniczną i właściwości antypoślizgowe. Posadzki te są także odporne chemicznie na paliwa, samochodowe płyny eksploatacyjne, a także chlorki zawarte w solach odladzających, których pozostałości są wwożone zimą na oponach pojazdów.

Posadzki Deckshield są dostępne w szerokiej gamie kolorów i pozwalają na wykonanie czytelnych i widocznych z daleka oznaczeń. Na parkingu Warsaw Unit na miejscach postojowych zastosowano żywice w ciemnoszarym kolorze, natomiast na drogach – w jaśniejszym odcieniu szarości. Linie wskazujące kierunki ruchu i numery miejsc na parkingu są pomarańczowe, strefy specjalne, jak np. ścieżki dla pieszych, przestrzeń przy wejściach na klatki schodowe oraz stanowiska ładowania pojazdów elektrycznych – zielone, a miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych – niebieskie.

Chemia budowlana - Fot. Flowcrete
Fot. Flowcrete
Chemia budowlana - Fot. Flowcrete
Fot. Flowcrete

„Przyjmujemy z satysfakcją fakt, że najwyższej jakości systemy parkingowe Deckshield cieszą się zaufaniem inwestorów i są wykonywane w tak prestiżowych realizacjach, jak Warsaw Unit. Zapewniamy wsparcie na każdym etapie realizacji inwestycji związanym z posadzkami – od projektowania, poprzez ocenę podłoża i warunków aplikacji, po doradztwo techniczne na budowie. W przypadku szczególnych wymagań wynikających m.in. ze specyficznych uwarunkowań konstrukcyjnych, jak ma to miejsce w przypadku wieżowców, takich jak te realizowane przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie, przygotowujemy rozwiązania szyte na miarę,” – powiedział Piotr Jakóbczak, dyrektor sprzedaży Flowcrete i Vandex w Tremco CPG Poland Sp. z o.o.

Poza garażami, posadzki Deckshield wykonano w Warsaw Unit także w pomieszczeniach technicznych, na powierzchni około 9 000 m2, oraz na klatkach schodowych – na powierzchni 1 600 m2. Na każdym stopniu schodów wykonano pasy w kolorze ciemnoszarym, a na podstopnicach zamieszczono informacje o liczbie kalorii spalonych podczas wchodzenia. Łączna długość cokołów wykonanych przy posadzkach Deckshield w tym budynku sięga niemal 10 kilometrów (9 700 mb.).

REKLAMA:

Wykonawcą posadzek Deckshield w Warsaw Unit była firma CHEMOBUD z Puław, autoryzowany wykonawca posadzek Flowcrete.

Autor: Flowcrete - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.7)

Najnowsze na forum
tikol
Awatar użytkownika
Postów: 281
Re: wypożyczalnia samochodów dostawczych w warszawie
data » 25.10.2021, 23:46
Na pewno osobowe auta w Warszawie jak wypożyczać to tylko tu https://flexrent.pl/wypozyczalnia-samoc ... wa-okecie/ . Nie raz już korzystałem z
jjusti18
Awatar użytkownika
Postów: 543
Re: Donice ogrodowe
data » 25.10.2021, 23:45
A sprawdzaliście również oferty sklepu https://egarden.pl ? Pytam, bo ja ostatnio widziałam, że oprócz podstawowych rzeczy, które są
Paturatu
Awatar użytkownika
Postów: 259
Re: Kilka dni temu byłem na badaniu wzroku
data » 25.10.2021, 23:22
Ja też postawiłam na bo są po prostu wygodniejsze niż okulary i ludzie czują się w nich pewniej. Stosuję także szkła jednodniowe bo uważam
marek81
Awatar użytkownika
Postów: 153
Re: Prezenty
data » 25.10.2021, 21:52
Ja z kolei kupiłem już na mikołajkowy upominek narzeczonej książkę ale pomyślałem, że przydałby się jeszcze jakiś typowo damski dodatek
Kryzys
Awatar użytkownika
Postów: 538
Re: Ubezpieczenie mieszkania
data » 25.10.2021, 21:18
Moje ubezpieczenie domu to full wypas. Ofertę dostałam z PKO BP Jestem ich klientką od bardzo wielu lat, łatwiej było mi załatwić
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt