chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Jak szybko naprawić i zabezpieczyć przeciekający dach z papy?

31.05.2021
Wiosna to świetny czas na dokonanie wszystkich niezbędnych prac na dachu. Warto wykorzystać ten moment, aby z jednej strony naprawić usterki, a drugiej – wykonać renowację pokrycia z papy, aby zapewnić jego szczelność i trwałość na kolejne lata.

Chemia budowlana - Fot. Ultrament
Fot. Ultrament

Papa, choć to jeden z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych jako pokrycie dachowe, nie jest wolna od niedoskonałości. Dlatego tak istotne jest nie tylko bieżące naprawianie powstałych nieszczelności, ale przede wszystkim wykonywanie regularnych prac konserwacyjnych przy pomocy odpowiednich renowatorów. Dzięki temu papa dłużej zachowa swoje właściwości, a przy tym także estetyczny wygląd.

- Remont dachu może być sporym wydatkiem, na szczęście to ostateczność. Usterki można bowiem naprawić nawet samodzielnie, korzystając z bitumicznych środków naprawczych – komentuje Maciej Szymański z firmy Ultrament.

REKLAMA:


Jak wybrać środek do naprawy dachu z papy?


Jednym z najpopularniejszych produktów do naprawy dachów jest kit dekarski. To masa, która po wyschnięciu tworzy plastyczną, nieprzepuszczającą wody i odporną na działanie czynników atmosferycznych powłokę, zastępującą uszkodzoną papę.

UWAGA!


Gdy podłoże jest mokre lub wilgotne, alternatywą jest szybkoschnąca, nieprzepuszczająca wody i wzmocniona włókninami masa bitumiczna typu profi (taki środek wykazuje natychmiastową odporność na działanie deszczu).

Uszczelniacz do dachów przydaje się, gdy zniszczeniu uległy połączenia w okolicach obróbek blacharskich czy też papy. Z kolei, jak komentuje Maciej Szymański: - Papę i gonty na dachu płaskim można podklejać specjalnymi klejami bitumicznymi, które dzięki zawartości rozpuszczalników organicznych zwiększając przyczepność klejonych elementów. W przypadku powierzchni pochyłych należy wybrać dwukomponentowe, szybkowiążące lepiki do papy na zimno – dodaje ekspert.

Poradnik krok po kroku – jak naprawić nieszczelny dach?


Na początek musisz zlokalizować źródło przecieku. Warto dokładnie przyjrzeć się wszystkim połączeniom połaci, załamaniom, a także obróbkom kominów, lukarn i okien połaciowych.

Następnie należy przygotować podłoże, oczyszczając je ze wszystkich zabrudzeń.

UWAGA!


Jeżeli w podłożu mineralnym znajdują się większe ubytki, należy je wypełnić zaprawą uszczelniającą. Dodatkowo trzeba zagruntować nasiąkliwe powierzchnie, a podłoża pokryte smołą lub pakiem smołowym należy usunąć mechanicznie do warstwy nośnej.

Trzecim krokiem jest aplikacja środka naprawczego:


Jeżeli uszkodzenie jest duże, należy wyciąć zniszczony płat papy. Na odkrytą część dachu szpachelką nakładamy lepik, starając się zaaplikować trochę produktu także pod starą papę. Następnie wsuwamy docięty kawałek nowej papy, i dociskamy całość (np. przy użyciu małego wałka).

Chemia budowlana - Fot. Ultrament
Fot. Ultrament

Gdy uszkodzenie jest niewielkie, wystarczy wypełnić ubytek warstwą kitu dekarskiego. Gdy pada deszcz lub podłoże jest mokre, pamiętaj aby użyć masy naprawczej profi. Taki produkt da natychmiastową reakcję.

Chemia budowlana - Fot. Ultrament
Fot. Ultrament

W momencie, gdy uszkodzenia występują w miejscach łączeń papy z blachą czy murami wykorzystaj uszczelniasz do dachów w tubie.

Chemia budowlana - Fot. Ultrament
Fot. Ultrament

Jak przedłużyć żywotność dachu z papy?


Aby mieć pewność, że pokrycie dachu z papy jest szczelne, warto wymalować je renowatorem, który nie tylko wypełni mikropęknięcia, ale dodatkowo przedłuży żywotność papy, tworząc elastyczną powłokę uszczelniającą. Przy okazji przywróci papie estetycznie wyglądający, jednolity, czarny kolor.

Chemia budowlana - Fot. Ultrament
Fot. Ultrament

Pamiętajmy, dach, którego pokrycie z papy jest nieszczelne ma niekorzystny wpływ na elementy nośne całej konstrukcji budynku. Poza tym jest jednym z głównych powodów pojawiania się zawilgoceń, trudnych do usunięcia, uporczywych zacieków oraz powstawania niebezpiecznego dla zdrowia mieszkańców grzyba. Dlatego nie warto zwlekać z pracami naprawczymi, szczególnie że większość z nich jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie bez udziału specjalistycznych narzędzi czy konieczności posiadania doświadczenia.

Źródło: Ultrament

Autor: Ultrament - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.6)

Najnowsze na forum
Koko
Awatar użytkownika
Postów: 35
Re: Prezent
data » 24.06.2021, 18:57
przykłady nowoczesnych i bardzo oryginalnych prezentów dla rodziców znajdziesz tu http://norwida3.ayz.pl/niespodzianka-dl ... ice-slubu/ Przy
Kokin33i
Awatar użytkownika
Postów: 430
Kosiarka - części zamienne
data » 24.06.2021, 18:51
Cześć! Jeżeli przy pracach ogrodowych używacie często kosiarek, czy podkaszarek i przyjdzie czas na naprawy oraz serwisy to w mojej opinii na
Koko
Awatar użytkownika
Postów: 35
Re: Pomysły na prezenty?
data » 24.06.2021, 18:47
jeśli szukamy czegoś oryginalnego jako to polecam obrazy grawerowane laserowo. Wydawanie nawet niewielkiej kasy na oklepane prezenty nie sprawi
wooddealer77
Awatar użytkownika
Postów: 110
Re: Wykończenie podłogi - jakie listwy podłogowe?
data » 24.06.2021, 18:01
Wybór listew to jedno, ale nawet najlepsze można źle zamontować. Warto to zrobić prawidłowo, bo eliminuje to pewne problemy. Są poradniki, z
Kryzys
Awatar użytkownika
Postów: 466
Re: Jakie krzesła do jadalni
data » 24.06.2021, 17:34
Mam w jadalni wolną ścianę, która aż prosi się o tapetę lub fototapetę. Do końca jeszcze nie jestem zdecydowana, na razie przeglądam
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt