chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Olejowanie tarasów i mebli ogrodowych

21.05.2020
Cechą naturalną drewna jest szarzenie. Przyczyną tego zjawiska są warunki atmosferyczne, a w szczególności promienie słoneczne i opady atmosferyczne. Poniżej przedstawiamy klika wskazówek, które pozwolą przez długie lata cieszyć się pięknym drewnem na tarasie.

Chemia budowlana - Tomasz Szymański, Dział Farby i Lakiery Remmers Polska
Tomasz Szymański, Dział Farby i Lakiery Remmers Polska
Podczas wyboru gatunku drewna klienci kierują się przede wszystkim takimi parametrami, jak: wygląd oraz cena. Znacznie mniej czasu poświęcają natomiast aspektom technicznym.

Gatunek drewna tworzącego taras ma znaczący wpływ na jego trwałość, ale też na możliwości związane z pielęgnacją i ewentualną obróbką poszczególnych elementów.
Chemia budowlana - Olejowanie tarasów i mebli ogrodowych

Drewno iglaste np. sosnowe lub modrzewiowe jest podatne na wchłanianie preparatów i miękkie przy szlifowaniu, ale też bardziej podatne na procesy biologiczne.
REKLAMA:


Drewno egzotyczne, a przede wszystkim mnogość jego gatunków nastręcza wielu problemów, zwłaszcza mniej doświadczonym montażystom i użytkownikom. Poszczególne partie tego samego gatunku mogą różnić się znacząco jeśli chodzi o kolorystykę. Drewno egzotyczne ma też różną podatność na chłonięcie olejów. W przypadku niektórych gatunków np. ipe czy massaranduba niemożliwe staje się zastosowanie olejów hybrydowych takich jak Olej do tarasów i mebli ogrodowych [eco].
Chemia budowlana - Olejowanie tarasów i mebli ogrodowych

Przygotowanie drewna do olejowania wymaga otwarcia go na wchłanianie preparatów. Można tego dokonać szlifując powierzchnię. Trzeba jednak pamiętać, że uziarnienie papieru nie może powodować zbytniego wygładzenia drewna. Przed olejowaniem sugeruje się użycie papieru o uziarnieniu max 120.
W wypadku użycia „tłustych” lub żywicznych gatunków drewna wskazane jest też przetarcie powierzchni rozpuszczalnikiem np. Verdinung V101.

Należy zwrócić uwagę aby nie olejować drewna jeżeli jego powierzchnia jest nagrzana (np. promieniami słońca). Zakres temperatur, w którym można wykonywać prace waha się od 5 do 30 stopni, ale optymalna temperatury to 15 do 20 stopni.
Nie należy olejować drewna o wilgotności przekraczającej 18 %. .

Użycie drewna iglastego (modrzew, sosna) wiąże się z koniecznością wykonania impregnacji produktem Impregnat gruntujący do drewna. Ma ona na celu ochronę biologiczną.
Deski tarasowe po wcześniejszym oczyszczeniu i odpyleniu zaleca się zaolejować preparatem pielęgnacyjnym Olej do tarasów i mebli ogrodowych.
Przeczytaj również: Jak zadbać o meble ogrodowe
Konieczna jest aplikacja dwóch warstw oleju.
Pierwszą warstwę zaleca się nałożyć przed montażem tarasu, celem ochrony wszystkich stron deski tarasowej.
Na suchą i czystą powierzchnię należy nałożyć olej wałkiem lub pędzlem przeznaczonym do desek tarasowych.
Po upływie 30 do 60 minut nadmiar oleju trzeba usunąć suchą szmatką lub pędzlem.
Drugą warstwę oleju należy nanosić po wyschnięciu pierwszej i ponownie usunąć nadmiar suchą szmatką lub pędzlem.

Opracował
Tomasz Szymański

Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

Najnowsze na forum
Grom32
Awatar użytkownika
Postów: 443
Re: Meble do salonu
data » 21.01.2021, 19:16
Jeśli marzy ci się piękny salon to musisz zadbać o należyte wyposażenie a te znajdziesz w tym sklepie który ma masę propozycji w różnych
Grom32
Awatar użytkownika
Postów: 443
Re: Wynajmowanie mieszkania
data » 21.01.2021, 19:11
Jak ja inwestowałem w kawalerkę na śląsku z myślą o wynajmie to zarządzanie zleciłem jak i dobór zleciłem biuru Znają dobrze rejon
gregg
Awatar użytkownika
Postów: 86
Re: Podłoga z betonu
data » 21.01.2021, 14:00
betonowa podłoga może być czasem skomplikowana w wykonaniu, żeby wyglądała naprawdę ładnie no i jest bardzo zimna. W dodatku może łatwo
aleksy3
Awatar użytkownika
Postów: 63
Re: rury kanalizacyjne
data » 21.01.2021, 13:17
szukasz wysokiej klasy systemów do przepływu wody czy pary wodnej. Jeżeli jesteś zainteresowany takimi instalacjami to na pewno nie możesz
delia83
Awatar użytkownika
Postów: 165
Re: Kurier
data » 21.01.2021, 12:09
Tutaj rzuć okie. Mój ulubiony broker Mają szeroką ofertę, to największy kurier online w Polsce. Dzięki brokerowi każą paczkę możesz
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt