chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Energooszczędne koncepcje Remmers

28.01.2010
Światowa nowość

Remmers zapowiedział zrewolucjonizowanie metod termoizolacji wewnętrznej pomieszczeń poprzez wprowadzenie na rynek zupełnie nowego, zgłoszonego do opatentowania rozwiązania, w postaci płyt IQ-Therm o izolacyjności spełniającej wszelkie wymagania przepisów o oszczędności energii, przy jednoczesnej stuprocentowej ochronie przed zawilgoceniem i pleśnią!
REKLAMA:


Za innowacyjność dla swojego wynalazku „inteligentnych” płyt termoizolacyjnych iQ-Therm firma Remmers otrzymała nagrodę Praxis Albau 2009.

Dzięki nowemu produktowi możliwa jest szybka i skuteczna izolacja termiczna, spełniająca wymogi najnowszych zarządzeń o ochronie cieplnej, we wszystkich budynkach, których elewacje nie powinny lub nie mogą być zmieniane (np. budynki pod ochroną konserwatorską, elewacje z klinkieru i kamienia naturalnego, cenne elewacje zawierające sztukaterie).

Idea podnoszenia standardów termicznych budynków przy jednoczesnej poprawie komfortu mieszkalnego istnieje już od ponad 20 lat. Dotychczas główny problem stanowiło gromadzenie się wilgoci na przekroju przegrody na skutek kondensacji pary wodnej. Jako rozwiązanie zapobiegawcze stosowano paroizolacje, które jednakże z uwagi na złącza elementów budowlanych i przejścia nigdy nie były 100% szczelne. Działały raczej na niekorzyść, ponieważ na przykład w razie wystąpienia deszczu siekącego uniemożliwiały wysychanie konstrukcji muru do wewnątrz. Ten problem z dziedziny fizyki budowli został rozwiązany przez firmę Remmers!

Inteligentna termoizolacja wewnętrznaZasada działania płyt IQ-Therm

Chemia budowlana - Energooszczędne koncepcje Remmers

Wilgoć może nagromadzić się w konstrukcji ściany na skutek zmiennych oddziaływań lub z uwagi na działające od zewnątrz warunki atmosferyczne (np deszcz siekący). Dlatego niezbędna jest możliwość transportowania wody w stanie ciekłym (aktywność kapilarna) na powierzchnię płyty od strony pomieszczeń i odparowanie jej z tego miejsca.

Płyta z pianki poliuretanowej o bardzo wysokich parametrach termoizolacyjnych, z przebiegającymi prostopadle do jej powierzchni, regularnie rozmieszczonymi otworami, fabrycznie wypełnionymi silnie kapilarnym materiałem mineralnym, spełnia wielofunkcyjne wymagania w stosunku do izolacyjności termicznej i ochrony przeciwwilgociowej.
Płyty te nakleja się na powierzchnie ścian wewnętrznych za pomocą odpowiednio dobranej zaprawy klejowej, a następnie pokrywa 10 – 15 mm grubości warstwą porowatego, mineralnego, lekkiego tynku nawierzchniowego, który pełni rolę warstw sorpcyjnej i instalacyjnej.
Przy współczynniku 0,031 W/mK już przy najmniejszych grubościach zabudowy spełnione zostają wymagania ustawy o ochronie energii. Płyta iQ-Therm dzięki swemu niewielkiemu ciężarowi daje się łatwo obrabiać, ma stabilne kształty i trwale zabezpiecza przed pleśniami.

Płyty iQ-Therm są rozwiązaniem objętym światową ochroną patentową na połączenie opartego na kapilarności bezpieczeństwa eksploatacyjnego sprawdzonych materiałów wapienno-silikatowych z wysoką termoizolacyjnością pianek organicznych. Efektem tego połączenia jest oddziaływanie, które w innowacyjny sposób rozwiązuje problem gromadzenia się wilgoci w przekroju ściany. iQ-Therm dzięki siłom kapilarnym, których działanie skierowane jest do wewnątrz oraz zdolności do przewodzenia wilgoci przez swoje pory jest w stanie transportować wodę z wnętrza konstrukcji z powrotem na powierzchnię od strony wnętrza pomieszczenia. Z tego miejsca ma ona możliwość odparowania i może zostać wywietrzona.

Chemia budowlana - Prace przygotowawcze: jako podłoże dozwolone są wszelkie mineralne materiały budowlane z wyjątkiem gipsu. Podłoże musi być suche i wolne od pyłów i substancji lub elementów zmniejszających przyczepność
Prace przygotowawcze: jako podłoże dozwolone są wszelkie mineralne materiały budowlane z wyjątkiem gipsu. Podłoże musi być suche i wolne od pyłów i substancji lub elementów zmniejszających przyczepność
Chemia budowlana - iQ-Fix: po przygotowaniu następuje nakładanie iQ-Fix na całą powierzchnię za pomocą odpowiedniej pacy ząbkowanej, metodą buttering-floating (zarówno płyty jak i ściany)
iQ-Fix: po przygotowaniu następuje nakładanie iQ-Fix na całą powierzchnię za pomocą odpowiedniej pacy ząbkowanej, metodą buttering-floating (zarówno płyty jak i ściany)

Chemia budowlana - iQ-Therm: bezpośrednio po nałożeniu iQ-Fix nakładane są i dociskane bezspoinowo wewnętrzne płyty termoizolacyjne. Należy unikać tworzenia linii krzyżowej na stykach płyt.
iQ-Therm: bezpośrednio po nałożeniu iQ-Fix nakładane są i dociskane bezspoinowo wewnętrzne płyty termoizolacyjne. Należy unikać tworzenia linii krzyżowej na stykach płyt.
Chemia budowlana - iQ-Top: na płyty iQ-Therm nakłada się poryzowaną lekką zaprawę mineralną iQ-Top: 10 do 15 mm z wkładem tkaniny zbrojącej iQ-Tex.
iQ-Top: na płyty iQ-Therm nakłada się poryzowaną lekką zaprawę mineralną iQ-Top: 10 do 15 mm z wkładem tkaniny zbrojącej iQ-Tex.

Chemia budowlana - iQ-Fill (opcja): do sporządzania delikatnych, zamkniętych powierzchni nadających się do  malowania, iQ-Top można wygładzać za pomocą iQ-Fill: mineralnej, aktywnej kapilarnie szpachlówki powierzchniowej
iQ-Fill (opcja): do sporządzania delikatnych, zamkniętych powierzchni nadających się do malowania, iQ-Top można wygładzać za pomocą iQ-Fill: mineralnej, aktywnej kapilarnie szpachlówki powierzchniowej
Chemia budowlana - Q-Paint: powłokę końcową wykonuje się za pomocą otwartej kapilarnie farby do ścian iQ-Paint
Q-Paint: powłokę końcową wykonuje się za pomocą otwartej kapilarnie farby do ścian iQ-Paint


Chemia budowlana - Energooszczędne koncepcje RemmersFot. Remmers

Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.9)

Najnowsze na forum
luisek11
Awatar użytkownika
Postów: 1314
dezynfekcja
data » 30.03.2023, 10:39
Jeśli poszukujecie specjalistów zajmujących się dezynfekcją pomieszczeń magazynowych, biurowych oraz mieszkalnych to polecam współpracę z
el2
Awatar użytkownika
Postów: 615
Re: wasze ulubione kosmetyki
data » 30.03.2023, 10:20
Możecie również zerknąć sobie tutaj https://basiclab.shop/pl/c/RETINOL/63 . Znajdziecie tam bowiem wiele różnych ciekawych propozycji, jeśli
luisek11
Awatar użytkownika
Postów: 1314
materiały spawalnicze
data » 30.03.2023, 9:56
Każdemu kto poszukuje akcesorii i urządzeń spawalniczych polecam zajrzeć do https://techgaz.pl/. W ich asortymencie znajdziecie Państwo
dafne
Awatar użytkownika
Postów: 172
Re: Co sprezentowaliście swoim dziewczynom?
data » 30.03.2023, 9:47
Perfumy moim zdaniem ą jednym z tych najbardziej uniwersalnych prezentów, na który kobiety nigdy nie będą obojętne. Nie zawsze trzeba jest to
George
Awatar użytkownika
Postów: 284
Ubranie na siłownię
data » 30.03.2023, 9:40
Hejka w czym chodzicie ubrani na siłownię? Czy ubieracie byle co, co macie po prostu czystego w domu, czy macie jakiś specjalny strój na
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt