chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Gipsy, sucha zabudowa Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » gipsy » Kładziemy płytki

Kładziemy płytki

23.05.2013
Któż z nas nie miał do czynienia z „fachowcami”, po których zostawały krzywe ściany, odpadające tapety czy płytki, przeciekające rury. Lista zarzutów do ekip remontowych jest bardzo długa; a oprócz skarg na niestaranność i niedokładność prac znajdują się na niej też cięższe oskarżenia, dotyczące niewywiązania się z zadań mimo pobranych zaliczek itp. Pewności, że unikniemy podobnych przygód, nie ma, jednak warto zrobić wszystko, by zabezpieczyć się przed ewentualną niesolidnością fachowców.

Chemia budowlana - Fot. Vinderen
Fot. Vinderen

Szukamy ekipy


Warto skorzystać z już przetestowanej przez rodzinę czy znajomych – możemy przekonać się, czy jakość wykonanych prac nam odpowiada, dowiedzieć się, jakich problemów możemy się spodziewać, a pod jakim względem fachowcy są znakomici, czy dotrzymują terminów, czy są uczciwi. Innym sposobem jest skorzystanie z usług wykonawcy polecanego przez hurtownię czy sklep budowlany. W Internecie znajdziemy również fora, na których internauci wyrażają swoje opinie na temat ekip, z którymi pracowali. Jeśli mamy do wyboru kilku polecanych fachowców, porównajmy ceny, jakie oferują, czas, jaki przewidują na wykonanie prac itp.

Po wyborze ekipy koniecznie podpiszmy umowę, w której zawarte zostaną zarówno termin rozpoczęcia, jak i zakończenia prac, zakres robót, terminy gwarancji i rękojmi, cenę i sposoby zapłaty itd.
Przeczytaj również: Remont w kuchni
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Vinderen
Fot. Vinderen

Materiały


Możemy je kupować samodzielnie lub wybrać się na zakupy z fachowcem, który pomoże w wyborze chemii budowlanej, akcesoriów itp. Warto upewnić się, czy sklep, w którym dokonujemy zakupu, przyjmie zwrot towaru (np. płytki, których nie wykorzystamy), czy można dokonywać wymiany.

Jeśli kupujemy płytki, po przywiezieniu ich do domu sprawdźmy, czy nie mają przebarwień, spękanego szkliwa, szczerb na brzegach. Ważne by były tej samej wielkości i koloru. Dlatego należy kupować produkty z tej samej partii produkcyjnej.
Wprawdzie fachowcy powinni znać się na swojej robocie, ale – jak już przystąpią do prac – można przypomnieć im o odpowiednim przygotowaniu powierzchni, która winna być umyta, zagruntowana i wyrównana.

Chemia budowlana - Fot. Vinderen
Fot. Vinderen

Fugowanie


Płytki układa się od środka pomieszczenia. W przypadku gresu polerowanego przed fugowaniem niezbędne jest jego zaimpregnowanie. Stosować należy fugi renomowanych producentów, gdyż dobrze dobrane mają zasadniczy wpływ na estetykę i trwałość podłogi. Zdecydować się możemy na fugę w kolorze zbliżonym do płytek lub kontrastową. Ostatnio popularne jest wypełnianie szczelin między nowoczesnymi płytkami kolorowymi fugami, uwypuklającymi ich barwę, kształt i sposób ułożenia. Ponieważ fuga może przebarwiać lub rysować ceramikę, na niewielkim skrawku należy sprawdzić, czy tak się stanie. Jeśli wybraliśmy naturalny wzór płytek, optymalne są fugi w kolorze do nich zbliżonym, które pomogą osiągnąć efekt jednolitej, optycznie większej powierzchni i nie będą odwracać uwagi od urody wzoru. Płytki rektyfikowane potrzebują jedynie cieniutkiej fugi – chyba że w pomieszczeniu będzie ogrzewanie podłogowe, wówczas fuga powinna mieć około 4 mm. Ponieważ wraz z upływem czasu cementowe fugi ciemnieją, stosujmy odcień jaśniejszy niż ten, który docelowo chcemy uzyskać.

Impregnacja


W przypadku określonych rodzajów płytek konieczne są dodatkowe zabiegi. Jeśli muszą być impregnowane – jak np. gresy polerowane, kamień naturalny, mozaika kamienna – należy czynność tę wykonywać regularnie, w zależności od intensywności i miejsca użytkowania okładziny.

Autor: Rotberg - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.5)

Jesteś w dziale:

Gipsy, sucha zabudowa

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt