chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Gipsy, sucha zabudowa Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » gipsy » Doskonała akustyka, bezpieczeństwo i wysoka estetyka w jednym – płyty

Doskonała akustyka, bezpieczeństwo i wysoka estetyka w jednym – płyty gipsowo-kartonowe do sufitów kasetonowych podwieszanych GYPTONE marki Rigips

15.07.2024
Sufity podwieszane to popularne rozwiązanie, które nie tylko umożliwia estetyczne ukrycie instalacji elektrycznej oraz wentylacyjnej czy obniżenie wysokości pomieszczenia, ale też poprawę jego akustyki. Szczególnie w tym ostatnim przypadku warto postawić na rozwiązania, które pozwolą skutecznie wyciszyć wnętrze i tym samym podnieść komfort jego użytkowania. Doskonałym przykładem mogą być płyty gipsowo-kartonowe do sufitów podwieszanych GYPTONE marki Rigips gwarantujące doskonałą izolacyjność akustyczną przy zachowaniu wysokich walorów estetycznych.

Chemia budowlana - Fot. Rigips
Fot. Rigips

Praktyczne rozwiązanie dla wymagających przestrzeni


GYPTONE to panele sufitowe z płyty gipsowo-kartonowej służące do wykonywania kasetonowych sufitów podwieszanych w pomieszczeniach o wilgotności względnej nie przekraczającej 70%. Dzięki wysokiej gęstości gipsu oraz białej włókninie dźwiękochłonnej przyklejonej na spodniej stronie pozwalają na zniwelowanie hałasu dobiegającego z sąsiednich pomieszczeń. Tym samym doskonale sprawdzą się w obiektach takich jak klasy szkolne, sale wykładowe, sale koncertowe, biura, hotele, obiekty handlowe czy placówki medyczne, w których kluczowe jest zapewnienie przebywającym w nich osobom odpowiedniego komfortu akustycznego. Panele występują w trzech grubościach: 8, 10 lub 12,5 mm, uniwersalnym formacie 600 x 600 mm oraz różnych rodzajach wykończenia krawędzi.

Chemia budowlana - Fot. Rigips
Fot. Rigips

Po zamontowaniu tworzą jednolitą, pozbawioną widocznych połączeń powierzchnię z równomiernie rozłożoną perforacją – do wyboru mamy płyty gładkie (Base), z okrągłymi otworami (Point), z kwadratowymi otworami (Quattro), z sześciokątnymi otworami (Sixto) lub ze szczelinami (Line). W obrębie każdego rodzaju perforacji dostępne są liczne odmiany wynikające z różnic w wielkości i sposobie rozmieszczenia otworów. Dodatkowo, wszystkie panele sufitowe GYPTONE marki Rigips możemy w łatwy sposób pomalować na dowolny kolor przy użyciu walka lub pędzla niemal każdym rodzajem farby – poza środkami na bazie mineralnej (wapno, farby na bazie szkła wodnego i farby krzemianowe). Nie należy jednak stosować malowania natryskowego ze względu na możliwość utraty właściwości dźwiękochłonnych. Z pomocą płyt GYPTONE stworzymy atrakcyjny, nowocześnie wykończony strop, który przez wiele lat zachowa estetyczny wygląd – panele są bowiem stabilne wymiarowo, nie wyginają się, są bardzo odporne na odbarwienia a ich połączenia nie pękają. Dodatkowo łatwo utrzymać je w czystości: mogą być czyszczone np. odkurzaczem.

Chemia budowlana - Fot. Rigips
Fot. Rigips

Sposób na dobry mikroklimat we wnętrzach


Poza doskonałymi parametrami w zakresie akustyki i wysoką estetyką płyty GYPTONE zapewniają też odpowiedni komfort klimatyczny w pomieszczeniach. Ponieważ zostały wykonane z gipsu, naturalnego materiału mineralnego, który jest świetnym regulatorem wilgotności powietrza, są w stanie pochłaniać lub oddawać wilgoć i tym samym korzystnie wpływać na mikroklimat we wnętrzach. Dodatkowo dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii produkcji Activ’Air® rozwiązanie marki Rigips umożliwia redukcję stężenia w powietrzu niebezpiecznego dla naszego zdrowia formaldehydu do 60% (w przypadku zastosowania płyt tylko na suficie) lub do nawet 80% (przy zastosowaniu na ścianach i suficie). Dodatkowo, płyty GYPTONE wyróżniają się doskonałymi własnościami w zakresie reakcji na ogień – zostały sklasyfikowane jako materiał niepalny (A2). Na docenienie zasługuje też ich bardzo łatwy montaż – mogą być instalowane na konstrukcji T24 lub T15 w module 600 x 600 oraz w specjalnych systemach, np. z konstrukcją ukrytą (dla krawędzi typu D) czy profilami typu Quick-Lock®. Co ważne, płyty nie pylą, nie zawierają niebezpiecznych włókien ani innych związków i można w nich montować drobne elementy wyposażenia wnętrz, takie jak oświetlenie, czujki, tryskacze itp. Obustronne pokrycie rdzenia gipsowego specjalnym kartonem zapewnia im też zwiększoną odporność na uderzenia.

Chemia budowlana - Fot. Rigips
Fot. Rigips


REKLAMA:


Autor: Rigips - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.3)

Jesteś w dziale:

Gipsy, sucha zabudowa

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt