chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Fundamenty Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Fundamenty i piwnice

Czytaj więcej chemia budowlana - Jakie posadzki sprawdzają się w nowoczesnych piekarniach?

Czy potrzebny mi drenaż?

Czy potrzebny mi drenaż? Ściany fundamentowe będą miały 120 cm wysokości. Mój budynek jest niepodpiwniczony. Ławy zostały zalane w grudniu na gruncie nieprzepuszczalnym (gliny). Działka znajduje się na terenie z wysokim poziomem wód gruntowych, przede wszystkim wiosną.

W Pana wypadku drenaż jest konieczny aby w tych porach roku, w których wody jest nadmiar odprowadzić ją z dala od fundamentów. Wprawdzie posiada Pan dom bez podpiwniczenia ale glina , na której posadowiony jest Pana budynek jest gruntem, który zwiększa swoją nośność w przypadku gdy jest suchy (sucha glina jest twarda) a zmniejsza gdy jest mokra (nawodniona glina ma złą nośność). W związku z tym należy dążyć do stanu , w którym grunt (glina) będzie możliwie sucha i pozbawiona wody gruntowej (lustro wody będzie poniżej poziomu posadowienia ław fundamentowych). Zatem proponuję wykonać drenaż opaskowy budynku z wykorzystaniem maty drenującej Icodren 10 Szybki drenaż SBS oraz rur drenarskich. Woda powinna zostać odprowadzona do odbiorników zewnętrznych w postaci rowów, cieków wodnych, stawów lub studzienek chłonnych.

Icopal S.A.
 
Jesteś w dziale:

Fundamenty i piwnice

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt