chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Fundamenty Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » FERMACELL w obiektach sakralnych

FERMACELL w obiektach sakralnych

10.11.2009
Obiekty sakralne są miejscem zebrań dużych grup użytkowników. Z tej racji powinny się charakteryzować dużą niezawodnością, bezpieczeństwem użytkowania oraz wzbudzać pozytywne uczucia estetyczne, gdyż tylko takie sprzyjają skupieniu i refleksji. Ściany naw kościelnych są z zasady masywne, ale pozostają sklepienia, dziś rzadko masywne, coraz częściej są to dachy na konstrukcji stalowej lub drewnianej wrażliwe na ogień. W konsekwencji poszyciem muszą być niepalne płyty.

Chemia budowlana - FERMACELL w obiektach sakralnych
Chemia budowlana - FERMACELL w obiektach sakralnych

Chemia budowlana - FERMACELL w obiektach sakralnych
O zastosowaniu płyt gipsowo-włóknowych FERMACELL na poszycie dachów decyduje odporność na spękania, szczególnie uciążliwe do naprawy na dużych wysokościach. Spoiny klejone dające pewność połączenia stosowane do łączenia jedynie płyt jednorodnych w swojej budowie i trwałych.
Przeczytaj również: Produkty do renowacji zabytków
REKLAMA:


Z racji cyklicznego użytkowania i wysokich kosztów paliw, wnętrza kościołów są ogrzewane na krótko przed spodziewaną uroczystością, zaś potem temperatura wnętrza spada do temperatury dyżurnej niejednokrotnie bliskiej 0C. Szybkie zmiany temperatury wymuszają zastosowanie materiału, który jest w stanie wytrzymać w stanie nienaruszonym zmieniające się warunki klimatyczne we wnętrzu.

Ważnym argumentem jest szybkość prac związanych z montażem płyt gipsowo-włóknowych FERMACELL. Mocowanie wkrętami lub klamrami do konstrukcji drewnianej, klejenie spoin, brak narożników i taśm wzmacniających spoiny, szpachlowanie masą finalną eliminującą szlifowanie - to wszystko sprzyja ograniczeniu czasu montażu i ograniczeniu kosztów.

Zwróćmy uwagę na brak szlifowania. Tradycyjne techniki wymuszają szlifowanie. Kurz osiada na ścianach i wyposażeniu na dużej wysokości, niejednokrotnie zabytkowym, trudnym do oczyszczenia. Zakurzenie zabytkowych obrazów, rzeźb czy malarstwa ściennego prowadzi do ich uszkodzenia. Możemy tego uniknąć.Kolejnym argumentem jest możliwość gięcia płyt FERMACELL co czasem jest niezbędne w obiektach sakralnych. FERMACELL gniemy na sucho przy dużych promieniach gięcia. Mały promień gięcia osiągamy gnąc płyty na mokro. W obu przypadkach nie nacinamy płyty zachowując jej właściwości ochrony pożarowej.

Chemia budowlana - FERMACELL w obiektach sakralnych
FERMACELL posiada następujące cechy:
- niepalny w klasie A2;
- mocny i twardy, odporny na spękania;
- odporny na wilgoć i zmienne warunki klimatyczne;
- łatwy montaż, brak szlifowania;
- jest dobrym podłożem pod wszelkie techniki wykończenia w tym malowanie figuralne.

Powadze kościoła musi odpowiadać jakość zastosowanego materiału. Dlatego też płyty gipsowo-włóknowe FERMACELL często znajdują zastosowanie w obiektach kultu religijnego.Obecnie we wsi Zamość k/ Bydgoszczy powstaje pierwszy w kraju kościół wzniesiony całkowicie w technologii lekkiego szkieletu drewnianego. Projekt przewiduje budowę kościoła pod wezwaniem św. Ojca Pio, biura parafialnego i mieszkania dla księdza proboszcza - wszystko w technologii lekkiego szkieletu drewnianego. Jako poszycie wewnętrzne ścian i sufitów zostaną wykorzystane płyty FERMACELL.

Źródło: www.fermacell.pl

Autor: Fermacell - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Fundamenty i piwnice

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt