chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Farby Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » farby » Mural w Gdańsku pomalowany farbami Optolith

Mural w Gdańsku pomalowany farbami Optolith

12.04.2016
Projekt Miasta Gdańsk zrealizowany przez Fundację Urban Forms pod nazwą WARZYWNICZA 2.0, w którym wykorzystano farby Optolith wpisuje się w program rewitalizacji tzw. Nowego Miasta w Gdańsku.

Chemia budowlana - Fot. Optolith
Fot. Optolith
Jest on kontynuacją i twórczym rozwinięciem realizowanych wcześniej w latach 2013, 2014 i 2015 projektów OGARNA 2.0, NOWA SZEROKA i OGARNA/SZEROKA ODNOWA. Od kilku lat Miasto Gdańsk wraz ze wspólnotami mieszkaniowymi rewaloryzuje kolejne kamienice w Śródmieściu Gdańska. Zgodnie z przyjętymi zasadami, po stronie wspólnoty leży wykonanie podstawowego remontu elewacji (oczyszczenie i uzupełnienie), natomiast miasto finansuje koszty związane z przygotowaniem programu konserwatorskiego, ustawieniem rusztowań, malowaniem elewacji i nadaniem im artystycznego wyglądu, poprzez wykonanie dekoracji w różnorodnych technikach.

Do renowacji wykorzystano produkty marki Optolith, którymi zostały odnowione i udekorowane kolejne elewacje kamienic znajdujących się w tym obszarze. Koncepcja dekoracji miała charakter otwarty – powstawała w trakcie realizacji projektu, w oparciu o dialog pomiędzy mieszkańcami, artystami, urzędnikami i realizatorami zadania, z uwzględnieniem historii i unikalnej architektury gdańskiej Starówki. Do dekoracji kamienic zaproszono gdańskich artystów skupionych wokół ASP, a także artystów tradycyjnie współpracujących z Fundacją Urban Forms – realizatorem zadania. Partnerem projektu byli mieszkańcy kamienic, reprezentowani przez wspólnoty mieszkaniowe, które zgłosiły chęć uczestniczenia w procesie zmiany wizerunku ich kamienic i deklarują wykonanie we własnym zakresie przygotowawczych robót remontowych. Dzięki realizacji tego projektu, powstał interesujący architektonicznie obszar, z którym identyfikują się mieszkańcy, a jednocześnie jest atrakcyjny dla turystów.

(Oceń ten artykuł):
(2.7)

Jesteś w dziale:

Farby

Nowości produktowe
Kolorowe inspiracje
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt