chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Farby Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » farby » Konserwacja okien w systemie Induline

Konserwacja okien w systemie Induline

04.04.2011
Przynajmniej raz w życiu budujemy albo po latach modernizujemy dom lub mieszkanie, a to wymaga podjęcia wielu ważnych decyzji dotyczących wyboru materiałów i elementów budowlanych. Okna, to jeden z najważniejszych, a z pewnością najbardziej skomplikowany element konstrukcji domu. Są one łącznikiem ze światem zewnętrznym, wpuszczają światło słoneczne, zatrzymują wewnątrz ciepło, tworzą styl i charakter budynku. Okna wymagają jednak okresowych renowacji, zwłaszcza gdy materiałem konstrukcyjnym jest drewno.

Chemia budowlana - Konserwacja okien w systemie Induline

Zabytkowe okna synagogi


Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim uważana jest za najcenniejszy zabytek architektury sakralnej miasta.
Wybudowana w latach 18571860 roku w stylu mauretańskim, podczas II wojny światowej została zaadaptowana przez Niemców jako magazyn alkoholi i żywności. Po 1945 r. budynek został przystosowany do funkcji magazynu meblowego i adaptacja ta spowodowała znaczne zniekształcenia architektury. W latach 1991 - 1994 przeprowadzono renowację pokrycia dachowego. W 1988 roku synagoga została wpisana do rejestru zabytków, a w br. rozpoczęto jej kompleksową modernizację. Obecnie trwają prace renowacyjne stolarki okiennej. Pionowe, duże, półkoliste okna z profilowanym laskowaniem z podziałami poprzecznymi i maswerkami z trzech rozet są restaurowane powłokami Induline przez firmę wykonawczą Zakład Stolarski Andrzej Biernat z miejscowości Kąpie, w gminie Godziesze. Zniszczona stolarka okien została uzupełniona nowym drewnem, a w celu zredukowania różnic kolorystycznych zastosowano system powłok kryjących Induline.

REKLAMA:


Chemia budowlana - Konserwacja okien w systemie Induline

System Induline


Zastosowany system składa się z preparatu gruntującego GL-250, międzywarstwy ZW-400 oraz powłoki końcowej DW-601. Gruntowanie produktami Induline zawierającymi substancję aktywną hamuje rozwój bakterii, grzybów i sinizny, a drewno otrzymuje optymalną ochronę. Zastosowany Induline GL-250 jest rozpuszczalnikowym, białym gruntem o trwałej przyczepności do podłoża i wysokiej odporności spoiwa na pęcznienie pod wpływem wody. Materiał ten gwarantuje solidny podkład pod kolejne war-
stwy lakieru i zawiera środek konserwujący powłokę.

Zamykanie i wypełnianie por drewna powłoką Induline służy nie tylko do uzyskania lepszej optyki, ale też zapobiega szybkiemu wchłanianiu wilgoci. Induline ZW-400 to biała, wodna międzywarstwa na bazie specjalnie sieciujących akryli. Działa izolacyjnie w stosunku do przebijających na powierzchnię substancji zawartych w drewnie, poprawia przyczepność do podłoża, dobrze wypełnia grube pory i wyrównuje nierówności. Działa również jak filtr regulujący wilgotność.

Chemia budowlana - Konserwacja okien w systemie Induline
W warstwie końcowej nie występuje mikropiana, dlatego wnikanie wody, również w późniejszym okresie, jest utrudnione. Wykorzystany na okna synagogi wodny lakier na bazie akrylowo-poliuretanowej Induline DW-601 zapewnia powierzchnię o najwyższej jakości, odpornej na działanie czynników atmosferycznych, zdolnej do dyfuzji pary wodnej. Powłoka jest długotrwale elastyczna, nie żółknie, nie ulega kredowaniu, i tylko w niewielkim stopniu ulega zabrudzeniom.

Niewłaściwe użytkowanie przez wiele lat, brak okresowych napraw i remontów w tym czasie sprawiły, iż stan ostrowskiej synagogi jest wciąż zły i wymaga dalszych prac konserwatorskich, w tym ścian zewnętrznych, schodów i stolarki drzwiowej. Bogata oferta produktów firmy Remmers i sprawdzone technologie konserwatorskie znajdą na pewno zastosowania na obiekcie ostrowskim, o czym będziemy Państwa informować w kolejnych numerach gazetki.

Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Farby

Nowości produktowe
Kolorowe inspiracje
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt