chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Farby Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » farby » Primacol: początek seoznu muralowego 2017

Primacol: początek seoznu muralowego 2017

17.03.2017
Rafał Roskowiński, oficjalny ambasador farb marki Primacol, oficjalnie rozpoczął nowy sezon muralowy. Tym razem pracą inaugurującą jest realizacja pt. „Lokomotywa”. Dzieło powstaje w przejściu podziemnym dworca kolejowego w Legionowie i jest interpretacją wiersza Juliana Tuwima pod tym samym tytułem.

Chemia budowlana - Fot. Unicell Poland
Fot. Unicell Poland

Chemia budowlana - Fot. Unicell Poland
Fot. Unicell Poland
Ogromna lokomotywa, atleci, grubasy jedzące tłuste kiełbasy, zwierzęta czy fortepiany – to ładunek i pasażerowie występujący w bodajże najbardziej znanym pociągu w Polsce. Pociągu, który został opisany przez Juliana Tuwima 1938 roku. Lokomotywa „rusza na wprost” ciągnąc wagony, których jest „chyba ze czterdzieści”, a w nich zasiadają przeróżni pasażerowie. To właśnie ten wdzięczny temat stał się motywem przewodnim najnowszego muralu Rafała Roskowińskiego i marki Primacol.

Umiejscowienie obrazu nie jest przypadkowe, bo gdzie najlepiej można pokazać „Lokomotywę”, jeśli nie na dworcu kolejowym?
- Mural „Lokomotywa” jest dość nietypowym przełamaniem pewnej konwencji – mówi Rafał Roskowiński. Ostatnie moje prace posiadały spory ładunek emocjonalny i niezaprzeczalny ciężar gatunkowy. Żołnierze niezłomni, bitwy czy Unia Lubelska to cudowne tematy, ale potrzebowałem chyba pewnego oddechu i lekkości. „Lokomotywa” jest właśnie takim oddechem i złapaniem dystansu do tematów poważnych. Świadomie też postanowiłem wykorzystać inne kolory. Tym razem są to mocno nasycone barwy i dość swobodnie prowadzone kreski. Z drugiej strony temat jest jak najbardziej historyczny, więc nie odcinam się od korzeni, a nieco inaczej przedstawiam. Po prostu ten mural bardzo mnie cieszy i to jest najważniejsze.
Chemia budowlana - Fot. Unicell Poland
Fot. Unicell Poland
Chemia budowlana - Fot. Unicell Poland
Fot. Unicell Poland

Oficjalne otwarcie ściany zaplanowane jest na początek kwietnia bieżącego roku. W trakcie przewidziano wiele atrakcji, wśród nich będą konkursy dla dzieci i czytanie wierszy Tuwima.
Przeczytaj również: Endorser farb marki Primacol
REKLAMA:


„Lokomotywa” to początek sezonu muralowego 2017. Najbliższe miesiące zapowiadają się bardzo pracowicie. Planowane są m.in. murale w Łomży, Warszawie, Lublinie oraz plener malarski w Wasilkowie, gdzie mieści się siedziba producenta farb marki Primacol. Ten ostatni wiąże się z zajęciami, które Rafał Roskowiński prowadzi na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. W plenerze wezmą udział wykładowcy i studenci tej uczelni.
Chemia budowlana - Fot. Unicell Poland
Fot. Unicell Poland
Chemia budowlana - Fot. Unicell Poland
Fot. Unicell Poland

-Bardzo się cieszę, że zaczęliśmy kolejny już sezon muralowy – mówi Bartłomiej Sawulski, Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju w firmie Unicell Poland. Już od kilku lat Street Art jest bardzo istotnym elementem promocji marki Primacol i w tej kwestii nie przewidujemy zmian. Współpraca z Rafałem nieustannie się rozwija i myślę, że jeszcze niejednokrotnie pozytywnie zaskoczymy opinię publiczną.

Rafał Roskowiński jest postacią bardzo zasłużoną dla polskiego street art’u. W wielu kręgach uważa się go za prekursora muralu w Polsce, bowiem tworzy swoje realizacje już od końca lat 80. Ma na swoim koncie wiele prac wykonanych w kraju i za granicą, jest m.in. autorem największego historycznego muralu na świecie pt. „1050 lat chwały polskiego oręża”. Rafał Roskowiński od dwóch lat jest też oficjalnym ambasadorem farb marki Primacol.

Autor: Unicell Poland - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4)

Przeczytaj także:
Jesteś w dziale:

Farby

Nowości produktowe
Kolorowe inspiracje
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt