chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Malowanie na sportowo z ATLASEM

Malowanie na sportowo z ATLASEM

25.03.2014
ATLAS wspiera fachowców – wykonawców na inwestycjach, jak i profesjonalistów na kortach, torach wyścigowych i boiskach. Nic więc dziwnego, że twarzami nowych białych farb do ścian i sufitów została trójka sportowców sponsorowanych przez łódzką firmę.

Chemia budowlana - Fot. Jacek Bik, ATLAS
Fot. Jacek Bik, ATLAS

Dlaczego ATLAS zdecydował się wprowadzić białe farby do wnętrz?


- To naturalny krok w rozwoju kompleksowego portfolio. Jeżeli chodzi o wykończenie ścian
i sufitów, nasi klienci od dawna korzystają z profesjonalnych gruntów, gładzi, zapraw naprawczych i tynkarskich. Wprowadzenie do oferty farb wewnętrznych, będących ostateczną powłoką wykończeniową, komplementarnych wobec innych produktów marki ATLAS, było jedynie kwestią czasu. Obecnie, zarówno inwestorzy, jak i wykonawcy, mogą korzystać z jeszcze pełniejszej gamy rozwiązań ATLASA. Także projektanci będą mogli poszerzyć listę dostępnych materiałów o nasze powłoki.


A czy biel jest kolorem, który znajdziemy w domach Polaków?


Jak najbardziej, choć muszę przyznać, że z białym kolorem, wiąże się chyba największa liczba mitów. Wszystko jednak zależy nie tylko od indywidualnych gustów, ale również od tego, jak tę biel wykorzystamy, w jakim stylu urządzimy pokój, jakie zastosujemy dodatki, np. jakiej barwy będą obicia, meble, zasłony.

Skąd zatem hasło „Zrobimy cię na biało!”, które promuje białe farby?


To gra słowna, odwrócenie znaczenia znanego nam związku frazeologicznego o pejoratywnym wydźwięku. ATLAS, wprowadzając białe farby, zmienia sytuację o 180 stopni. Nie ma już „szarości”, niekomfortowych sytuacji. Jest czystość, elegancja, klasyczne piękno, szczerość, jasność, otwartość, spokój. ATLAS zmienia pozytywnie rzeczywistość. Parafrazując słynny filmowy cytat, dzięki naszym produktom można przejść z ciemnej, szarej strony mocy na jasną – białą!

Wiemy już, skąd w ofercie ATLASA wzięły się białe farby. To, co jednak może nieco zaskakiwać, to fakt, że twarzami poszczególnych produktów zostali sportowcy sponsorowani przez firmę ATLAS. Czy jest coś, co łączy Jerzego Janowicza, Macieja Steinhofa i Pawła Tarnowskiego z chemią budowlaną, a konkretnie: z powłokami malarskimi?


Wbrew pozorom, bardzo dużo. Sport to emocje: czyste, naturalne, związane z tym, co dzieje się na boisku, torze, korcie – emocje zarówno sportowców, jak i kibiców. Aby być w danej dyscyplinie najlepszym, trzeba być prawdziwym, szczerze oddanym swojej pasji. Te emocje najlepiej oddaje właśnie biel, która symbolizuje czystość, szczerość, elegancję, fair play. Sport to również zdrowie, a nasze białe farby zdecydowanie możemy zaliczyć do przyjaznych środowisku. Zawartość LZO w ecoFarbie jest siedmiokrotnie niższa od dopuszczalnej wg polskiej normy, a w przypadku optiFarby – aż trzydziestokrotnie!

Chemia budowlana - Fot. ATLAS
Fot. ATLAS
Chemia budowlana - Fot. ATLAS
Fot. ATLAS

A czy cechy sportowców lub ich umiejętności istotne w uprawianych dyscyplinach również przekładają się na nowe farby?


Wszystkie trzy farby wyróżnia łatwość aplikacji i doskonałe przyleganie do podłoża. Przyczepność powłoki do ściany czy sufitu możemy porównać do przyczepności samochodu do drogi, np. rajdowego VW naszego kierowcy, Maćka Steinhofa na torach VW Castrol Cup. Szybkość i czas to dodatkowe elementy – ważne tak podczas rajdu, jak i prac wykończeniowych. Formuła umożliwiająca sprawną aplikację to dodatkowy atut pozwalający na szybsze zakończenie remontu. Malowanie możemy więc nazwać „optymalną jazdą wałkiem”.

W takim razie, jak przekładają się cechy Pawła Tarnowskiego? Uprawiana przez niego dyscyplina również łączy się z szybkością i utrzymywaniem się na powierzchni, tyle że wody, a nie toru wyścigowego.


Windsurfing jest najbardziej związany z przyrodą, a nasze farby, jak już wspominałem, charakteryzują się niską zawartością LZO, są ekologiczne, przyjazne dla środowiska. Co więcej, Paweł umiejętnie wykorzystuje właściwości wody i wiatru na swoją korzyść, wyzywając te dwa żywioły na pojedynek. Jego działanie to ekonomia, idealne wyważenie między siłami ludzkimi a siłami przyrody, tak jak w naszych farbach, dostosowanych do indywidualnych potrzeb inwestycyjnych. Dodatkowo, nowe powłoki malarskie charakteryzują się doskonałą rozlewnością, idealnie rozprowadzają się po powierzchni, niczym sunąca po tafli wody deska windsurfingowa. Dysponując takimi rozwiązaniami, malarz dosłownie łapie wiatr w żagle.

Chemia budowlana - Fot. ATLAS
Fot. ATLAS

Dziękujemy za rozmowę.

Źródło: ATLAS(MZ)

REKLAMA:


Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.9)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt