chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Stojak do cięcia drewna marki Wolfcraft

Stojak do cięcia drewna marki Wolfcraft

21.11.2012
Jesień to czas, gdy gromadzimy zapasy opału tak, aby podczas wysokich mrozów nie martwić się o optymalną temperaturę w domu. Przygotowanie drewna opałowego nie jest łatwą sprawą – tym bardziej, gdy tniemy czy też rąbiemy duże bloki drewna. Z pomocą przychodzi stojak do cięcia drewna marki Wolfcraft, który sprawi, że samodzielne przygotowanie opału na zimę będzie przebiegać sprawnie, szybko i, co najważniejsze, bezpiecznie.

Chemia budowlana - Fot. Wolfcraft
Fot. Wolfcraft
Stojak do cięcia drewna marki Wolfcraft wykonany jest z solidnych rurek o średnicy 26 mm. Stabilną konstrukcję przyrządu gwarantują nóżki z okrągłymi profilami o szerokim rozstawie. Do zestawu dołączona jest górna poprzeczka służąca do dociskania ułożonych na stojaku pni i tym samym zabezpieczająca przed niekontrolowanym wyrzutem ciętego drewna. Zabezpieczenie umożliwia cięcie kilku pni lub szczap naraz, co znacznie przyspiesza pracę. Dzięki temu zapełnienie całej taczki możliwe jest przy wykonaniu zaledwie dwóch lub trzech cięć bez konieczności wyłączania piły. W dolnej części stojaka do cięcia drewna firmy Wolfcraft zamontowano dwie wzdłużne deski z drewna bukowego, które chronią łańcuch piły przed uderzeniem w podłoże. Dodatkowo deski te posiadają oznaczenia w odstępach 25, 50 i 75 cm dla polan 25 cm oraz 33 i 66 cm dla polan o długości 33 cm. Niepodważalną zaletą stojaka są również jego wymiary oraz waga. Cała konstrukcja waży zaledwie 10 kg i ma wymiary 830 x 1150 x 710 mm. Stojak jest jednak składany i po złożeniu ma zaledwie 11,5 cm grubości, co znacznie ułatwia jego przechowywanie w garażu czy w piwnicy. Potwierdzeniem wysokiej jakości konstrukcji stojaka do cięcia drewna marki Wolfcraft oraz długiej żywotności przyrządu jest 5-letnia gwarancja udzielana przez producenta.

REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Wolfcraft
Fot. Wolfcraft
Samodzielne przygotowanie drewna opałowego zwłaszcza, kiedy mamy do czynienia z długimi i ciężkimi polanami, nie jest prostym zadaniem. Nieocenioną pomocą podczas cięcia bloków drewna będzie stojak firmy Wolfcraft, którego stabilna i wytrzymała konstrukcja gwarantują bezpieczne i niezwykle sprawne cięcie drewnianych beli.

Stojak do cięcia drewna firmy Wolfcraft, cena netto 323, 10 zł
Producent: Wolfcraft
Dystrybutor: Lange Łukaszuk

(Oceń ten artykuł):
(2.7)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt