chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Drewniany płot w kolorze

Drewniany płot w kolorze

31.10.2012
Ogrodzenie budynku to nie tylko wyznaczenie terenu naszej prywatności. Płot wykonany z drewna jest szczególnie atrakcyjnym, bo lekkim i naturalnym elementem aranżacji przestrzeni wokół domu. Pomalowanie go na dowolny kolor dodatkowo zwiększy efekt dekoracyjny.

Chemia budowlana - Fot. Bondex
Fot. Bondex
Drewniany płot oprócz właściwości użytkowych doskonale harmonizuje z ogrodem i domem, który się za nim znajduje. Pomalowany na jasny kolor zdecydowanie wyznacza granicę, ale jednocześnie ciekawie kontrastuje z zielenią. Aby zachować jego wygląd na dłużej, a tym samym właściwie zabezpieczyć naturalny surowiec, z którego jest wykonany, należy użyć specjalnie przeznaczonej do tego farby (np. Bondex Acrylic Enamel 12 lat).
Przeczytaj również: Farby przeciw korozji
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Bondex
Fot. Bondex
Drewniane ogrodzenie nie zawsze znajduje się na podmurówce, która oddziela je od podłoża. Z uwagi na to, farba, którą jest pomalowane musi wyjątkowo dobrze znosić oddziaływanie warunków atmosferycznych. Do montażu płotów z drewna stosowane są także inne materiały, takie jak: gwoździe, śruby, zawiasy, zamki lub klamki. Źle zabezpieczone ulegają korozji, która niszczy i zabarwia również drewno. Użycie odpowiedniego produktu, przeznaczonego do szerokiej gamy materiałów, jest zatem podstawowym wymogiem w trakcie malowania ogrodzenia.

Chemia budowlana - Fot. Bondex
Fot. Bondex

Ochrona ogrodzenia


Aby drewniany płot trwale spełniał swoje funkcje ochronne, powinien być właściwie do tego przystosowany. Wystawiony na działanie promieni słonecznych, deszczu, rosy, osiadającej mgły czy bliski kontakt z gruntem i roślinnością oraz narażony na gnieżdżące się i żywiące drewnem owady, bardzo często ulega zniszczeniu jeżeli zastosowane do jego ochrony środki nie spełniają wysokich wymagań. Użycie emalii akrylowej Bondex Acrylic Enamel 12 lat gwarantuje szybkie i skuteczne uporanie się z tego rodzaju problemami. Produkt przygotowany na bazie żywic akrylowych tworzy wyjątkowo trwałą i odporną na działanie czynników atmosferycznych powłokę, a przy tym jest ekologiczny i nie posiada uciążliwego zapachu. Powstała dzięki jego zastosowaniu elastyczna i wysoce-odporna warstwa pracuje razem z drewnem podczas zmiany wilgotności i temperatury powietrza, co zapobiega jej łuszczeniu się i pękaniu. Środek cechuje się wysoką siłą krycia już przy aplikacji pierwszej powłoki, dzięki czemu jest bardzo wydajny. Stworzenie ciekawej kompozycji z pozostałymi elementami otoczenia można osiągnąć korzystając z szerokiej gamy barw produktu.

Chemia budowlana - Fot. Bondex
Fot. Bondex

Nie samym drewnem płot żyje


Płot drewniany potrzebuje większej liczby elementów wykonanych z różnego rodzaju materiałów, aby mógł w pełni spełniać swoje funkcje użytkowe. Dzięki temu jest solidny, stabilny i odporny na działanie sił natury takich jak np. porywiste wiatry czy oblodzenie. Podczas jego montażu używane są zatem zarówno części metalowe jak i z twardego PCV. Malowanie takiego płotu wymaga stosowania właściwego rodzaju produktów, które nadają się do wielu rodzajów powierzchni. Wodna emalia akrylowa Bondex Acrylic Enamel 12 lat przystosowana jest do wszelkiego rodzaju podłoży. Przed aplikacją na surowe drewno należy jednak zastosować impregnat np. Bondex Wood Preserver. Dla dodatkowej ochrony powierzchni metalowych np. z cynku czy galwanizowanej stali (wykonywane są z nich zawiasy lub klamki) powinniśmy użyć farby podkładowej (np. Bondex Universal Primer). Tak przygotowane nowe powierzchnie można malować bezpośrednio bez dodatkowych czynności. W przypadku renowacji starego płotu, należy zadbać o jego dokładne oczyszczenie. Konieczne jest wówczas pozbycie się wszelkich luźnych elementów starych powłok malarskich. Usuwamy także pleśń, a w przypadku powierzchni metalowych rdzę. Najlepiej zrobimy to poprzez przeszlifowanie papierem ściernym. Po tych czynnościach całość powinna zostać odtłuszczona i odpylona. Wówczas nakładamy do 2 warstw produktu. Dzięki swoim właściwościom środek nie kapie podczas aplikacji, co zdecydowanie ułatwia pracę i oszczędza czas – nie trzeba rozkładać folii ochronnych czy ewentualnie czyścić podmurówki. Kolejną warstwę można nakładać już po 6 godzinach.
Przeczytaj również: Czym pomalować płot
Chemia budowlana - Fot. Bondex
Fot. Bondex
Właściwe zabezpieczenie drewnianego płotu daje gwarancję jego trwałości na długie lata. Odpowiednio dobrany, wysokojakościowy produkt zastosowany na uprzednio przygotowaną powierzchnię spowoduje, że cechy drewna utworzą wyjątkowy klimat zarówno dla nowoczesnych jak i tradycyjnych aranżacji przestrzeni wokół domu.

Autor: Dyrup - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.5)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt